آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

تکنیک های حرفه ای فروش تلفنی

فروش تلفنی بدون طی کردن آموزش می تواند یک تجارت دشوار باشد آن هم زمانی که با تکنیک های آن آشنا نیستید. زیرا هیچ زبان بدنی برای برقراری ارتباط موثرتر با افراد وجود ندارد.

علاوه بر این، فروشندگان تلفنی امکان برقراری تماس چشمی نیز که خود از تاثیرگذارترین راه های جلب نظر افراد است ندارند، با این حال می توانید با بهره گیری از نکات آموزشی و تکنیک های فروش تلفنی محصولات خود را بفروشید.

امروزه فراخوانی سرد به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرد. معمولا کمپین ‌های بازاریابی چند نقطه‌ای که شامل بازاریابی موتورهای جستجو، جستجوی ایمیل، رسانه ‌های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر می شود، اغلب به ‌عنوان روش های بسیار  پیشرفته‌ تر برای ارتباط با مشتریان احتمالی کاربرد دارند.

اما فروش تلفنی همچنان هم می تواند نتایج قابل توجهی را برای فروشندگان در پی داشته باشد. به ویژه زمانی که این ابزار در کنار کانال های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که تکنیک ها و استراتژهای فروش تلفنی را به طور کامل بیاموزید و آنها را به درستی به کار ببرید، می توانید محصولات بسیار زیادی را به افراد مختلف در سراسر کشور بفروشید و درآمد خود را دو چندان کنید.

آموزش تکنیک فروش تلفنی - Telephone sales technique training
آموزش تکنیک فروش تلفنی – Telephone sales technique training

در این دوره،با یادگیری تکنیک فروش تلفنی به شما کمک می کنیم تا مطمئن شوید با موفقیت فروش محصولات خود را افزایش دهید. راهنما برخی از مهمترین تکنیک های فروش تلفنی را شرح خواهیم داد که می تواند به شما در افزایش فروش محصولات و کسب درآمد بیشتر کمک کند. برای شرکت در دوره های آموزشی و تکنیک های بیشتر به سایت مافینس مراجعه کنید.

آموزش تکنیک ها و ترفندهای فروش تلفنی

در عصر تکنولوژی،  فروش محصولات دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. معمولا فروش تلفنی برای کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت و موفقیت هستند، امر بسیار مهمی است. فروش تلفنی یا آنلاین محصولات مهارتی است که یک فروشنده یا نمایندگان فروش شرکت ها باید آن را به طور کامل بیاموزند تا بتوانند درآمد خود یا کارفرمایان خود را افزایش دهند.

تکنیک های بسیاری وجود دارد که می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. برخی از مهمترین تکنیک های فروش شامل موارد زیر است:

فراخوان برای اقدام: تکنیک های عملی فروش تلفنی

به طور کلی،  تکنیک های فروش تلفنی در صورتی که به درستی به کار ببرید می توانید هر یک از تماس های فروش را که با مشتریان خود برقرار می کنید تا حد قابل قبولی بهبود بخشید. این نکات شامل تماس اکتشافی، پیگیری، تماس خروجی یا انجام یک معامله است.

با استناد به گزارشات و تحقیقات انجام گرفته، دریافته ایم که تکرار تماس ها، اغلب می توانند چند نکته کوچک را در رویکرد خود تغییر دهند. همچنین صاحبان مشاغل می توانند مزایای آن را به سرعت مشاهده کنند.

بنابراین فراخوان که شامل برقراری تماس با مشتریان بالقوه است یکی از مهمترین ترفندهای فروش تلفنی بیشتر به شمار می رود.

فراخوان برای اقدام تکنیک های عملی فروش تلفنی - Call to action practical telemarketing techniques
فراخوان برای اقدام تکنیک های عملی فروش تلفنی – Call to action practical telemarketing techniques

زمان بندی تماس تلفنی با مشتریان

شواهد حاکی از آن است که دو دوره در روز کاری وجود دارد که به احتمال زیاد منجر به یک مکالمه فروش موفق می شود. به طور معمول، تماس‌ هایی که در اواخر صبح یا در اواخر روز برقرار می ‌شوند، احتمال بیشتری دارد که مورد توجه افراد قرار بگیرند.

اولین دوره که معمولا اواخر صبح یک روز کاری است، می تواند با هجوم ایمیل ها، جلسات و سایر وظایف همراه باشد. این زمان، اغلب قبل از ناهار و یا زمان استراحت افراد است. بنابراین این دوره زمانی، به عنوان یک زمان پربار در روز محسوب می شود.

همچنین ساعت قبل از پایان روز نیز دوره دوم در یک روز کاری محسوب می شود. زیرا مشتری بالقوه احتمال کمتری دارد که تماس شما را در این هنگام رد کند.

 

تسلط بیشتر زمان فروش با متن فراخوان یا ساختار فراخوان

روخوانی از روی یک اسکریپت یا متن آماده برای جلب نظر مشتریان هنگام تماس یک راه حل مطمئن است. اما یادتان باشد که به گونه ای با مشتری خود صحبت کنید که احساس کند با یک ماشین گفتگو می کند، زیرا هرچه بیشتر به کلمات عادت کنید، روباتیک تر به نظر خواهید رسید.

با این حال، داشتن ساختاری که موضوعات را با هم گروه بندی می کند، می تواند بسیار سودمند باشد. بهره گیری از اسکریپت مناسب باعث می‌شود مکالمه از یک الگوی آشنا پیروی کند و به شما امکان می ‌دهد به نقاط اصلی فروش خود پی ببرید. معمولا پیروی و به خاطر سپردن این نکات برای مشتریان آسان ‌تر است.

تماس تلفنی شما همچنان می‌ تواند به طور طبیعی جریان داشته باشد. معمولا مشتری ها سؤالاتی را در مورد محصول یا خدماتی که ارائه می دهید، مطرح می کنند، در این هنگام به یاد داشته باشید که با توجه به اسکریپتی که تهیه کرده اید به طور کاملا طبیعی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهید.

هرگز بدون هدف اقدام به برقراری تماس نکنید - Never make a call without a purpose
هرگز بدون هدف اقدام به برقراری تماس نکنید – Never make a call without a purpose

هرگز بدون هدف اقدام به برقراری تماس نکنید

همواره این نکته را به یاد داشته باشید که هر تماسی که برقرار می ‌کنید باید هدف روشنی در ذهن شما داشته باشد. هدف شما با این باشد که مشکلات و نیازهای مشتریان بالقوه را شناسایی کنید و برای رفع نیازهای آنها محصولات و یا خدمات خود را پیشنهاد دهید.

بنابراین توصیه می کنم که قبل از برقراری تماس، مشتریان هدف خود را تعیین نمایید و در مورد اینکه چه کسی در تصمیم گیری خرید محصول مورد نظر نقش دارد، تحقیق کنید. با انجام این کار می توانید یک تماس تلفنی فروش موفق برقرار نمایید، زیرا با شناسایی مشتریان هدف و نیازهای آنها می توانید با پیشنهاد محصولات یا خدمات خود به آنها در برطرف نمودن نیازهایشان کمک کنید.

همواره به یاد داشته باشید که به عنوان فروشنده از ترفند کمک به جای فروش استفاده کنید، زیرا افراد هنگامی که درک کنند، قصد شما در درجه اول کمک به آنهاست، بیشتر به صحبت های شما گوش خواهند کرد.

بنابراین، بار دیگر این نکته را تاکید می کنم که قبل از برقراری هر گونه تماس با افراد، متخصصان فروش باید درک روشنی از هدف خود داشته باشند. با یک ساختار ساده هنگام تماس می توانیم این اطمینان را به فروشندگان بدهیم که گفتگو به طور طبیعی به سمت هدف انجام شده است.

<yoastmark class=

تکنیک برتر : مهارت گوش دادن

اگر شما قصد فروش محصولات خود را دارید، باید این نکته را در نظر بگیرید که همواره یکی از جنبه های کلیدی یک تماس موفق، خوب گوش دادن به مشتریان است. فروشندگان برتر حداکثر در 46٪ از زمان تماس فروش صحبت می کنند. در حالی که به مشتریان خود اجازه می دهند که در مورد نیازهایشان با آنها گفتگو کنند.

با واگذار کردن فضای گفتگو به مشتری، آن را به یک مکالمه دو طرفه تبدیل کنید. اینگونه به آن‌ها اجازه ‌دهید تا شما را به نکاتی که برایشان مهم است هدایت کنند. از این طریق می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشتری خود کسب کنید.

 

هنگام ارائه محصول، روی مزیت های آن تمرکز کنید

تمرکز بر روی مزایا موردی است که هر فروشنده در اولین دوره آموزش نحوه فروش می آموزد که آن را در نظر بگیرید. بنابراین به جای فرآیندها و فناوری، بهتر است بر روی نتایج و مزایا تمرکز کنید.

معمولا خریداران بیشتر تمایل دارند بدانند که محصول یا خدماتی که اراده می دهید، چگونه می تواند مشکلات و نیازهای آنها را برآورده کند و زندگی آنها را آسان تر نماید. در صورتی که مشتری شما مالک یک شرکت باشد مایل است بداند که چگونه خدمات یا محصول شما می تواند به شرکت او کمک کند. پس زمان بیشتری را برای ارزش گذاری خدمات و یا محصول خود به آنها صرف کنید.

هنگام ارائه محصول، روی مزیت های آن تمرکز کنید - When presenting a product, focus on its benefits
هنگام ارائه محصول، روی مزیت های آن تمرکز کنید – When presenting a product, focus on its benefits

یکی از راه های رسیدن به این هدف، پوشش مطالعات موردی و نتایج مرتبطی است که راه حل شما برای برآوردن نیاز آنها می تواند ارائه دهد. برای نشان دادن موفقیت‌ هایی که می‌ توانید به دست آورید، راهی بهتر از نشان دادن ارزش محصول یا خدمات واقعی شما وجود نخواهد داشت.

تکنیک ایجاد روابط بر روی فروش تلفنی

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که افراد تنها کالاها را از شما نمی خرند، بلکه تمایل دارند با ایجاد روابط از صحت کالاها و یا خدماتی که به آنها ارائه می دهید، اطمینان حاصل نمایند. معمولا افراد به احتمال زیاد از فروشندگانی خرید می کنند که آنها را می شناسند و به آنها اعتماد دارند. بنابراین ایجاد روابط و جلب اعتماد مشتریان اهمیت بسیار زیادی در افزایش فروش دارد.

این مورد یکی از مهمترین تکنیک های آموزشی فروش تلفنی محسوب می شود.

تکنیک ایجاد روابط بر روی فروش تلفنی - The technique of building relationships on the telephone
تکنیک ایجاد روابط بر روی فروش تلفنی – The technique of building relationships on the telephone

تکنیک مؤثر برای رویارویی با رقبا

مشتریان هدف همیشه به دنبال راه حل های متعدد هستند. اما نحوه ی ارائه محصول هنگام فروش تلفنی باید با رقبای خود تفاوت بزرگی داشته باشید. پس هنگام برقراری تماس تلفنی در مورد کالاها و خدمات سایر رقبا صحبت کنید.

این کار شانس شما برای انجام معامله را تا 49 درصد افزایش می دهد. اما این نکته را به یاد داشته باشید که در مورد رقبای خود با لحن نامناسب سخن نگویید. بدگویی در مورد رقبا، یک عمل غیرحرفه ای و غیر متقاعد کننده تلقی می شود. به عنوان فروشنده می توانید تصدیق کنید که آنها نقاط قوتی دارند، اما توضیح دهید که چرا شما برای خرید مناسب تر از رقبای خود هستید.

 

کلام آخر

در این راهنما برخی از مهمترین تکنیک های فروش تلفنی را آموزش دادیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره های آموزش تکنیک فروش به سایت مافینس مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 2

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر