آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

بازاریابی انبوه

بازاریابی انبوه چیست؟

حتما شما هم در خیابان متوجه تبلیغات در کنار اتوبوس شهری می شوید، پس با بازاریابی انبوه در محل کار یا خیابان روبرو هستید. هدف بازاریابی انبوه این است که تا حد امکان به افراد زیادی با زمینه های مختلف دسترسی پیدا کند. قدرت این کمپین ها بسیار زیاد است. در این مقاله به این نوع بازاریابی می پردازیم و در مورد مکان ‌ها و استراتژی‌ های آن صحبت خواهیم کرد.

تاثیر بازاریابی انبوه در کسب و کار

همانطور که گفتیم بازاریابی انبوه، کمپینی است که به مخاطبان زیادی دسترسی دارد. هدف این نوع بازاریابی ایجاد مخاطبین بسیار زیادی برای محصول یا خدمات شماست. مَس مارکتینگ قادر است سهم بازار را افزایش می دهد، آگاهی از برند ایجاد کند و هم به صورت آفلاین و هم آنلاین به فروش شما کمک نماید. اگرچه، بازاریابی انبوه آفلاین شکل سنتی این نوع بازاریابی است.

بازاریابی انبوه چیست؟

بازاریابی انبوه آفلاین چیست؟

بازاریابی انبوه آفلاین به مبالغ هنگفتی نیاز دارد تا تبلیغاتی را تولید کند که مردم در هر لحظه از روز آنها را مشاهده کنند و یا در مورد آنها بشنوند. مشخصه این کمپین ها استفاده از کانال های رسانه های جمعی است که به تعداد زیادی از مصرف کنندگان دسترسی دارند، مانند:

 • تبلیغات تلویزیونی
 • اطلاعیه های رادیویی
 • آگهی های روزنامه
 • ایمیل مستقیم
 • تبلیغات مجلات
 • تابلوها و بنرها
 • تلویزیون های فروشگاهی و خیابانی

 

هدف از این نوع بازاریابی عموماً ایجاد آگاهی و ایجاد وفاداری به برند به جای فروش فوری است. مَس مارکتینگ از یادآوری مودبانه استفاده می کند. برای مثال، ممکن است تصمیم داشته باشید برای ناهار خود یک همبرگر از یک فروشگاه فست فود کوچک خریداری کنید. در همین حال، چشم شما به یک لوگوی فروشگاه بزرگ می خورد که بازاریابی انبوه انجام می دهد.

تجربه مثبت قبلی خود را به یاد می آورید. (این واقعیت است که فروشگاه بزرگ برگر، خدمات سریع و ارزانی ارائه می دهد). با این همه، شما تنها به یک وعده غذایی سریع نیاز دارید تا بتوانید به دفتر کار خود بازگردید. شما با رفتن به فروشگاه بزرگ برای ناهار وفاداری به برند را نشان می دهید.

بازاریابی آفلاین

بازاریابی انبوه آنلاین

چند شکل از بازاریابی انبوه آنلاین از مشاغل بزرگ و کوچک وجود دارد. یکی از آنها وب سایت است. وب سایت ها مخاطبان انبوه را هدف قرار می دهند، اما تنها افرادی که به دنبال محتوای شما هستند یا از قبل آدرس شما را دارند می توانند شما را پیدا کنند. همچنین می توانید از طریق کانال های ویدیویی که برای بازاریاب به کانال های تلویزیونی بسیار نزدیک هستند، بازاریابی انبوه انجام دهید.

وبلاگ هم نوع دیگری از آن است، هنگامی که آن وبلاگ، بخشی از یک وب سایت باشد. معمولا از وبلاگ ها برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی استفاده می شود که افراد وارد موتورهای جستجو می کنند و آن افراد به وبلاگ و یا وب سایت شرکت ها هدایت می شوند.

وبلاگ های شرکتی همچنین مخاطبان انبوهی را هدف قرار می دهند. این مخاطبان افرادی هستند که به دنبال کلمات کلیدی خود می باشند. آنها ضمن ارائه اطلاعات رایگان در وبلاگ، اعتبار شرکت را افزایش می دهند. مَس مارکتینگ آنلاین ارزان‌ تر است، اما دستیابی به افرادی که واقعاً به دنبال محصول یا خدمات شما نیستند، را با چالش روبرو می‌ کند. بازاریابی انبوه آفلاین به افرادی دست پیدا می کند که به دنبال آن هستند و با افرادی که به دنبال خدمات و یا محصولات شما نیستند، کاری ندارد.

چگونه بازاریابی انبوه به وجود آمد؟

تولد رسانه های جمعی در قرن بیستم تأثیر بسیاری بر تبلیغات داشت. این کار با استفاده گسترده از رادیو، تلویزیون و مواد چاپی آغاز شد. قبلاً، تبلیغ ‌کنندگان تنها می ‌توانستند با افرادی که در مجاورت فیزیکی آنها زندگی می‌ کردند، با تابلوهای تخته سیاه که در خارج از فروشگاه ‌هایشان نصب می شد.

از طرفی آوازه فروشگاه آنها به صورت دهان به دهان به گوش دیگران می رسید، دسترسی پیدا کنند. بعدها با روی کار آمدن بازاریابی انبوه این روند، تغییر کرد. بازاریابی انبوه تبلیغ ‌کنندگان را قادر می ‌سازد تا به افراد در سراسر شهر، کشور و حتی در سطح بین‌ المللی دسترسی پیدا کنند.

بازاریابی انبوه چگونه کار می کند؟

برعکس بازاریابی هدف، بازاریابی انبوه بر جمعیت شناسی تمرکز نمی کند. از آنجایی که برندهایی که از مَس مارکتینگ استفاده می کنند در حال حاضر شناخته شده هستند و دستیابی به آنها راحت است.

بنابراین برای کالاها و خدمات خود به طور گسترده و به روش هایی که کاملاً برای آنها کار می کند، بازاریابی می کنند. با این حال، مَس مارکتینگ واقعاً برای مشاغل متوسط و کوچک مناسب نیستند و در ادامه نحوه عملکرد آورده شده است.</p>

بازاریابی انبوه از نیازهای انسان صحبت می کند

نیازهای انسان می تواند با گرسنگی یا تشنگی، عشق، پاکیزگی یا کارایی مرتبط باشد. نیاز انسان هر چه باشد، بازاریابی انبوه به دنبال رفع آن است. به عنوان مثال، شرکتی که دستگاه های تلفن همراه تولید می کند، نیاز به کارایی در کارهای شخصی و حرفه ای را هدف قرار می دهد. یک فروشگاه بزرگ که طیف گسترده ای از محصولات را حمل می کند ممکن است نیاز شما را برای راحتی هدف قرار دهد.

مَس مارکتینگ ارزش ایجاد می کند

مَس مارکتینگ به ایجاد ارزش و انتقال آن به مشتریان کمک می کند. برندها برای اینکه محصولات و خدمات خود را با ارزش تر از رقبای خود نشان دهند، معمولاً به افراد مشهور بسیار محبوب پول می دهند تا محصولات خود را تأیید کنند. حتی در صورتی که محصول کم هزینه باشد، مصرف کنندگان می توانند آن را در صورت ارتباط با یک سلبریتی، ارزشمند تلقی کنند.

بازاریابی انبوه از یک پیام واحد استفاده می کند

بازاریابی انبوه خواه نیاز یا ارزش انسانی باشد، از یک پیام بسیار واضح استفاده می کند. مثلاً در صورتی که یک نوشابه هدف سرگرم کننده ای داشته باشد، کلیه پیام‌ های آن‌ مضمون یکسانی دارند. این موضوع نیازهای انسانی دیگری مانند انرژی یا بهره وری را اضافه نمی کند. چنانچه کمپین در حال ایجاد ارزش باشد، نیازی انسانی، مانند عشق، به آن ارزش اضافه نخواهد کرد. بنابراین می‌ بینید که افراد مشهور به سادگی لبخند می‌ زنند و برای تبلیغات ارزش عاشقانه ای قائل نیستند.

چه کسانی از بازاریابی انبوه استفاده می کنند؟

شرکت ‌های موفقی که برای چندین دهه کالاها و خدمات خود را به مشتریان ارائه می ‌دهند، معمولاً افرادی هستند که از بازاریابی انبوه استفاده می‌ کنند. به ندرت پیش می آید که یک کسب و کار کوچک یا متوسط از تاکتیک های مَس مارکتینگ استفاده کند زیرا از زمان یا فضای زیادی برای توضیح اینکه چه کسی و کجا هستند استفاده می کند.

در همین حال، بازاریابی انبوه در اتوبوس یا صفحه نمایش در عرض چند ثانیه و با زمان یا فضای کمی برای توضیح به چشم می خورد. برای یک تجارت غول پیکر که همه آن را می شناسند، استفاده از یک تصویر یا کلیپ ویدیویی و نام تجاری در تبلیغات کافی است.

مزایای استفاده از استراتژی بازاریابی انبوه

استفاده از یک استراتژی بازاریابی انبوه برای کسب و کار شما می تواند مزایای زیادی داشته باشد. در ادامه برخی از آنها را توضیح خواهیم داد.

 • قرار گرفتن در معرض دید

بازاریابی انبوه، احتمال قرار گرفتن نام تجاری شما را در معرض دید عموم افزایش می دهد. از آنجایی که شما مخاطبان زیادی را هدف قرار می دهید و افرادی که به خدمات و یا محصولات شما علاقه مند هستند، احتمال بیشتری دارد که با آن ارتباط برقرار کنند.

 • رضایت مشتری

استفاده از یک استراتژی بازاریابی انبوه نیز می تواند رضایت مشتری را افزایش دهد، به ویژه در صورتی که تبلیغات شما ارزش ایجاد کند. با افزایش قرار گرفتن در معرض دید، احتمال تبدیل افراد به مشتری افزایش می یابد.

 • آگاهی از برند

بازاریابی انبوه به ایجاد آگاهی از برند شما کمک می کند بدون اینکه به نظر برسد که تلاش زیادی برای جلب توجه می کنید.

 • بازاریابی جهانی

از آنجا که بازاریابی انبوه نیازهای انسان را بیان می کند، با اضافه شدن چند تغییر فرهنگ محلی برای مخاطبان جهانی نیز موثر است.

بازاریابی جهانی

برخی از معایب بازاریابی در مقیاس بزرگ

گاهی اوقات این عمل طبق برنامه ریزی انجام نمی شود. دلیل آن هم می تواند این موارد باشد:

   • فرهنگ انبوه شکست می خورد: زمانی که بازاریابان انبوه سعی می کنند مخاطبان گسترده مانند یک فرهنگ یا کشور را هدف قرار دهند، گاهی اوقات شکست می خورند.
   • داده ‌های ناکافی: استراتژی ‌های بازاریابی در مقیاس بزرگ معمولاً شکست می‌ خورند، زیرا اطلاعاتی که این استراتژی ‌ها بر آنها تکیه می ‌کنند غیرقابل اعتماد یا ناکافی هستند.
   • سرمایه گذاری کافی نیست: در صورتی که زمان کافی برای اصلاح استراتژی برای تجزیه و تحلیل صرف نشود، بازاریابی انبوه می تواند شکست بخورد. 

سخن پایانی

کمپین های بازاریابی انبوه راهی برای ایجاد علاقه عمومی است. کمپین های تبلیغاتی در مقیاس بزرگ می توانند محصول یا خدمات جدیدی را از یک شرکت بزرگ تبلیغ کنند. یک کمپین بازاریابی موفق با این ایده کار خود را آغاز می کند.

مهم است که بدانید مخاطب شما به چه چیزی نیاز دارد یا به دنبال چه چیزی است. چنانچه با این سوالات کار خود را آغاز کنید، به احتمال زیاد یک کمپین موفق ایجاد خواهید کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4 / 5. تعداد رأی‌ها: 1

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر