صفر تا صد فروش تخصصی در اینستاگرام

منظور از آموزش فروش تخصصی در اینستاگرام چیست ؟ با یک مثال ساده ذهن شما آماده ی درک این موضوع می شود. یک مرکز خرید با 1.48 میلیارد بازدید کننده را تصور کنید که همگی مشتاق هستند در مورد محصولات جدید بیشتر بدانند و آنچه را که پیدا می کنند فوراً با کلیه دوستان خود به اشتراک بگذارند. فروش در اینستاگرام اینگونه است.

حتی بهتر از آن، اینستاگرام چندین ویژگی ایجاد کرده است تا به شما کمک کند دسترسی خود را گسترش دهید، محصولات را در چندین قالب جذاب ارائه دهید، و دسترسی محصولات یا خدمات خود را برای عموم آسان تر نمایید.

اکنون زمان آن فرا رسیده تا منظور از آموزش فروش در اینستاگرام را یاد بگیرید. با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در  اینستاگرام می توانید از طریق افزایش مخاطبان و افزایش تبدیل ‌ها، فروش محصولات خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. در ادامه مراحل ایجاد فروشگاه اینستاگرام و تکنیک های فروش را توضیح خواهیم داد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد آموزش فروش تخصصی در اینستاگرام نیاز دارید، پیشنهاد می کنم به سایت مافینس مراجعه نمایید.

چرا از طریق اینستاگرام محصولات خود را بفروشیم؟ - Why sell our products through Instagram
چرا از طریق اینستاگرام محصولات خود را بفروشیم؟ – Why sell our products through Instagram

 

چرا از طریق اینستاگرام محصولات خود را بفروشیم؟

همانطور که در مقدمه توضیح دادیم، اینستاگرام مخاطبان زیادی دارد که دستیابی به آنها و فروش حضوری با توجه به ترافیک در خیابان های شلوغ تقریبا غیرممکن است.

نه تنها دسترسی به مخاطبان بسیار یکی از دلایل استفاده از این پلتفرم است، بلکه اغلب کاربران به طور متوسط هر روز 30 دقیقه از وقت خود را در این شبکه اجتماعی صرف می کنند. بنابراین می توان گفت که فروش از طریق پلتفرم اینستاگرام یک فرصت عالی است تا کسب و کار خود را در مقابل چشمان بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار دهید.

 

نحوه فروش تخصصی در اینستاگرام

به طور یقین، کلیه افرادی که دوره آموزش فروش تخصصی در اینستاگرام را پشت سر گذاشته اند، به خوبی می دانند که یکی از کارهایی که اینستاگرام واقعاً به خوبی انجام می دهد این است که یک تجربه کاربری ساده و آسان را به کلیه مشاغلی ارائه می دهد که در این پلتفرم فروشگاه خود راه اندازی می کنند. در صورتی که شما نیز مایلید فروشگاه اینستاگرامی خود را افتتاح نمایید تنها کافی است با زدن چند ضربه، کار خود را آغاز نمایید. با این انجام این کار قادر خواهید بود در کمترین زمان یک کانال تجارت الکترونیک کاملاً کارآمد داشته باشید.

نحوه فروش تخصصی در اینستاگرام - How to sell a specialty on Instagram
نحوه فروش تخصصی در اینستاگرام – How to sell a specialty on Instagram

 

صلاحیت فروش خود را تأیید کنید

در گام نخست، باید اطمینان حاصل کنید که اینستاگرام به شما اجازه می ‌دهد با استفاده از این پلتفرم محصولات خود را بفروشید یا خدمات خود را به افراد ارائه دهید. برای اینکه یک فروشگاه اینستاگرامی موفق داشته باشید باید کلیه قوانین اینستاگرام را رعایت کنید و موارد زیر را دنبال نمایید:

 • قوانین تجارت اینستاگرام را دنبال کنید.
 • همواره توصیه می کنیم محصولاتی را بفروشید که در وب سایت شما نیز موجود است.
 • تایید اینستاگرام را دریافت کنید. معمولا اینستاگرام می تواند تأیید کند که دامنه ای از محصولاتی که تلبیلغ می کنید را نمایندگی خواهید کرد.
 • باید اطمینان حاصل نمایید که در بازار یا کشوری هستید که امکان خرید از اینستاگرام وجود دارد.
 • یک حساب تجاری در اینستاگرام ایجاد کنید (انجام این کار بسیار آسان است، در ادامه به شما نشان چگونه حساب کاربری خود را ایجاد نمایید)

در صورتی که یک کسب و کار جدید هستید و هیچ گونه وب سایتی ندارید، نگران نباشید، در صورتی که با ما از طریق سایت مافینس تماس بگیرید و در دوره آموزش فروش تخصصی در اینستاگرام ما ثبت نمایید، در کمترین زمان و با بهره گیری از کارآمدترین تکنیک های فروش اینترنتی، به یکی از موفق ترین فروشگاه های اینستاگرامی تبدیل خواهید شد.

صلاحیت فروش خود را تأیید کنید - Verify your sales eligibility
صلاحیت فروش خود را تأیید کنید – Verify your sales eligibility

 

نحوه ساخت یک حساب تجاری برای فروش تخصصی محصولات

معمولا راه اندازی اکانت تجاری در اینستاگرام رایگان است. مهمتر از آن، اینستاگرام به شما امکان می ‌دهد پست ‌های قابل خرید خود را ایجاد کنید، پیوند هایی به قسمت استوری های خود اضافه نمایید و تبلیغات خود را در این پلتفرم انجام دهید. همچنین اینستاگرام به شما امکان می دهد که نظریات و دیدگاه ها را ارزیابی نمایید.

برای تبدیل حساب کاربری معمولی خود به یک حساب تجاری مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی منوی سه نقطه در حساب خود کلیک کنید.
 • به بخش Privacy and Settings بروید و روی آن ضربه بزنید.
 • در ادامه روی نوع حساب و ابزارها کلیک کنید.
 • در این قسمت روی گزینه Switch to Professional Account ضربه بزنید.
 • دسته بندی کسب و کار را انتخاب کنید.
 • در پایان روی گزینه های OK و Done ضربه بزنید.
نحوه ساخت یک حساب تجاری برای فروش تخصصی محصولات - How to create a merchant account to sell specialized products
نحوه ساخت یک حساب تجاری برای فروش تخصصی محصولات – How to create a merchant account to sell specialized products

 

تکنیک های مورد استفاده در فروشگاه اینستاگرامی

همانطور که یک فروشگاه فیزیکی به محصولات در قفسه نیاز دارد، فروشگاه اینستاگرام شما نیز به محصولات در یک کاتالوگ نیاز دارد. معمولا سه روش برای پر کردن کاتالوگ فروشگاه اینستاگرام شما وجود دارد: از یک کاتالوگ فیسبوک موجود استفاده نمایید، به وب سایت تجارت الکترونیک خود متصل شوید یا یک کاتالوگ جدید ایجاد کنید. پس از اتمام کار، می ‌توانید محصولات خود را به روش‌ های بسیار جذابی با مشتریان بالقوه خود به اشتراک بگذارید.

در صورتی که قبلاً در فیسبوک فروشگاه و کاتالوگ دارید، انجام مراحل بعدی بسیار آسان خواهد بود. در اینجا مراحل زیر را  دنبال کنید:

به مدیر کاتالوگ بروید، روی تنظیمات کلیک کنید > دارایی های تجاری را کلیک نمایید > روی اینستاگرام کلیک کنید > روی افزودن حساب اینستاگرام ضربه بزنید.

 

عکس های منحصر به فرد با کیفیت بالا پست کنید

بدیهی است که افزایش فروش در اینستاگرام با جلب توجه مشتری بالقوه شما آغاز می شود. به طور اساسی، برای جلب توجه هر چه بیشتر مخاطبان خود در اینستاگرام، محصولات شما باید از نظر بصری در فید اجتماعی شما بسیار جذاب به نظر برسند. بنابراین بسیار مهم است که بیاموزید که چگونه می توانید تنها با استفاده از تلفن همراه خود عکس های بسیار گیرا و جذابی از محصولات خود تهیه کنید. تهیه عکس با استفاده از تلفن همراه بهترین شیوه برای برجسته شدن، حضور قوی در اینستاگرام و فروش بیشتر محصولات از طریق این پلتفرم محسوب می شود. بنابراین در صورتی که مایلید بیشترین فروش را از طریق پلتفرم اینستاگرام داشته باشید توصیه می کنم که خلاق باشید و به مشتریان اجازه دهید تا مشاهده کنند محصولات شما تا چه اندازه جذاب و زیبا هستند.

تکنیک های مورد استفاده در فروشگاه اینستاگرامی - Techniques used in the Instagram store
تکنیک های مورد استفاده در فروشگاه اینستاگرامی – Techniques used in the Instagram store

کپشن های خود را  در زیر پست های مرتبط با محصولات قرار دهید

یکی از مهمترین موارد که در جذب مشتریان نقش مهمی ایفا می کند، نوشتن کپشن های جذاب و گیراست که اطلاعات مفیدی را در مورد محصولات در اختیار مشتریان بالقوه قرار می دهد.

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که کاربران اینستاگرام همچنان کپشن ها را می خوانند. بنابراین از عنوان برای ارائه جزئیات بیشتر از محصول خود استفاده کنید و این نکته را ذکر نمایید که چگونه افرادی که به خرید محصول مورد نظر علاقمند هستند، می توانند آن را خریداری کنند. همچنین باید فالوورهای خود را تشویق کنید تا برای خرید محصول اقدامی انجام دهند. برای دست یافتن به چنین منظوری می توانید از آنها بخواهید تا کارهای زیر را انجام دهند:

 • فروشگاه آنلاین شما را از طریق لینک موجود در بایو حساب کاربریتان بررسی کنند.
 • یک دوست را در نظرات تگ کنند.
 • برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد محصول از آنها بخواهید تا با شما از طریق DM یا پیام مستقیم ارتباط داشته باشند.
 • علاوه بر این می توانید از فراخوانی به اقدامات (CTA) با توجه به ارتباط آن استفاده کنید. کپشن ها همچنین مکان بسیار مناسبی برای جذب فالوورهای شما و علاقه مند کردن آنها به برند شما به حساب می آیند.

 

پست عکس ها و نظرات مشتریان

به منظور ایجاد اعتماد در بین مخاطبان خود، توصیفات و داستان های مشتری را به عنوان بخشی از محتوای خود در اکانت فروشگاهی اینستاگرام بگنجانید. در واقع، بسیاری از برندهای موفق، محتوا را توسط مشتریان مجدداً ارسال می کنند (محتوای تولید شده توسط کاربر).

براساس مطالعه ای که توسط بیزینس وایر انجام شده است نشان می دهد که 85٪ از خریداران بیشتر تحت تأثیر این گونه پست ها قرار می گیرند. بنابراین، برای دست یافتن به فروش بیشتر در اینستاگرام، به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه مشتریان شما به فروشگاه و محصولات شما علاقمند هستند.

 

تاثیر بسزایی وب سایت شما بر روی فروش

از طرف دیگر، می توانید وب سایت تجارت الکترونیک موجود خود را به اینستاگرام متصل کنید. سپس کاتالوگ موجود شما از طریق فروشگاه آنلاین شما به راحتی در اینستاگرام در دسترس خواهد بود.

در نهایت، چنانچه از ابتدا کار خود را آغاز می کنید و به یک سایت تجارت الکترونیک متصل نمی شوید، باید یک کاتالوگ از طریق مدیر بازرگانی فیسبوک ایجاد کنید. در صورتی که برای انجام این کار به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید، می توانید با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

هنگامی که یک کاتالوگ از محصولات برای فروش در اختیار دارید، به تنظیمات حساب کاربری خود بروید و بر روی تنظیم خرید اینستاگرام کلیک کنید. از آنجا گزینه پرداخت را انتخاب نمایید، در ادامه کانال های فروش (فیس بوک، اینستاگرام یا هر دو) را انتخاب کنید و فروشگاه خود را ارزیابی نمایید.

 

سخن پایانی

در صورتی که مایلید به یک فروشگاه اینستاگرامی موفق دست پیدا کنید، باید آموزش فروش تخصصی در اینستاگرام را دنبال کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش تخصصی به سایت مافینس مراجعه کنید.

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 5

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر