مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

صفر تا صد فروش تلفنی - Zero to hundred telephone sales

صفر تا صد فروش تلفنی

صفر تا صد فروش تلفنی مجموعه ای از تاکتیک های قدیمی محسوب می شود که کامل ترین آموزش فروش نوین متعلق به سایت مافینس است. ممکن است گاهی مشتریان بالقوه را به اشتباه بیاندازد و احساس بدی را در آنها ایجاد کند. در دنیای امروز، اغلب فروشندگان از طریق ایمیل، چت زنده و لینکدین به مشتریان بالقوه خود دسترسی دارند. با این حال، حقیقت این است که فروش تلفنی همچنان یک ابزار فروش مفید و کارآمد برای فروشنده های با وجدان به حساب می آید.

همانطور که می دانید بسیاری از افراد، بازاریاب های تلفنی را مزاحم خود می دانند. اما در صورتی که تکنیک های فروش تلفنی را به طور کامل آموخته باشید و آنها را به کار ببندید، آنقدرها هم بازاریاب تلفنی آزاردهنده ای به نظر نخواهید رسید.

اما به این شرط که فروشنده تمامی تکنیک های فروش را به طور کامل آموخته باشد. معمولا روش ها و تکنیک هایی برای فروش تلفنی اثر بخش وجود دارد که می تواند نتایج بسیار خوبی را برای شما به عنوان یک فروشنده تلفنی به همراه داشته باشد.

اهداف و نکات فروش پیش رو

هدف از این مقاله به اشتراک گذاری این تکنیک ها با شما عزیزان است تا بتوانید این هنر فروش را به طور حرفه ای انجام دهید. همچنین می دانید چه نکات و تکنیک هایی هنگام فروش تلفنی مثبت ترین نتایج را به همراه خواهند داشت و چه نکاتی می تواند تماس تلفنی شما را به ارتباط منفی تبدیل کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نکات طلایی فروش پیشنهاد می کنم به سایت مافینس مراجعه کنید و با مطالعه مقالات بیشتر تکنیک های بسیاری را بیاموید و سود کسب و کار خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

نحوه صفر تا صد فروش تلفنی

به منظور موفقیت در فروش تلفنی، لازم است بدانید هنگام ارائه اطلاعات در مورد محصول یا خدمات خود مشتاق و آگاه هستید. همچنین به عنوان یک فروشنده تلفنی باید دوستانه و با شخصیت رفتار کنید تا بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار نمایید.

بدین مظور بسیار مهم است به صحبت های مشتری خود کاملا گوش دهید و نیازهای او را درک کنید. پس از آن، محصول یا خدمات خود را به عنوان راه حلی به او پیشنهاد دهید. در این هنگام اطمینان حاصل کنید که به طور حرفه ای به ایرادات رسیدگی کردید و همواره قبل از پایان تماس، مشتری را به سمت مرحله بعدی سوق می دهید.

نحوه فروش تلفنی - How to sell by phone
نحوه فروش تلفنی – How to sell by phone

 

 

کلیه نکات مذکور یک تکنیک بسیار مفید است، اما این مادامی نتیجه خواهد داشت که به آن توجه کنید، این نکات، آداب اولیه فروش تلفنی محسوب می شوند. هر بازاریاب تلفنی ماهر و دانا باید این ویژگی ها را داشته باشد.

به منظور اینکه واقعاً در فروش تلفنی موفق باشید، عادات و اقداماتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. قبل از اینکه نکاتی در مورد نحوه فروش تلفنی با شما به اشتراک بگذاریم، اجازه دهید یک مورد بسیار مهم را مورد بحث قرار دهیم.

به منظور فروش تلفنی مجبور نیستید تماس های “سرد” برقرار کنید

یکی از موارد صفر تا صد فروش تلفنی که باید بدانید بازاریابی تلفنی است که یک روش بسیار خوب برای معرفی محصولات شما به مشتریانی می باشد که ممکن است هرگز نام شما را نشنیده باشند. با این حال، واقعاً مایلید از تماس تلفنی با مشتریان احتمالی خودداری کنید، مگر اینکه آنها بدانند شما برای فروش با آنها تماس می گیرید؟

قبل از اینکه از طریق تلفن با آنها ارتباط برقرار کنید، مهم است که از قبل کمی تمرین کرده باشید. اینجاست که کانال های مثبت و مدرن تر برای دستیابی به مشتریان بالقوه – ایمیل و رسانه های اجتماعی – وارد عمل می شوند.

بازاریابی تلفنی توسط افرادی که مشتریان بالقوه را «خارج از برنامه» می ‌خوانند، دشوار خواهد بود. صرف نظر از اینکه چه چیزی را می فروشید، مشتری از برقراری تماس شما لذت نخواهد برد.

بنابراین توصیه می کنیم ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشتری بالقوه منتظر تماس شما باشد. بدین معنی که در ابتدا در لینکدین یا ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید. در صورتی که می توانید، قبل از برقراری تماس، از آنها اجازه بگیرید. مشتریان بالقوه احتمالاً راحت ترین زمان تماس را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

به طور خلاصه، چنانچه مشتری از قبل منتظر تماس شما باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که تماس شما را بپذیرد و به آنچه می‌گویید کاملا گوش دهد. پس ابتدا برای فروش تلفنی ذهن مشتری خود را کرده اید. ممکن است به نظر برسد که شما دقیقا همین کار را انجام می دهید، اما باید توجه داشته باشید که تماس سرد روش فروش تلفنی به حساب نمی آید.

در ادامه به منظور آموزش صفر تا صد فروش تلفنی نکات مهمی را ذکر خواهیم کرد که با رعایت آنها می توانید به بالاترین میزان فروش محصولات خود از طریق تلفن دست پیدا کنید.

نکات کلیدی فروش تلفنی

نرخ های بسته شدن فروش تلفنی شما چگونه است؟ در صورتی که همچنان این کار را انجام نداده اید، تصور می کنید نرخ پاسخ شما هنگام فروش تلفنی چقدر خواهد بود؟ به چند مورد از تماس های تلفنی شما واقعا پاسخ داده می شود؟

از هر تکنیک فروش تلفنی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که موارد زیر را به کار می بندید. از این نکات به عنوان نکات کلی مراحل فروش موفق تلفنی خود استفاده کنید.

نکات کلیدی فروش تلفنی - Key points of telephone sales
نکات کلیدی فروش تلفنی – Key points of telephone sales

اطلاعات خود را به درستی دریافت کنید

قبل از برقراری تماس اطمینان حاصل نمایید که اطلاعاتی که از مشتریان خود دارید کاملا صحیح و قانونی است. بدین معنی که به عنوان یک فروشنده تلفنی باید آگاه باشید که تلفن و آدرس فردی که با آن تماس می گیرید معتبر و صحیح باشد. به عنوان مثال چنانچه فرد مورد نظر از آدرسی که در اختیار دارید نقل مکان کرده است،  نباید با آن تماس بگیرید.

برای اطمینان می توانید از پایگاه داده مشتریان یا دفترچه تلفن خود برای جستجوی شماره تلفن مشتریان فعلی یا بالقوه استفاده کنید. شما نمی توانید با شماره تلفن های ذکر شده در رجیستری تماس بگیرید، اما مطمئناً می توانید با مشتریان فعلی که در لیست هستند تماس بگیرید.

این تنها شماره تلفن نیست که باید قبل از برقراری تماس با مشتری تأیید کنید. نام کامل افراد را نیز باید بدانید تا بتوانید با نام به آنها سلام کنید. بنابراین توصیه می کنم قبل از برقراری تماس با مشتری بالقوه، این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا آنها در بخش مورد نظر شما کار می کنند؟
  • آیا قدرت تصمیم گیری دارند؟
  • آیا آنها به چیزی که من می فروشم نیاز دارند یا تنها یک فرد تصادفی هستند؟
  • آیا در تلاش برای جمع آوری اطلاعات تماس دقیق و قابل اعتماد هستید؟

شنونده ی خوبی باشید

یکی‌ از نکات طلایی فروش بر اساس مقاله ای در سایت GTMnow ، نشان می دهد که فروشندگان حرفه ای تلفن در نهایت ۴۶ درصد و فروشندگان ضعیف‌تر، ۶۸ درصد از زمان تماس را مشغول به صحبت می‌کنند و مابقی را در حال گوش دادن به مشتریان خود هستند.

در حالی که  صحبت می‌کنند و حس بدی را به مشتریان خود می دهند، این موضوع اهمیت گوش دادن را نشان می‌دهد.
‌زمانی که به مشتری گوش می‌کنید، این حس به آن ها القا می‌شود که ارزش دارد و این یکی از فوت و فن های فروش تلفنی است، سپس با سوال پرسیدن در مورد نیازهای مشتری به آنها میفهمانید که کاملا به او گوش داده اید.

هنگام فروش بیشتر شنونده باشید - Be more of a listener when selling
هنگام فروش بیشتر شنونده باشید – Be more of a listener when selling

همواره مثبت باشید

بسیاری از افراد نمی دانند که چگونه نگرش آنها بر عملکرد شغلی فروش آنها تأثیر می گذارد. در صورتی که مشتری بالقوه در مقابل شما باشد، احتمالاً به راحتی نمی ‌توان آن‌ها را کنار گذاشت، اما فروش از طریق تلفن، به نوعی کمتر شخصی است و راحت تر به نظر می رسد.

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که معمولا رد تماس اتفاق می افتد، با این حال اجازه ندهید که این امر شما را ناامید کند. رد تماس به معنای این نیست که شما فروشنده خوبی نیستید. بنابراین روز خود را با دیدگاهی مثبت آغاز کنید و به هیچ وجه از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید.

اغلب افراد از روش مکالمه ای که آغاز خواهید کرد، متوجه خواهند شد که شما چگونه فروشنده ای هستید. در صورتی که آنها را به خرید مجبور نکنید یا کالای شما فیک نباشد، به صحبت های شما گوش خواهند کرد. بنابراین در هر تماسی که برقرار می کنید معتبر، مثبت و طبیعی به نظر برسید.

مودب باشید اما تسلیم نشوید

سریع ترین راه برای از دست دادن کنترل هنگام تماس تلفنی با مشتری ، واگذاری کامل تماس به مشتری بالقوه است.

فروشندگان موفق همواره کنترل مکالمه فروش را خود در دست دارند، این بدان معنی نیست که تنها شما باید صحبت کنید.

برترین نمایندگان فروش اغلب وقت خود را صرف شنوندگی به مشتریان خود می کنند.

واگذارکردن کنترل تماس به مشتری - Giving control of the call to the customer
واگذارکردن کنترل تماس به مشتری – Giving control of the call to the customer

بیاموزید که با اعتدال به اعتراضات رسیدگی کنید

به طور قطع، تقریباً اتفاق می  ‌افتد که با مخالفت‌ هایی در زمینه فروش محصولات خود مواجه شوید، خواه یک بازاریاب تلفنی ماهر باشید یا یک نماینده فروش مبتنی بر وب که به سادگی در حال پیگیری سریع فروش محصولات است.

به یاد داشته باشید که مشکلی وجود نخواهد داشت چنانچه فردی به صحبت های شما اعتراض کند. چنین چیزی به هیچ وجه شخصی نیست، تنها بخشی از فرآیند فروش است.

برخی از بهترین فروشندگان تلفنی، اعتراضات مشتریان را فرصتی برای درک بهتر مشکلات مشتری می دانند، بنابراین با درک و پاسخ به اعتراضات، می توانید به مشتری نشان دهید که نیازهای او را درک می کنید.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از تکنیک های مهم فروش تلفنی را ذکر کردیم. بدیهی است که نکات و تکنیک های بیشتری در این مورد وجود دارد. در صورتی که قصد دارید صفر تا صد فروش تلفنی را به طور کامل بیاموزید، پیشنهاد می کنم به سایت مافینس مراجعه کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.4 / 5. تعداد رأی‌ها: 269

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر