آموزش تکنیک های فروش اینترنتی

تکنیک های آموزش فروش اینترنتی احتمالا تصور می کنید که راه اندازی یک کسب و کار بر اساس فروش اینترنتی، کاری نسبتا آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک دامنه خرید و یک سرور برای راه اندازی محصول خود می باشد. با این حال، هنگامی که زمان تاسیس آن فرا می رسد، تاسیس فروشگاه می تواند کمی شبیه اسکیت روی یخ در سربالایی باشد.

اما در صورتی که تکنیک های فروش اینترنتی را به طور کامل بیاموزید و آنها را به درستی به کار ببندید، این فرآیند می تواند تا حدود بسیاری زیادی ساده شود.

آموزش تکنیک های فروش اینترنتی - Teaching online sales techniques
آموزش تکنیک های فروش اینترنتی – Teaching online sales techniques

در ادامه مقاله مهمترین تکنیک های آموزش فروش اینترنتی یا آنلاین را شرح خواهیم داد که می توانید از همین امروز که این راهنما را مطالعه می کنید برای افزایش فروش تلفنی و فروشگاه تجارت الکترونیک خود استفاده کنید.

در صورتی که مایلید کلیه تکنیک های آموزش فروش اینترنتی را به طور کامل بیاموزید، پیشنهاد می کنم به سایت مافنیس مراجعه کنید.

کارآمدترین و موثرترین تکنیک ها و استراتژی های فروش اینترنتی

در عصر دیجیتال، افزایش فروش آنلاین برای کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت و موفقیت هستند، بسیار مهم است.

برای کمک به شما در دستیابی به این هدف، 36 تکنیک و استراتژی فروش اینترنتی اثبات شده وجود دارد که در این مقاله برخی از کارآمدترین آنها را می آوریم.

از بهینه ‌سازی وب‌ سایت گرفته تا تاکتیک ‌های رسانه‌ های اجتماعی، بهینه‌ سازی موتورهای جستجو تا تبلیغات هدفمند، این قبیل روش ‌های عملی شما را قادر می ‌سازند تا مشتریان بیشتری را به فروشگاه خود جذب کنید و آنها را به حامیان وفادار برند خود تبدیل نمایید.

اکنون آماده باشید تا فروش آنلاین خود را متحول کنید و موفقیت بی ‌سابقه ‌ای را در دنیای تجارت الکترونیک کسب نمایید.

کارآمدترین و موثرترین تکنیک ها و استراتژی های فروش اینترنتی - The most efficient and effective internet sales techniques and strategies
کارآمدترین و موثرترین تکنیک ها و استراتژی های فروش اینترنتی – The most efficient and effective internet sales techniques and strategies

مطالعه کلمات کلیدی

به طور کلی، هر استراتژی سئو از اینجا آغاز می شود. این بدان معنی است که باید کشف کنید چگونه افراد مختلف مایلیند شما را در گوگل پیدا کنند. قبل از اینکه بتوانید فروش آنلاین خود را آغاز نمایید، ابتدا باید این مهارت را کسب کنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که کلیه افراد، شما را با استفاده از کلمات مشابه پیدا نمی کنند. به عنوان مثال: چنانچه یک فروشگاه کیف و کفش راه اندازی کرده اید، کاربران از نقاط مختلف جهان ممکن است شما را با استفاده از عباراتی مانند «کفش ورزشی»، «کفش اسپورت» یا حتی «کفش تنیس» جستجو کنند. در نظر گرفتن کلیه این موارد بسیار مهم می باشد، بنابراین از همان ابتدا باید با کلیه تکنیک های فروش اینترنتی آشنا شوید.

برخی از شرکت ها و کسب و کارها، برای اینکه فروش اینترنتی و ارائه خدمات آنلاین آنها افزایش پیدا کند، از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک می گیرند و مدیریت وب سایت خود را به آنها می سپارند.

پیاده سازی سئو

در صورتی که به رتبه های برتر گوگل نرسید، هرگز فروش آنلاین بیشتری نخواهید داشت، زیرا همه ما هر زمان که تصمیم بگیریم خریدی انجام دهیم، از سایت های برتر بازدید می کنیم. یک استراتژی خوب سئوی تجارت الکترونیک باید شامل مطالعه کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابت، بهینه سازی مفید در صفحه و ایجاد لینک مناسب باشد.

در صورتی که تصمیم دارید فروش اینترنتی خود را افزایش دهید، لازم است تا این مهارت ها را بیاموزید، با شرکت در دوره های تکنیک آموزش فروش اینترنتی می توانید این تکنیک ها را به طور کامل بیاموزید. اطلاعات بیشتر در مورد آموزش این تکنیک ها را می توانید در سایت مافینس مشاهده نمایید.

پیاده سازی سئودر سایت های فروش اینترنتی - SEO implementation of online sales sites
پیاده سازی سئودر سایت های فروش اینترنتی – SEO implementation of online sales sites

تعریف مشتری یا شخصیت خریدار ایده آل خود

مهمترین سوال هر یک از مدیران کسب و کارها این است که چگونه می توامند به حداکثر فروش اینترنتی دست پیدا کنند.

به طور کلی، شخصیت خریدار نشان دهنده مشتریانی است که محصولات را خریداری می کنند و یا برای دریافت خدمات شما به وب سایت شرکت مراجعه می نمایند. در صورتی که مایلید فروش آنلاین خود را افزایش دهید، باید بدانید که بازار هدف شما چه کسانی هستند یا خودتان بیشتر مایلید که این افراد چه کسانی باشند. برای ایجاد شخصیت خریدار خود، برخورداری از یک ایده واضح از جایگاه یا هدف خود می تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مالک یک کسب و کار اینترنتی باید اطلاعاتی از علایق، انگیزه ‌ها، نگرانی ‌ها، موقعیت مکانی و جنسیت این افراد بدست آورید.

به طور خلاصه، باید کلیه عواملی را در نظر بگیرید که می‌ تواند به شما کمک کنند تا آن پرسونا یا شخصیت‌ ها را نمایان کنید و با این کار، بتوانید کانال ‌ها، محتوا یا پیام ‌های تبلیغاتی را شناسایی نمایید. با انجام کلیه این امور می توانید به هدف خود که فروش محصولات یا ارائه خدمات بیشتر به مشتریان است دست پیدا کنید.

آزمون و خطا هنگام فروش اینترنتی - Trial and error when selling online
آزمون و خطا هنگام فروش اینترنتی – Trial and error when selling online

آزمون و خطا

یکی دیگر از تکنیک های فروش اینترنتی آزمون و خطا هنگام فروش است. بدیهی است که هیچ یک از افراد دانش کافی از کلیه پاسخ ها ندارد. چنین ویژگی بیشتر در فضای آنلاین صادق است.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که روش‌ های جدید فروش آنلاین را نیز امتحان کنید تا دریابید که کدامیک برای مخاطبان شما جذاب‌ تر هستند. از طریق امتحان کردن این تکنیک ها، با سلیقه و عادات مشتریان یا مشتریان بالقوه خود بیشتر آشنا خواهید شد.

موضوعاتی که باید بیشتر به آنها بپردازید عبارتند از:

  • کدام موضوعات بیشتر مورد علاقه آنهاست؟
  • معمولا چه زمانی خرید می کنند؟
  • از چه مکانی فروشگاه شما را بازدید می کنند؟

برای این کار، باید طیف وسیعی از محتوای مختلف ایجاد کنید و تشخیص دهید که مخاطبان شما با کدامیک تعامل بیشتری دارند. نگاهی به گوگل آنالیتیکس بیندازید و ساعاتی که سایت شما بیشترین ترافیک را دریافت می کند و مکان این بازدیدها را بررسی کنید. پس از تجزیه و تحلیل داده ها، باید ایده خوبی در مورد چگونگی بهبود فروش آنلاین خود داشته باشید.

اطلاع رسانی در مورد ایمنی وب سایت شرکت به مشتریان

مطمئناً هر وب سایتی باید ظاهر خوبی داشته باشد، اما باید احساس امنیت را نیز برای بازدید کنندگان ایجاد کند. برای کاربران، مهم است که ببینند یک وب سایت دارای گواهی SSL است. بسیاری از وب ‌سایت‌ های بدون گواهی SSL ممکن است ایمن نباشند، بنابراین توصیه می ‌کنیم پروتکل HTTPS را فعال کنید. فعال کردن این پروتکل باعث می‌ شود یک قفل در کنار نوار مرورگر ظاهر شود.

از نظر قانونی، در صورتی که وب سایت شما از کوکی استفاده می کند، باید به بازدیدکنندگان خود اطلاع دهید. در نهایت، برای نشان دادن شفافیت کامل، باید پیوندی به خط مشی رازداری و شرایط استفاده از سایت خود به افراد ارائه دهید.

امنیت وب سایت شرکت فروش اینترنتی به مشتریان - Security of the website of the online sales company to customers
امنیت وب سایت شرکت فروش اینترنتی به مشتریان – Security of the website of the online sales company to customers

بهینه سازی تصاویر وب سایت فروشگاه

بهینه سازی تصاویر یکی از مهمترین تکنیک های فروش اینترنتی است و در صورتی که کاتالوگ وسیع و گسترده ای از محصولات یا تصاویر زیادی در وب سایت خود دارید، این امر زمان بارگذاری فروشگاه آنلاین شما را افزایش می دهد. این درست همان چیزی است که موتور جستجوگر گوگل چندان علاقه ای به آن ندارد.

بنابراین در صورتی که گوگل چیزی را دوست نداشته باشد، شما به آخرین صفحات نتایج جستجوی آن هدایت خواهید شد و فروش اینترنتی بیشتر را برای شما غیرممکن می کند. ابزارهای آنلاین مختلفی برای بهینه سازی تصاویر سایت شما وجود دارد که به کمک آنها می توانید تصاویر وب سایت خود را بهینه سازی کنید.

طراحی اینفوگرافیک

در دنیای تجارت الکترونیک، سفارشی سازی بسیار مهم است. به عنوان مثال، هر ساله، ما در دوفایندر در روزهای منتهی به جمعه سیاه، با داده های رفتاری بیش از 5000 سایت تجارت الکترونیک، یک اینفوگرافیک ایجاد می کنیم، زیرا این کار برای مشتریان و مشتریان بالقوه ما ارزش ایجاد می کند.

بنابراین طراحی اینفوگرافیک برای دستیابی به فروش بیشتر محصولات از اهمیت ویژه ای برخورداراست. به طور معمول بسیاری از صاحبان مشاغل که خود نمی دانند چگونه می توانند با طراحی منحصر به فرد اینفوگرافیک فروش خود را به حداکثر برسانند، از افراد متخصص در این حوزه کمک می گیرند.

طراحی اینفوگرافیک - Infographic design
طراحی اینفوگرافیک – Infographic design

این افراد با تکیه بر دانش و مهارت خود در حوزه طراحی وب سایت قادرند از منابع کارآمدی برای استفاده حداکثری از رسانه های اجتماعی استفاده کنند، به طور منظم یا در زمان های خاص سال، اینفوگرافیک ها را در اینستاگرام یا پینترست به اشتراک بگذارند و همواره لوگوی خود را در مکانی قابل مشاهده قرار دهند تا مخاطبان شما بدانند چه کسی پشت این اطلاعات است.

ارائه خدمات مشتری

اساسا برای مشتریان هر شرکتی که حضور آنلاین دارند، بسیار مهم است که بتوانند برای دست یافتن به پاسخ هر گونه سؤالی که نمی توانند به صورت آنلاین آن را پیدا کنند، چه از طریق ایمیل یا تلفن، با کارکنان بخش خدمات فروشگاه ارتباط برقرار نمایند. از این رو، اغلب، ارائه خدمات مشتری به افراد از مهمترین تکنیک های فروش بیشتر است. زیرا مشتریان در صورتی که به پاسخی برای ابهامات خود در مورد محصولات ارائه شده دست پیدا می کنند، تمایل بیشتری برای خرید از خود نشان می دهد.

راه حل های مختلف نظیر تلفن برای مشاغل می تواند ابزار موثری برای حل مشکلات یا سوالات مشتریان باشد.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از ده ها تکنیک فروش اینترنتی را توضیح دادیم که می تواند فروش آنلاین محصولات شما را دو چندان کند. با شرکت در دوره های آموزشی این تکنیک های فروش می توانید کلیه این تکنیک ها را بیاموزید. بنابراین پیشنهاد می کنم برای مشاهده اطلاعات بیشتر به سایت مافینس مراجعه کنید و یا با مشاوران سایت ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 1

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر