مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

بازاریابی پورسانتی یا وابسته، کمیسونی و افیلیت مارکتینگ

بازاریابی پورسانتی چیست؟ با نحوه افیلیت مارکتینگ آشنا شوید

از طریق بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ، برندها و تولیدکنندگان کالاها از همکاری با یکدیگر سود می برند. برندها به مخاطبان با انگیزه وبلاگ نویسان، پادکست ها و تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند. در مقابل، سازندگان از فروش یا ارجاع ‌ها کمیسیون دریافت می کنند و راهی پایدار برای کسب درآمد از محتوای خود ارائه می‌ دهند.

این راهنما نحوه تبدیل شدن به یک بازاریاب پورسانتی یا افیلیت مارکتر و کسب درآمد از طریق تبلیغ محصولات را توضیح می دهد. در ادامه، نکاتی را از کارشناسان بازاریابی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

بازاریابی پورسانتی راز فروش 2 برابری

تعریف افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر عملکرد است که در آن سازندگان، تأثیرگذاران و کارآفرینان با تبلیغ یک محصول یا خدمات برای یک خرده ‌فروش درآمد کسب می‌ کنند. شرکت ‌های ذی ربط، مخاطبان خود را تشویق می ‌کنند که از طریق پیوندهایی که کاربرها را ردیابی می کنند، از فروشگاه یا بازار آنلاین بازدید کنند.

در این روش، اغلب شرکت‌ های بازاریابی یا افیلیت مارکتینگ ها زمانی که ارجاع‌ هایشان منجر به فروش می‌ شود، از شرکت های مربوطه پورسانت یا کمیسیون دریافت می‌کنند، برخی از برنامه ‌ها به سرنخ ‌ها، ثبت‌ نام ‌های آزمایشی رایگان، کلیک‌ های وب ‌سایت یا دانلود برنامه‌ ها نیز پاداش می ‌دهند.

افیلیت مارکتینگ یک شبکه ی پلتفرمی است که شرکت ها را با برندها مرتبط می کند و ابزارهایی را برای تولید و مدیریت لینک های فراهم می نماید. در سال ‌های اخیر، بازاریابی پورسانتی را به عنوان یک استراتژی کسب‌ و کار آنلاین پرسود می شناسیم و از همکاری سازندگان، کارآفرینان و افرادی که به دنبال چالش‌ های جانبی می روند پدید آمد. یک نمونه ی دیگر بازاریابی رو می توان بازاریابی محتوایی نام برد.

بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

به طور معمول، عضویت در بسیاری از افیلیت مارکتینگ ها رایگان است. افیلیت مارکتینگ با اجازه به افراد یا شرکت ‌ها، برای تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات یک شرکت دیگر در ازای دریافت کمیسیون در هر فروش کار می ‌کنند.

هر بار که فردی، خریدی را از طریق پیوند منحصر به فرد مرتبط با توصیه آنها انجام می دهد، شرکت ذی ربط کمیسیون دریافت می کند.

نحوه عملکرد بازاریابی وابسته در سطح بالا :

  • یک افیلیت مارکتینگ یک پیوند وابسته را به بازدیدکنندگان وب سایت، خوانندگان وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود تبلیغ می کند.
  • یکی از مخاطبان روی پیوند کلیک می کند.
  • مخاطب خرید می کند.
  • افیلیت مارکتر یا شرکت ذی ربط تراکنش را ثبت می کند.
  • به شرکت ذی ربط، پورسانت یا کمیسیون پولی پرداخت می شود.
  • نرخ کمیسیون برای فروش با توجه به محصول، صنعت و توافقی که بین شرکت ذی ربط و برند مورد مذاکره قرار دارد، متفاوت می باشد.

محصولاتی که قیمت آنها کم است و حجم بالایی دارند مانند غذای حیوانات خانگی یا مراقبت از پوست ممکن است 5 درصد از هر فروش را به افیلیت مارکتر اختصاص دهند. بازاریاب های پورسانتی موفق ممکن است با شرکای خود در مورد قراردادهای سفارشی با درصدهای بالاتر مذاکره کنند. برخی از برنامه های بازاریابی کمیسیونی نرخ ثابتی را در هر فروش به جای درصد ارائه می دهند.

انواع بازاریابی پورسانتی

انواع بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ

هدف از این مدل افزایش فروش و ایجاد یک راه حل برد – برد هم برای مالکان کسب و کار و هم برای شرکت های ذی ربط است. این سیستم منحصر به فرد، سودآور می باشد و محبوبیت آن روز به روز به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

اینترنت و فن آوری های رو به بهبود ، پیاده سازی مدل را آسان تر می کند. شرکت‌ ها نحوه ردیابی و پرداخت کمیسیون ‌ها را برای سرنخ‌ های واجد شرایط بهبود می دهند. توانایی بهتر برای ردیابی سرنخ ها و فروش به نحوه بهبود یا موقعیت بهتر محصولات کمک می کند.

 

انواع افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی

  1. بازاریابی پورسانتی غیر وابسته

بازاریابی پورسانتی غیر وابسته زمانی است که شرکت وابسته یک تبلیغ کننده عمومی باشد. آنها با برند، محصول، صنعت یا جایگاه مرتبط نیستند و ممکن است طیف وسیعی از محصولات را برای مخاطبان متعدد تبلیغ کنند.

بازاریاب ‌های پورسانتی غیرمتعهد اغلب از کمپین ‌های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) برای دستیابی به مشتریان در رسانه‌ های اجتماعی و صفحات نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌ کنند.

  1. بازاریابی پورسانتی وابسته

بازاریابی پورسانتی به فعالیت، تبلیغ محصولات یا خدمات مرتبط با مخاطبان بستگی دارد. یکی از شرکت‌ های ذی ربط در این دسته منابعی را برای ایجاد دنباله رو از طریق وبلاگ‌ نویسی، یوتیوب، تیک تاک، یا انواع دیگر بازاریابی محتوا سرمایه‌ گذاری می کند. بازاریابان کمیسیونی مرتبط ممکن است اینفلوئنسر باشند و آنها را به منبعی قابل اعتماد برای توصیه محصولات تبدیل کند.

  1. بازاریابی پورسانتی Involved

بازاریابی پورسانتی involved به ایجاد محتوایی که شامل یک محصول یا خدمات است اشاره دارد. این نوع بازاریابی می ‌تواند یک بررسی محصول، یک راهنما یا محتوای دیگری باشد که مزایای محصول را نشان می‌ دهد.

بسیاری از بازاریاب ‌های پورسانتی involved به دلیل توصیه‌ های قابل اعتماد و بی ‌طرف محصول شهرت پیدا می‌ کنند. جلب اعتماد مخاطب راهی پایدار برای ایجاد یک تجارت بازاریابی پورسانتی involved است.

مزایای بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ

هزینه های بازاریابی کمیسیونی در سال 2022 از 8 میلیارد دلار فراتر رفت و همچنان به رشد خود ادامه می دهد. برای سازندگان، این یک راه کم هزینه برای شروع یک کسب و کار است که تقریباً همه می توانند آن را امتحان کنند. قبل از انجام این کار بهتر است مزایا و معایب بازاریابی کمیسیونی را در نظر بگیرید.

مزایای بازاریابی پورسانتی

جوانب مثبت بازاریابی پورسانتی

اجرای آسان

در بازاریابی پورسانتی، هدف اصلی ساده است. بدین معنی که باید مشتریان را به خرده فروش شریک خود ارجاع دهید. شرکت‌ های ذی ربط می ‌توانند تلاش خود را بر بازاریابی متمرکز کنند و سایر وظایف دشوار مانند توسعه محصول و انجام سفارش را به خرده ‌فروش تحویل دهند.

سرمایه گذاری کم و ریسک پایین

پیوستن به یک برنامه معمولاً هزینه ای ندارد. هنگامی که یک مخاطب ایجاد شد، شرکت های ذی ربط می توانند با تبلیغ یک محصول بدون سرمایه گذاری اضافی شروع به کسب درآمد کنند. این کار می تواند منجر به درآمد (نسبتا) غیرفعال از کمیسیون ها شود.

قابلیت مقیاس بندی

در صورت موفقیت آمیز بودن، بازاریابی وابسته می تواند درآمد را بدون نیاز به کارمندان یا منابع اضافی افزایش دهد. شرکت ‌ها می ‌توانند محصولات جدید را به مخاطبان خود معرفی کنند، و برای دریافت کمیسیون ‌های بالاتر مذاکره کنند، یا درآمد خود را مجددا سرمایه‌گذاری و از این طریق، دامنه دسترسی خود را افزایش دهند.

چه کسی می تواند یک بازاریاب پورسانتی یا کمیسیونی شود؟

برای کسب و کارهای جدید، بازاریابی کمیسیونی راهی برای کسب درآمد با هزینه های سربار پایین است. برای سازندگان با سابقه، این فرصتی است برای ایجاد درآمد اضافی از مخاطبان یا مجموعه محتوای موجود.

در ادامه سه دلیل را خواهیم آورد که نشان می دهد بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ می تواند یک حرفه مناسب باشد:

شما به یک مخاطب دسترسی دارید

در صورتی که دنبال‌ کننده ‌ای متعهد ایجاد کرده‌ اید، می‌ توانید در موقعیتی عالی برای استفاده از بازاریابی کمیسیونی باشید. این کار می تواند یک مخاطب عمومی بزرگ یا یک جامعه کوچک تر از علاقه مندان باشد.

به عنوان مثال، یک پادکست سلامتی می‌ تواند با محصولاتی که مطابق با علایق مخاطبان است، مانند مکمل‌ های ویتامین، برنامه مدیتیشن یا یک تشک لوکس همکاری کند.

شما یک تولید کننده محتوا هستید

در صورتی که در الگوریتم های پلتفرم ها و دستیابی به تعداد زیادی از کاربران مهارت دارید، بازاریابی کمیسیونی می تواند یک مدل کسب و کار مرتبط باشد.

بسیاری از بازاریابان پورسانتی با بهینه سازی یک وب سایت برای رتبه بندی بالا در نتایج موتورهای جستجو، ارجاعات را ایجاد می کنند. دیگران در ایجاد محتوای ویرال برای اینستاگرام Reels یا YouTube حرفه ای هستند.

شما یک گورو مورد اعتماد هستید

چنانچه در طیف وسیعی از محصولات خاص متخصص هستید، می توانید از دانش خود برای موفقیت در بازاریابی کمیسیونی استفاده کنید. ایجاد محتوای آموزشی روشی قدرتمند برای متقاعد کردن مشتریان به کلیک کردن بر روی وب سایت های شریک است.

بازاریابان پورسانتی چگونه و چقدر درآمد کسب می کنند؟

برنامه ها همچنین ممکن است به مدل های پرداخت به عنوان ساختارهای قیمت گذاری یا انواع تبدیل اشاره کنند. یک مدل پرداخت به شرکت ‌های ذیربط می‌ گوید که برای چه رفتاری از کاربران پول دریافت می‌ کند. برای مثال، در صورتی که یک محصول نرم افزاری را تبلیغ می کنید، هدف می تواند ثبت نام آزمایشی رایگان باشد.

برای این نوع از بازاریابان که محصولات فیزیکی را تبلیغ می کنند، هدف احتمالا خرید خواهد بود. بسیاری از برنامه ‌های بازاریابی کمیسیونی بر اساس اسناد بازاریابی آخرین کلیک اجرا می ‌شوند، به این معنی که شرکت ذی ربط که آخرین کلیک را قبل از خرید دریافت می ‌کند، 100% اعتبار برای فروش دریافت می‌ نماید.

کلام آخر

در این راهنما، بازاریابی پورسانتی یا افیلیت مارکتینگ و انواع آن را توضیح دادیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4 / 5. تعداد رأی‌ها: 1

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر