آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

آموزش ترفند فروش در اینستاگرام

با در نظر گرفتن بسیاری از عوامل، هر حساب کاربری اینستاگرام به مخاطبان گسترده و تعداد قابل توجهی از فالوورها دسترسی دارد و به طور بالقوه می توان برای کسب درآمد به طور منظم از آن استفاده کرد.
احتمالا به خوبی می دانید که اکانت های اینستاگرام دارای ارزش واقعی هستند. بنابراین استفاده از فروشگاه های اینستاگرامی یک ایده بسیار ارزشمند برای افزایش فروش محصولات و یا ارائه خدمات به حساب می آید.
با این حال، آموزش فروش در اینستاگرام به دانش و مهارت منحصر به فردی نیاز دارد. در صورتی که به ایجاد و راه اندازی یک فروشگاه اینستاگرامی می اندیشید، باید از ترفندهای فروش در اینستاگرام آگاه باشید.
در این مقاله برخی از مهمترین ترفندهای فروش اینستاگرامی را معرفی می کنیم. اطلاعات بیشتر در مورد آموزش ترفند فروش در اینستاگرام را می توانید در سایت مافینس مشاهده کنید.

آموزش ترفند فروش در اینستاگرام - Teaching sales tricks on Instagram
آموزش ترفند فروش در اینستاگرام – Teaching sales tricks on Instagram

1- یک پروفایل حرفه ای بسازید (نوشتن اصولی بایو)

در صورتی که مایلید یک فروشگاه اینستاگرامی راه اندازی کنید، لازم است یک پروفایل حرفه ای بسازید. در پروفایل خود که اغلب در انگلیسی به بایو شهرت دارد، باید به طور شفاف فروشگاه یا تجارت خود را به افراد معرفی کنید.
معمولا نحوه نوشتن یک بایو حرفه ای کار چندان آسانی نیست، اما تنها با چند دقیقه وقت گذاشتن و اندیشیدن در مورد چیزی که در مورد آن هستید و خدماتی که ارائه می دهید، می توانید یک بایو تاثیرگذار بنویسید.
توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و پینترست همگی از فضایی برای توصیف کوتاهی از اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید، برخوردارند. بیوگرافی رسانه های اجتماعی خود را کوتاه و جذاب بنویسید و تنها به ذکر مهمترین نکاتی بپردازید که افرادی که شما را نمی شناسند لازم است بدانند.

یک پروفایل حرفه ای بسازید (نوشتن اصولی بایو) - Create a professional profile (basic bio writing)
یک پروفایل حرفه ای بسازید (نوشتن اصولی بایو) – Create a professional profile (basic bio writing)

 

2- اکانت اینستاگرامی خود را به بیزنس اکانت تبدیل کنید

هنگامی که قصد دارید یک فروشگاه اینستاگرامی راه اندازه کنید لازم است که که حساب کاربری خود در اینستاگرام را به حساب تجاری تغییر دهید. برای تغییر به پروفایل تجاری در اینستاگرام، کسب و کار شما باید یک صفحه فیس بوک فعال نیز داشته باشد. خوشبختانه، می توانید یک صفحه تجاری فیس بوک را در عرض چند دقیقه راه اندازی کنید!
در صورتی که قبلاً یک صفحه فیس بوک ایجاد کرده اید، می توانید به مرحله بعدی بروید. اما چنانچه از صفر شروع می کنید باید یک صفحه فیس بوک ایجاد کنید.

3- عکس های با کیفیت از محصولات اینستاگرامی خود تهیه کنید

یکی از موثرترین ترفندها در افزایش فروش از طریق اینستاگرام تهیه عکس های با کیفیت از محصولات است. واضح است که به منظور جلب توجه هر چه بیشتر مخاطبان خود در اینستاگرام، محصولات شما باید از نظر بصری در فید اجتماعی شما بسیار جذاب به نظر برسند. بنابراین از همان ابتدا سعی کنید عکس های بسیار باکیفیتی از محصولات خود تهیه کنید.
در صورتی که مایلید بیشترین فروش را از طریق پلتفرم اینستاگرام داشته باشید توصیه می کنم که خلاق باشید و به مشتریان اجازه دهید تا مشاهده کنند محصولات شما تا چه اندازه جذاب و زیبا هستند.

تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت - Convert Instagram account to business account
تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت – Convert Instagram account to business account

 

4- برای فروش در اینستاگرام فالوور هدفمند جذب کنید

یکی از مهمترین ترفند های آموزش فروش در اینستاگرام که می تواند به افزایش فروش محصولات شما در اینستاگرام کمک کند، یافتن فالوورهای هدفمند است.
در صورتی که به تازگی فروشگاه اینستاگرامی خود را راه اندازی کرده اید، اولین قدم این است که حضور خود را در اینستاگرام تثبیت کنید.
نکته مهمی که در مورد فالوورها باید در نظر بگیرید این است که هرگز از خرید فالوورهای تقلبی استفاده نکنید.
خرید فالوورهای جعلی بیشتر از اینکه فایده داشته باشد، برای اکانت شما زیان آور است. اینستاگرام به طور فعال حساب هایی را که درگیر فعالیت های کلاهبرداری هستند، منع و پاک می کند.
فالوورهای جعلی ربات هستند و افراد واقعی نیستند، بنابراین آنها به طور واقعی با حساب شما درگیر نمی شوند و به مشتری تبدیل نخواهند شد. بنابراین پیدا کردن فالووورهای هدفمند و واقعی از مهمترین نکات در افزایش اعتبار و فروش محصولات شما به شمار می رود.

5- انتخاب هشتگ مناسب با پست

یک شبکه رسانه اجتماعی اساساً یک ابزار عظیم جمع ‌آوری هشتگ است. هنگامی که از عملکرد جستجو برای یافتن یک کلمه کلیدی یا عبارت استفاده می کنید، نتایج نه تنها عبارات را از پست ها، بلکه هشتگ های منطبق و مرتبط را نیز بیرون می کشند.
با این حال، باید کمی دقیق تر باشید. به عنوان مثال، شاید تنها مایل باشید پست هایی با هشتگ در مورد حفاظت از حیات وحش جمع آوری کنید تا با ماموریت برند خود برای ایجاد آینده ای پایدارتر مطابقت داشته باشد. اینجاست که ابزار جمع‌ آوری هشتگ می‌تواند به شما کمک کند.
بنابراین باید هشتگ ‌هایی را انتخاب ‌کنید که با پست های و محصولات شما مرتبط باشند.

6- نوشتن کپشن جذاب برای معرفی محصولات

یک کپشن مناسب در اینستاگرام توضیح می‌دهد که عکس در مورد چه چیزی است. بنابراین کپشن های شما باید کاملا با عکس محصول مطابقت داشته باشند. زیرا این کپشن ها به دنبال‌کنندگانتان می‌گوید که دست به کار شوند و برای خرید محصولاتی که ارائه می دهید اقدام کنند. در کپشن خود باید ویژگی های محصول را به درستی شرح دهید.

نوشتن کپشن جذاب برای معرفی محصولات - Writing attractive captions to introduce products
نوشتن کپشن جذاب برای معرفی محصولات – Writing attractive captions to introduce products

 

7- تولید محتوای مناسب با توجه به رقبای اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید فروش محصولات خود را به حداکثر برسانید و در میان رقبای خود بیشترین بازخورد را دریافت کنید، باید محتوای مناسبی برای محصولات خود تولید کنید. محتوایی که برای محصولات خود تهیه می کنید باید بسیار جذاب و گیرا باشند و توضیحات شفاف و کارآمدی در اختیار فالوورها قرار دهد.
تولید محتوای مناسب اینستاگرام یک ترفند بسیار کارآمد است، با این حال باید کلیه تکنیک های مرتبط با تولید محتوای مناسب اینستاگرام را به درستی بیاموزید.

8- از قدرت واقعی ویدیو در اینستاگرام لذت ببرید

محبوب ترین ترفند آموزشی فروش در اینستاگرام به استفاده از محتوای ویدیویی برای ایجاد تعامل و فروش از طریق شبکه اجتماعی اشاره دارد. در اینستاگرام، می‌توانید هم ویدیوها و هم عکس‌ ها را منتشر کنید، اما مطالعات انجام شده نشان داده اند که ویدیو در مقایسه با عکس ‌های ایستا تعامل بیشتری دارند.
ویدیوهای اینستاگرام، ویدیوهای معمولی هستند که در فید شما ظاهر می شوند. آنها شبیه ویدیوهای درون فید می باشند که در شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و توییتر می بینید و بر اساس تعامل رتبه بندی می شوند. افراد می توانند محتوایی را که با آن درگیر هستند لایک و ذخیره کنند و نظر بدهند.
بنابراین می توانید با تهیه ویدیوهای مناسب و با کیفیت فروش محصولات خود را افزایش دهید.

9- فعالیت مستمر کلید اصلی رشد در اینستاگرام

رسانه های اجتماعی به عنوان یک روش ارتباطی با توجه به اشتراک گذاری تصاویر، تبادل اطلاعات، بستر گفتگو و خدمات بازاریابی نیز تکامل یافته اند. این ابزار فرصت بسیار خوبی را برای افراد و مشاغل فراهم می کند تا نظرات خود را بیان کنند و خدمات ارزشمند خود را به سایر افراد در جهان معرفی کنند.
اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی است که روزانه هزاران کاربر جدید را ثبت می کند. حساب اینستاگرام در نهایت به بخشی مهمی از زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده است. بدیهی است که اینفلوئنسرها و افرادی که تصمیم دارند پیامی را به مردم در سراسر جهان منتقل کنند، باید برای دستیابی به مخاطبان خود به طور مستمر فعال باشند و تعامل خود را با افراد حفظ کنند. بنابراین در صورتی که مایلید فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهید باید فعالیت مستمر خود در این پلتفرم را جدی بگیرید.

10- آنالیز رقبا : کارآمدترین ترفند فروش در اینستاگرام

ترفند دیگری که برای افزایش فروش محصولات خود باید در نظر بگیرید، آنالیز رقباست. برای انجام این کار باید سایر حساب های تجاری را که با فعالیت شما ارتباط دارند را رصد کنید و همواره محتوایی را تولید نمایید که قدرت بیشتری در جذب مخاطبان در مقایسه با رقبای شما دارند.

ترفند آموزشی جلب اعتماد و تعامل با مشتریان برای فروش - Educational trick to gain trust and interact with customers for sales
ترفند آموزشی جلب اعتماد و تعامل با مشتریان برای فروش – Educational trick to gain trust and interact with customers for sales

 

11- جلب اعتماد و تعامل با مشتریان

جلب اعتماد و ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان نیز یکی از مهمترین موارد در جذب مشتریان و افزایش فروش محصولات از طریق آنلاین و یا پلتفرم اینستاگرام است. به عنوان یک فروشنده آنلاین باید مهارت های خود را در جلب اعتماد مشتریان ارتقا دهید. در صورتی که نمی دانید چگونه می توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و با آنها تعامل برقرار نمایید، می توانید با شرکت در دوره های آموزش فروش آنلاین این ترفندها را بیاموزید.

12- در اینستاگرام محصولات خود را تبلیغ کنید

یکی از ترفند های آموزش فروش در اینستاگرام یک پلتفرم بسیار کارآمد و مفید برای تبلیغ محصولات به شمار می رود. با تهیه کاتالوگ های مفید و جذاب از محصولات خود، می توانید کالاها و یا خدمات خود را به طور رایگان در جهان تبلیغ کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

13- برگزاری کمپین های فروش

ترفند دیگری که می تواند در فروش اینستاگرامی محصولات به شما کمک کند، برگزاری کمپین های فروش است. این تکنیک یکی از تاثیرگذارترین تکنیک های فروش آنلاین محسوب می شود.
کمپین های فروش که فروشندگان برای گروه‌ بندی و فروش محصولات یا خدمات در زیر مجموعه ‌ها از آن استفاده می کنند، یک ایده بسیار خوب برای افزایش فروش است. بنابراین اغلب شرکت های به مشتریان دائمی خود یک بسته خدمات یا محصولات برتر ارائه می دهند.

برگزاری کمپین های فروش - Holding sales campaigns
برگزاری کمپین های فروش – Holding sales campaigns

 

14- فن استاد! راه اندازی وب سایت فروشگاه در کنار پیچ اینستاگرام

آخرین نکته ای که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ایجاد و راه اندازی وب سایت فروشگاه در کنار پیج اینستاگرام است. این ترفند یکی از تاثیرگذارترین ترفندها برای افزایش فروش محصولات به شمار می رود. بنابراین توصیه می کنم برای افزایش فروش محصولات خود یک وب سایت فروشگاهی در کنار پیج اینستاگرام خود راه اندازی کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله ترفندهای مهم افزایش فروش در اینستاگرام را شرح دادیم. اطلاعات بیشتر در مورد آموزش ترفند فروش در اینستاگرام را می توانید در وب سایت مافینس مشاهده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.7 / 5. تعداد رأی‌ها: 6

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر