آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

آموزش ترفندهای افزایش فروش - Teaching tricks to increase sales

آموزش ترفند افزایش فروش

ترفندهای افزایش فروش همیشه یکی از دغدغه های اصلی آموزش به شمار می رود و زمانی جذاب است که آموزش فروش را همیشه به همراه داشته باشید. معمولا هر یک از افراد، خدمات یا کالاهای ارزشمندی دارند که تصمیم دارند آنها را به دیگران ارائه دهند.

با این حال، نمی توانید اطمینان داشته باشید که هر فردی که با خدمات و یا محصولات شما آشنا می شود، آن را از شما درخواست کند و یا آن را بخرد. می توانید دوره فروش دو برابری در 60 روز را تجربه کنید و بدیهی است که تنها راه موفقیت یک کسب و کار، به دست آوردن مشتریان و افزایش درآمد از طریق ارائه آن خدمات است.

افزایش فروش به خودی خود و بدون بکارگیری استراتژها و تکنیک های فروش اتفاق نمی افتد. کسب درآمد بیشتر که در نتیجه افزایش فروش و ارائه خدمات به افراد صورت می گیرد، حاصل بکارگیری ترفندها و استراتژی های فروش متفکرانه ای است که برنامه ریزی و اجرا می شوند.

بنابراین به منظور افزایش فروش، به ویژه فروش پایان سال محصولات، باید بتوانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید. برای انجام این کار باید کیفیت کالاهایی را که می فروشید را بهبود بخشید و تبلیغات و پیام رسانی خود را ارتقا دهید.

در صورتی که قادر باشید هر مرحله از فرآیند فروش خود را حتی اندکی بهبود بخشید، می توانید فروش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. در این مقاله مهمترین ترفندهای فروش را که می تواند به افزایش فروش محصولات شما کمک کند را خواهیم آورد. اگر شما آموزش ترفندهای افزایش فروش را می توانید در سایت مافینس مشاهده کنید.

آموزش ترفندهای افزایش فروش - Teaching tricks to increase sales
آموزش ترفندهای افزایش فروش – Teaching tricks to increase sales

1- بازار گرم: اولین قدم آموزش ترفندهای افزایش فروش

از اولین ترفندهایی که برای افزایش فروش به شما آموزش می دهیم نگاه وسیع به این نوع بازار است. معمولا بازار گرم به عنوان شبکه ای از مشتریان بالقوه تعریف می شود که از قبل با آنها تماس یا رابطه داشته اید. این افراد می توانند افراد خانواده، دوستان، همکاران، اعضای باشگاه، گروه، و یا همسایگان شما باشند. گاهی اوقات از بازار گرم به عنوان “حوزه نفوذ” نیز یاد می شود.

از بازار گرم هم در صنعت فروش و هم در صنعت بازاریابی مستقیم استفاده می شود. از این رو، به این علت که افراد بازار گرم برای شما افرادی آشنا هستند، راحت تر می توانید محصولات خود را برای فروش به آنها معرفی کنید. چنانچه روابط خوبی با دوستان و آشنایان خود داشته باشید می توانید با فروش محصولات خود به آنها، فروش اینترنتی خود را افزایش دهید.

علاوه بر این، افراد فامیل، دوستان و آشنایان شما می توانند محصولات شما را به افراد خانواده و دوستان خود معرفی کنند، و شبکه مشتریان شما را افزایش دهند، بنابراین یکی از بهترین ترفندهای افزایش فروش تمرکز بر بازار گرم است.

2- بازار سرد: دومین قدم آموزش ترفندهای افزایش فروش

این نوع بازار برای دستیابی به مشتریانی است که در آینده، تمامی فروشندگان به آن نیاز دارند. بازار سرد برخلاف بازاریابی گرم است به این معنا که در ابتدا باید مشتریان هدف و نیازهای آنها را شناسایی کنید. پس از شناسایی مشتری های بالقوه و  نیازهای آنها، اکنون باید سعی کنید با آنها ارتباط برقرار نمایید و سپس محصول خود را با توجه به نیاز آنها معرفی نمایید.

هنگام تماس با مشتری های بالقوه که اغلب به عنوان تماس سرد شناخته می شود باید کاملا به مشتری های خود گوش کنید و نیازهای آنها را درک نمایید. هنگامی که افراد اطمینان حاصل کنند که هدف شما کمک به آنهاست نه صرفا فروش محصولات، تمایل بیشتری برای خرید از شما، نشان خواهند داد.

3- کاهش تنوع محصولات: ویترین فروش خود را شلوغ نکنید

احتمالا اغلب فروشندگان تصور می کنند که ارائه محصولات بیشتر می تواند به افزایش فروش اینترنتی آنها کمک کند. چنین رویکردی می تواند نتیجه کاملا متفاوتی داشته باشد، زیرا تنوع زیاد محصولات باعث می شود که مشتری ها به هنگام انتخاب با تردید مواجه شوند و قادر نباشند که محصول مورد نیاز خود را به راحتی انتخاب کنند.

در صورتی که تنوع محصولات شما زیاد است، سعی کنید ویترین فروشگاه خود را به گونه ای تعریف کنید که محصولات در گروه های محدودی قرار بگیرند. این امر باعث می شود که مشتری ها راحت تر بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را پیدا کنند.

ایجاد ارتباط صمیمانه از طریق سلیقه مشتری - Creating a sincere relationship through customer taste
ایجاد ارتباط صمیمانه از طریق سلیقه مشتری – Creating a sincere relationship through customer taste

4- پیدا کردن نیازهای کلیدی مشتری

یکی دیگر از مباحث آموزش ترفندهای افزایش فروش شناخت و درک نیازهای کلیدی مشتریانتان به شما کمک می کند که محصولات خود را بیشتر بفروشید. هرچه بیشتر در مورد مشتریان و نیازهای آنها بدانید، شناسایی فرصت های فروش محصولات جدید و هدف قرار دادن آنها با ارائه پیشنهادات مناسب آسان تر خواهد بود.

با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که برای هرگونه اطلاعات شخصی در مورد مشتریان موجود و بالقوه که جمع آوری، نگهداری و استفاده می کنید، پیروی از مقررات حفاظت از داده ها را نادیده نمی گیرید. معمولا قوانین خاصی برای تجارت الکترونیک وجود دارد.

می توانید از اطلاعاتی که در مورد مشتریان دارید برای بهبود کارایی و شناسایی نیازهای کلیدی مشتری های خود استفاده کنید. این امر افزایش فروش محصولات اینترنتی شما را دو چندان می کند.

5- ایجاد ارتباط صمیمانه از طریق سلیقه مشتری

مشتریان شما منبع ارزشمندی از اطلاعات هستند. بنابراین باید هدفتان جمع آوری داده هایی باشد که به شما امکان می دهد مشتریان خود و نحوه رفتار آنها را شناسایی کنید. اطلاعاتی که از مشتری های خود کسب می کند می تواند به شما کمک کند تا محصولاتی را به آنها ارائه دهید که به سلیقه مشتری نزدیک تر است.

این کار فروش اینترنتی شما را افزایش می دهد. بنابراین توصیه می کنم که در ابتدا در مورد سن، جنسیت، درآمد و ویژگی های کلیدی مشتریان خود تحقیق کنید و کالاهای خود را براساس سلیقه مشتری ها تهیه و به آنها ارائه دهید.

اکنون که اطلاعات مفیدی در مورد مشتریان خود کسب کردید، ایجاد اعتماد و ارتباط صمیمانه در میان مشتریان نکته کلیدی به حساب می آید. حتی در دنیایی که به طور فزاینده ای در حال مجازی شدن است، راه های زیادی برای ارتباط با مشتریان، ایجاد اعتماد و نفوذ در میان آنها وجود دارد. این کار به شما کمک می کند که بهتر بتوانید کالاهای مورد سلیقه آنها را تشخیص دهید و از طریق ارائه این کالاها فروش خود را افزایش دهید.

تخفیف زمان فروش ترفند لذت بخش برای مشتری - Discounts at the time of sale a pleasant trick for the customer
تخفیف زمان فروش ترفند لذت بخش برای مشتری – Discounts at the time of sale a pleasant trick for the customer

6- تخفیف زمان فروش: از ترفندهای لذت بخش برای مشتری

یکی دیگر از آموزش ترفندهای افزایش فروش که باید بدانید: تقریباً هر مصرف کننده ای در داخل و یا خارج از کشور هنگام خرید همواره به دنبال راهی برای صرفه جویی در هزینه های خود است. چنین نگرشی نشان می دهد که چرا آنها ترجیح می دهند محصولاتی را از برندهایی خریداری کنند که بهترین محصولات را با کمترین هزینه به آنها ارائه می دهند. ارائه تخفیف به مشتریان خود مسلماً مؤثرترین راه برای جذب سریع آنها به فروشگاه اینترنتی شماست. هنگامی که به مشتری اطلاع می دهید که به آنها تخفیف ارائه خواهید داد، توجه آنها را بیشتر از پیش به خود جلب خواهید کرد.

7- ترفند زیرکانه زمان افزایش فروش : داشتن کالاهای به روز

هر برندی وظیفه دارد محصولات خود را بهبود بخشد و آنها را به گونه ای تولید کند که افراد رضایت بیشتری داشته باشند. معمولا محصولات ارتقا یافته و بروز کالاها، ویژگی هایی بیشتری در مقایسه با محصولات قدیمی به خریداران ارائه می دهند.

بهبود محصولات علاوه بر شکوفایی و رشد شرکت ها، می تواند باعث کسب درآمد بیشتر شما نیز شود. بنابراین، با ارائه اقلام و کالاهای جدید می توانید علاوه بر فروش بیشتر، مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید، زیرا اغلب افراد به دنبال مدرن ترین و کارآمدترین محصولات برای خرید هستند.

ترفند زیرکانه زمان افزایش فروش داشتن کالاهای به روز - Clever trick when increasing sales having up-to-date products
ترفند زیرکانه زمان افزایش فروش داشتن کالاهای به روز – Clever trick when increasing sales having up-to-date products

8- از ترفندهای طلایی افزایش فروش استفاده از رسانه های اجتماعی است.

رسانه های اجتماعی فضای رایگانی هستند که می توانید روزانه با مشتریان خود در ارتباط باشید. در صورتی که مشتری شما از رسانه های اجتماعی استفاده می کند، شما نیز باید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود هر زمان که آن‌ها به کالای ویژه ای نیاز داشته باشند، مطلع شوید.

همانطور که از پست‌ های رسانه‌ های اجتماعی مانند عکس‌ ها، فیلم ‌ها و زیرنویس‌ ها استفاده می‌ کنید، حتما اطلاعات ارزشمندی را در اختیار افراد قرار دهید. از صحبت کردن “با” مشتریان خود اجتناب نمایید و در عوض سعی کنید به آنها چیزی آموزش دهید.

همچنین می‌توانید از رسانه ‌های اجتماعی به‌ عنوان فضایی برای اثبات اینکه محصول یا خدمات شما واقعاً کارآمد و مفید هستند، استفاده کنید. به عنوان مثال از آمار قبل و بعد، عکس‌ ها یا توصیفات و همچنین ویدیوهای محصولات یا خدمات در محل کار خود استفاده کنید.

از نکات اصلی ترفندهای آموزشی افزایش فروش این است که پاسخ به نظرات و سوالات را فراموش نکنید. این یک راه شگفت انگیز برای کمک به فروش و افزایش سرنخ های جدید است.

همچنین به یاد داشته باشید که هنگامی که در این فضا به مشتریان دائمی و یا مشتریان بالقوه خود نزدیک می شوید، با آنها به طور دوستانه و محاوره ای گفتگو کنید. در صورتی که به درستی از آن استفاده کنید، می توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و سرنخ های خود را افزایش دهید.

ترفند طلایی این روزها، از رسانه های اجتماعی غافل نشوید - The golden trick these days, don't neglect social media
ترفند طلایی این روزها، از رسانه های اجتماعی غافل نشوید – The golden trick these days, don’t neglect social media

9- از ترفندهای آموزشی همیشگی: تبلیغات خوب = افزایش فروش

گاهی اوقات برای کسب درآمد بیشتر، لازم است که هزینه بیشتری را صرف تبلیغات کنید. با این حال، برای تبلیغات موثر نیازی به صرف هزینه زیادی نیست. با یک تبلیغ مناسب، حتی یک بودجه کم نیز می توانید محصولات خود را به افراد معرفی کنید. به عنوان مالک کسب و کار و یا فروشنده باید بدانید که مخاطبان شما چه افرادی هستند، از چه طریقی مایلید به آنها دسترسی پیدا کنید و برای چه مدت مایلید با آنها ارتباط داشته باشید. با توجه به مکان مشتری، تبلیغات گوگل، فیسبوک و اینستاگرام می تواند یکی از موثرترین و کارآمدترین شیوه های تبلیغات محصولات شما باشد.

هنگامی که از تبلیغات به عنوان بخشی از استراتژی خود برای افزایش فروش استفاده می کنید، ایده خوبی است که آزمایش هایی را اجرا کنید. تست های تبلیغاتی به شما کمک می کند فرآیند ایجاد تبلیغات را بیاموزید. به علاوه این ترفند به درک بهتر مخاطبان شما نیز کمک می کند و می توانید اطمینان حاصل کنید که از بودجه شما به خوبی استفاده می شود.

ترفند همیشگی و کاربردی تبلیغات خوب پاشنه آشیل شماست - The usual trick good advertising is your Achilles heel
ترفند همیشگی و کاربردی تبلیغات خوب پاشنه آشیل شماست – The usual trick good advertising is your Achilles heel

10- یکی از مباحث آموزش ترفندهای افزایش فروش از طریق افزایش سرنخ است:

یکی از راه های قدرتمند برای افزایش فروش، افزایش سرنخ است. هرچه افراد بیشتری به سیستم نقطه فروش یا محل کسب و کار شما دسترسی داشته باشند به این معنی است که افراد بیشتری امکان خرید از شما را خواهند شد و این امر به افزایش سود شما کمک خواهد کرد.

در ادامه چهار شیوه کاربردی را به منظور ایجاد سرنخ بیشتر برای افزایش فروش و افزایش سود آورده شده است.

مشتری خود را به وضوح تعریف کنید

برای ایجاد سرنخ، ابتدا باید بدانید که چه افرادی را باید هدف قرار دهید. آیا آنها به احتمال زیاد محصول شما را می‌خرند؟ در صورتی که پاسخ مثبت است آیا آنها بلافاصله برای خرید محصول شما اقدام می کنند؟

یک شرح حال از مشتری های هدف خود تهیه کنید و از خود سؤالات ویژه ای در مورد آنها بپرسید اینکه آیا آنها:

  • چند ساله هستند؟
  • آقا هستند یا خانم؟
  • آیا دارای فرزند هستند؟
  • درآمد آنها چقدر می تواند باشد؟
  • به چه چیزی علاقمند هستند؟
  • اولویت آنها چیست؟

دانستن پاسخ های این سوالات به شما کمک می کند تا پیام های دقیق تری را در مورد محصولات خود بدست آورید و بتوانید مخاطبان مناسب را در تلاش های بازاریابی خود هدف قرار دهید.

مشتری خود را به وضوح تعریف کنید - Define your customer clearly
مشتری خود را به وضوح تعریف کنید – Define your customer clearly

روش 100 تماس را امتحان کنید

در صورتی که بیم آن را دارید که تماس های شما رد شوند و یا پیشنهادات شما مورد توجه مشتریان بالقوه قرار نگیرید، باید بدانید که این ترس می تواند به مانعی برای برقراری تماس با افراد تبدیل شود. برای غلبه بر این ترس می توانید از ترفند 100 تماس کمک بگیرید. این ترفند به شما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید و سرنخ های بیشتری به نام روش 100 تماس ایجاد کنید. برای انجام این کار، با 100 مشتری در سریع ترین زمان ممکن، یا از طریق تماس تلفنی یا ایمیل شخصی، ارتباط برقرار کنید.

هدف این ترفند، تمرین صحبت کردن با افراد مختلف است، نه لزوماً دست یافتن به بهترین نتایج که هر چند  ممکن است این اتفاق بیفتد!

هنگامی که این کار را انجام می ‌دهید، نه تنها دیگر از پاسخ به تماس های تلفنی خود بیمی ندارید. بلکه خواهید آموخت که افراد چگونه به پیشنهاد شما پاسخ می ‌دهند و در نهایت با انجام این کار به فروشنده بهتری تبدیل خواهید شد.

نکته ای که باید در اینجا آن را در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید که کیفیت تماس را فدای آن نمی کنید و آن را از لیست خود خارج نمایید. زیرا هرگز نمی دانید چه کسی می تواند به مشتری پولی شما تبدیل شود.

روش 100 تماس را امتحان کنید - Try the 100 call method
روش 100 تماس را امتحان کنید – Try the 100 call method

شناسایی مشکلات که سعی دارید آنها را حل کنید

در گام بعدی از ترفندهای آموزشی افزایش فروش، هنگامی که اطمینان حاصل کردید که درک روشنی از مشتری ایده‌آل خود، علاقه ها و خواسته ‌های او دارید، آنگاه می ‌توانید دریابید که چگونه می ‌توانید با ارائه خدمات و یا محصولات خواسته های او را برآورده کنید. چنین رویکردی معمولا به عنوان فروش مشاوره ای شناخته می شود، هنگامی که شما با مشتری مشورت می کنید و متوجه می شوید که به چه چیزی نیاز دارد.

محصول یا خدمات شما چه مشکلی را حل می کند؟ چگونه می تواند نیاز مشتری شما را برطرف کند؟

در صورتی که مشتری خود را به درستی شناسایی کرده باشید و بدانید که محصول شما چگونه به حل مشکل آنها کمک می کند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که آنها محصول شما را خریداری کنند. بنابراین بسیار مهم است که کالاهای خود را براساس نیاز مشتری های هدف خود تهیه کنید و آنها را به مشتریان عرضه نمایید.

کلیه موفقیت‌ های بزرگ و کلیه ثروت ‌های بزرگ از طریق ارائه خدمات و محصولاتی بدست می آیند که قادرند مشکلات و نیازهای افراد را به طور کاملا مطلوبی برطرف نمایند.

با اتخاذ یک دیدگاه فکری “کمک” به جای “فروش”، می توانید درک کنید که چگونه به افراد خدمات بهتری ارائه دهید و با جلب رضایت مشتریان، آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

“اطلاعات داخلی” را تبلیغ کنید

همه عاشق یک معامله خوب هستند، و زمانی که احساس کنند که در فروش آتی از اطلاعات داخلی برخوردارند، یا دسترسی زودهنگام برای آنها فراهم است، اعتماد و وفاداری بیشتری به کسب و کار شما پیدا خواهند کرد حتی ممکن است به دلیل آن بیشتر نیز از شما خرید کنند.

حفظ روابط با مشتریان یکی دیگر از ترفندهای آموزشی افزایش فروش - Maintaining relationships with customers is another educational trick to increase sales
حفظ روابط با مشتریان یکی دیگر از ترفندهای آموزشی افزایش فروش – Maintaining relationships with customers is another educational trick to increase sales

سخن پایانی

با برخی از ترفندهای افزایش فروش آشنا شدید، بدیهی است که ترفندهای افزایش فروش به این موارد ختم نمی شود. ترفندهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند به شما در افزایش فروش محصولاتتان کمک کند. در صورتی که مایلید در دوره های آموزش ترفندهای افزایش فروش شرکت کنید، به سایت مافینس مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 3.8 / 5. تعداد رأی‌ها: 11

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر