آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

آموزش جامع فروش تلفنی

تماس های تلفنی برای فروشندگان، می تواند ابزار فروش بسیار قدرتمندی باشد. بازاریابی تلفنی به همان اندازه که یک علم است، یک هنر نیز محسوب می شود. در صورتی که این علم را به درستی بیاموزید و تکنیک های آن را به کار ببندید، می توانید در میان رقبا بالاترین میزان فروش را داشته باشید پس به صورت جامع باید فروش تلفنی را آموزش ببینید.

هنر فروش تلفنی محصولات چیزی بیشتر از مهارت های فروشندگان ماهر است. اگر برای مدتی به این کار مشغول بوده اید، به خوبی می دانید که مهارت ها و استراتژی هایی وجود دارد که می توانید برای بهبود عملکرد خود به عنوان یک فروشنده یا بازاریاب تلفنی آنها را تمرین و اجرا کنید.

در حالی که شما به عنوان یک مدیر کسب و کار ممکن است قبلاً این تکنیک ها را آموخته باشید، به احتمال زیاد تیم شما می تواند از برخی نکات آموزشی فروش تلفنی وارتقای سطح اعتماد به نفس خود در جلب نظر مشتریان همچنین افزایش تعداد و جلب اعتماد آنها استفاده کند.

آموزش جامع فروش تلفنی - Comprehensive telephone sales training
آموزش جامع فروش تلفنی – Comprehensive telephone sales training

در ادامه مقاله مهمترین تکنیک های آموزش جامع فروش تلفنی را شرح خواهیم داد، در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد شرکت در کلاس های آموزش جامع فروش تلفنی نیاز دارید، به سایت مافینس مراجعه کنید.

انگیزه قبل از آموزش

یکی از مهمترین ویژگی هایی که هر فروشنده برای افزایش فروش تلفنی خود باید از آن برخوردار باشد این است که باید برای ارائه پیشنهادات فروش شرکت خود یا دیگران انگیزه کافی داشته باشد. برخورداری از انگیزه های مالی برای ایجاد انگیزه میان فروشندگان تلفنی آسان است،

اما واقعیت این است که انگیزه مالی بخشی از فروش محصولات به حساب می آید. به ویژه در دنیای امروزی، اغلب افراد مایلیند نسبت به کاری که انجام می دهند اشتیاق داشته باشند و به دنبال آن به فرصت هایی برای بازخورد و ارتقا در کسب و کار خود دست پیدا کنند.

همانطور که بیان کردیم برخورداری از انگیزه برای انجام این کار بسیار مهم است زیرا بدون آن، آموزش فروش تلفنی شما ممکن است مورد توجه افراد قرار نگیرید. در صورتی که به عنوان یک فروشنده تلفنی به کاری که انجام می‌دهید اعتقاد نداشته باشید، نگران پیشرفت حرفه ای خود نخواهید بود، بنابراین هرگز نمی توانید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید.

انگیزه قبل از آموزش - Motivation before training
انگیزه قبل از آموزش – Motivation before training

مهمترین بخش برقراری یک تماس فروش چیست؟

مسلما مهمترین جنبه هر آموزش فروش تلفنی، آموختن نحوه برقراری تماس با مخاطبان است. یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین تکنیک های فروش تلفنی این است که از همان ابتدای کار، مکالمات خود را به هنگام تماس با اطمینان و صراحت آغاز کنید.

در دوره های جامع آموزش فروش تلفنی، همواره به شما آموزش داده می شود که کلمات و جملاتی که در همان ابتدای آغاز مکالمه به کار می برید، مهم ترین بخش فروش محصولات شما به حساب می آیند.

بنابراین می توان گفت که اینجاست که کل حال و هوای گفتگو با مشتریان بالقوه تعیین می شود. در صورتی که به عنوان یک فروشنده تلفنی فعالیت دارید، همواره این نکته را به یاد داشته باشید که به عنوان یک فروشنده باید مهربان، با اعتماد به نفس و جذاب به نظر برسید.

آموزش موثر فروش تلفنی به شما می آموزد که لازم است کاملا شفاف باشید. به کارگیری کلیه نکات و ترفندهای فروش تلفنی در جهان به شما هیچ کمکی نخواهد کرد، چنانچه به عنوان نماینده فروش شرکت یا فروشنده تلفنی مستقل قادر نباشید که به طور کاملا شفاف محصولات خود را به مشتریان بالقوه معرفی نمایید و نیازهای آنها را شناسایی کنید.

مهمترین بخش برقراری یک تماس فروش چیست؟ - What is the most important part of making a sales call
مهمترین بخش برقراری یک تماس فروش چیست؟ – What is the most important part of making a sales call

معنای ایمرژن زمان برقرای تماس

بنابراین، مهمترین بخش برقراری یک تماس فروش موفق و تاثیرگذار را می توان ایمرژِن نامید. ایمرژن یک واژه  انگلیسی است که به معنای غوطه ور سازی می باشد. بدین معنی که شما به عنوان یک فروشنده تلفنی باید به هنگام مکالمه با مخاطب خود، از طریق حس خوبی که در آنها ایجاد می کنید، مشتریان را در مکالمه خود غوطه ور کنید، و آنها را وادار نماید که از نیازهای خود با شما گفتگو کنند. پس از اینکه کاملا به صحبت های آنها گوش کردید، اکنون می توانید برای رفع نیازهای مخاطبان، محصولات خود را معرفی کنید و به طور غیر مستقیم آنها را ترغیب نمایید تا محصولات شما را خریداری نمایند.

این مهارتی است که می توانید با شرکت در دوره های آموزش جامع فروش تلفنی آن را تقویت کنید. هنگامی که از کلیه تکنیک های فروش تلفنی آگاه شدید و به آنها تسلط پیدا کردید، ایجاد ارتباط شما با مخاطبان به طور موثرتری انجام خواهد شد و بازده بسیار بیشتری در پی خواهد داشت.

در ادامه برای آشنایی شما با تکینک های فروش تلفنی برخی از مهمترین آنها را شرح خواهیم داد. در صورتی که به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش جامع فروش تلفنی و آموختن کلیه تکنیک ها و مهارت ‌های فروش تلفنی علاقمند هستید، پیشنهاد می کنم به سایت مافینس مراجعه کنید.

برخی از مهمترین مهارت های مهم فروش تلفنی

بدیهی است که کلیه افراد مایلیند راهی برای برتری بر رقبای خود بیابند و در نتیجه موفقیت خود را تضمین کنند.

معمولا سرمایه گذاری بر روی آموزش فروش تلفنی اعضای تیم فروش خود یا ارتقای سطح دانش خود به عنوان یک فروشنده تلفنی، بخش مهمی در این پازل به شمار می آید.

در صورتی که مالک یک کسب و کار باشید به هیچ وجه تمایل ندارید تیمی از تازه کارها در بخش فروش تلفنی محصولات شرکتتان باشد. زیرا زمان و پول شما را برای برقراری تماس های تلفنی بیهوده و بی اثر تلف می کنند.

روشن است که به عنوان مالک شرکت، تیمی از اساتید فروش تلفنی را می خواهید که بتوانند قراردادهای کاری شما را با موفقیت به سرانجام برسانند و یا مشتریان بالقوه را ترغیب کنند که محصولات شرکت شما را خریداری نمایند.

برای دستیابی به این هدف، برخی از مهارت ‌های مهم فروش تلفنی را در  ادامه آورده ایم.

برخی از مهمترین مهارت های مهم فروش تلفنی - Some of the most important telemarketing skills
برخی از مهمترین مهارت های مهم فروش تلفنی – Some of the most important telemarketing skills

ایجاد ارتباط جامع با مشتریان بالقوه

یکی از ایده های اساسی آموزش فروش تلفنی که این روزها بسیار در مورد آن می شنوید این است که یک نماینده فروش هرگز محصول یا خدماتی را نمی فروشد. بنابراین اولین هدف یک فروشنده زبده باید این باشد که در ابتدا، ارتباط خوبی با مشتری برقرار کند. همواره این نکته را به یاد داشته باشید که مشتری هرگز از فروشنده ای که احساس خوبی در مورد آن نداشته باشد، خرید نمی کند.

به همین دلیل است که ایجاد رابطه با مشتریان از همان ابتدا بسیار مهم است. آموزش جامع فروش تلفنی می تواند به شما بیاموزد که چگونه از همان ابتدا به طور طبیعی با مشتریان خود ارتباط و صمیمیت برقرار کنید.

هنگامی که مشتریانتان احساس کنند که شما را می شناسند و از شما خوششان می آید، آنگاه کم کم به شما اعتماد پیدا خواهند کرد. پس از اینکه اعتماد آنها را به دست آوردید، اکنون می توانید اطمینان حاصل کنید که معامله خود را با موفقیت به پایان خواهید رساند.

لحن صدا زمان تلفن زدن به مشتری جهت فروش

هر یک از فروشندگان تلفنی ماهر به خوبی می دانند که برای موفقیت، ابتدا باید لحن صدای خود را بهبود بخشد. لحن صدا را ابزاری تلقی کنید که، کلیه اطلاعات شما را به عنوان فروشنده به خریداران منتقل می کند. بنابراین لحن صدای شما باید واضح، مطمئن، معتبر و در عین حال با شخصیت به نظر برسد.

در صورتی که در مورد صدای خود تردید دارید، می توانید با کمک تکنیک هایی لحن صدای خود را تقویت کنید. همچنین هرگز نباید با جملاتی با تردید و وقفه همراه است، ارتباط خود را با مخاطبان برقرار کنید. آموزش فروش تلفنی می تواند به شما بیاموزد که بدون توجه به مخاطبان خود به گونه ای صحبت کنید که بازده بسیار خوبی داشته باشد.

ویژگی های تخصصی محصولات و خدمات

یک لحن صدای معتمد، با نشان دادن ویژگی های منحصر به فرد می تواند خدمات یا محصولاتش را به راحتی به مشتریان خود ارائه دهد. مشتریان بالقوه شما از یک آماتور که از طریق خواندن متن از روی برگ های یادداشت خود با آنها سخن می گوید، خرید نمی کنند.

به طور معمول مشتریان منتظر فروشنده ای هستند که بتواند ویژگی های محصول را به روشی که قابل درک باشد برای آنها توضیح دهد.

لحن صدا زمان تلفن زدن به مشتری جهت فروش - The tone of voice when calling a customer for sales
لحن صدا زمان تلفن زدن به مشتری جهت فروش – The tone of voice when calling a customer for sales

نحوه فروش تلفنی به مشتری

یافتن مشتری هایی که شرایط خرید محصولات شما را داشته باشند یکی از مهمترین عامل در فروش موفقیت آمیز محصولات است. آموزش موثر فروش تلفنی می تواند به شما کمک کند تا مشتریان بالقوه را به سرعت افزایش دهید.

همچنین با روش در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. فروشندگان باتجربه می دانند که واجد شرایط بودن یک پتانسیل است که می تواند با ایجاد رابطه همراه باشد.

با مطرح کردن پرسش های ظریف و گوش سپردن به صحبت های مخاطبان خود، می توانید به سرعت نکته های بسیار زیادی را دریافت کنید. فروشنده حرفه ای با این روش می تواند فورا نیازهای مشتریان خود را کشف کند.

توانایی پاسخگویی سریع به این سوالات به معنای جلوگیری از اتلاف وقت در تماس های بیهوده است. همچنین به این معنی است که به عنوان فروشنده تلفنی بهتر می توانید پیام خود را به مشتری منتقل کنید.

نحوه فروش تلفنی به مشتری - How to sell to a customer over the phone
نحوه فروش تلفنی به مشتری – How to sell to a customer over the phone

کلام آخر

فروش تلفنی یک مهارت و علم است که می توانید آن را بیاموزید و به یک فروشنده تلفنی موفق تبدیل شوید. برای شرکت در دوره های آموزش جامع فروش تلفنی با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.8 / 5. تعداد رأی‌ها: 5

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر