آموزش ترفند فروش اینترنتی

بسیاری از افراد به دلایل مختلف ترجیح می دهند که از طریق فروشگاه های آنلاین خرید کنند. این تمایل به ویژه از زمان شیوع کوید 19 به طور گسترده تری در سراسر جهان به یک امر بسیار متداول تبدیل شده است. پس هر چه سریع تر ترفندهای فروش اینترنتی را آموزش ببینید.

فروش اینترنتی یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد است. با به کارگیری استراتژی های اساسی و تاکتیک های بازاریابی، می توانید از مزایای این روند بهره مند شوید. همچنین برای افزایش فروش آنلاین محصولات،می توان با ارائه خدمات و ایجاد اعتماد در افراد نسبت به شرکت خود استفاده کنید. سعی کنید تمامی ترفندهای فروش اینترنتی را کاملا آموزش ببینید و آنها را به درستی به کار ببرید.

آموزش ترفندهای فروش اینترنتی - Teaching online sales tricks
آموزش ترفندهای فروش اینترنتی – Teaching online sales tricks

با این فرمول در مدت نسبتا کوتاهی می توانید درآمد بسیار خوبی از فروش آنلاین محصولات خود، کسب کنید. این در حالیست که اگر به سایت مافینس مراجعه کنید، اطلاعات و ایده های بسیار کارآمد و تاثیرگذاری را خواهید یافت که می تواند به شما در بهبود و افزایش فروش محصولات و تقاضا برای دریافت خدمات خود دست پیدا کنید.

پاسخگو باشید

احتمالا در صورتی که مقالات قبلی سایت مافینس را مطالعه کرده باشید، در  مورد ترفندها و تکنیک های فروش اینترنتی، مطالب کارآمدی را مشاهده کرده اید. در این راهنما قصد داریم ترفندهای دیگری را با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین از ترفند پاسخگویی به مشتریان آغاز می کنیم.

چنانچه واقعاً مایلید بدانید که چگونه می توانید فروش آنلاین خود را بهبود ببخشید، لازم است که بیاموزید که خود را با مشتریان و روش های خرید آنها سازگار کنید. در سال های اخیر، خریداران بیشتری از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها خرید می کنند. بنابراین بسیار مهم است که از طراحی ریسپانسیو (پاسخگو بودن) در سایت خود استفاده کنید.

انجام این کار به شما این امکان را می دهد که اطمینان حاصل نماید، محتوای شما با کلیه دستگاه های الکترونیکی سازگار است. به این ترتیب مشتریان می توانند نه تنها از طریق کامپیوتر خرید خود را انجام دهند، بلکه از طریق کلیه دستگاه های مذکور، این کار را به راحتی انجام دهند.

ارائه خدمات مشتری

یکی دیگر از مهمترین ترفندهای آموزش فروش اینترنتی این است که ارائه خدمات مشتری را در فهرست خدمات خود قرار دهید. بدیهی است که اغلب مشتریانی که از طریق آنلاین محصولات خود را خریداری می کنند، تمایل دارند که اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های محصول، نحوه خرید و پرداخت هزینه و خدمات پس از فروش آن بدانند. از این رو، بسیار مهم است که امکاناتی را برای آنها فراهم کنید که بتوانند پاسخ سوال های خود را به راحتی دریافت کنند.

ارائه خدمات مشتری می تواند از طریق ایمیل، تلفن، در آی جی (اینستاگرام) و در واتس اَپ از طریق پی وی انجام شود. این امکانات می توانند ابزارهای بسیار کارآمد و کلیدی برای افزایش فروش محصولات شما باشند. بنابراین بسیار مهم است که از کلیه این ابزارهای مختلف برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید.

<yoastmark class=

دراپ شاپینگ

دراپ شاپینگ یک اصطلاح انگلیسی است و به زمانی اشاره دارد که یک فرد یا شرکت کالایی را در وب سایت خود می فروشد که آن را در انبار خود نگهداری نمی کند. هنگامی که آن فرد یا شرکت، سفارشی دریافت می کند، آن سفارش ها را برای شرکت دیگری ارسال می نماید تا آن شرکت کالا را مستقیماً برای خریدار ارسال کند. از آنجایی که آنها واسطه هستند، ممکن است پول بیشتری دریافت کنند.

بنابراین می توان گفت که دراپ شاپینگ یک مدل کسب و کار آنلاین است که در آن محصولات فروخته شده متعلق به شما نیستند. این یک سیستم حمل و نقل مثلثی است که در آن فروشگاه اینترنتی به عنوان واسطه بین مشتری و تامین کننده عمل می کند.

به عبارت دیگر، شما مستقیماً سهام را نگهداری نمی کنید، بلکه به عنوان یک عامل کلیدی در فروش آن عمل خواهید کرد. چنانچه مایلید از طریق کسب و کار آنلاین، کار خود را آغاز کنید، این ترفند می ‌تواند گزینه ‌ای بسیار خوبی برای شما باشد.از این رو می‌توان از آن برای کسب درآمد اضافی نیز استفاده کرد.

ارائه طیف وسیعی از روش های پرداخت به مشتریان

اگر به دنبال افزایش فروش آنلاین خود هستید، بسیار ضروری است که سایت تجارت الکترونیک شما، کلیه روش ‌های پرداخت ممکن را به مشتریان ارائه دهد.

طبق مطالعه ‌ای توسط انجمن فروش آنلاین مکزیک صورت گرفته:

در 50 درصد از موارد مشاهده می شود، زمانی که فردی سعی می‌کند محصولی را به صورت آنلاین خریداری کند و قادر به پرداخت آن نبوده، روش پرداخت دیگری را جستجو کرده است. تقریبا 30 درصد دیگر تصمیم می‌ گیرند که خرید خود را به کلی کنار بگذارند.

ارائه طیف وسیعی از روش های پرداخت به مشتریان - Providing a wide range of payment methods to customers
ارائه طیف وسیعی از روش های پرداخت به مشتریان – Providing a wide range of payment methods to customers

همانطور که می دانید محبوب ترین روش های پرداخت با توجه به بخش یا کشورهای مختلف، متفاوت است. اغلب ما تمایل داریم از کارت های اعتباری و روش های رایج پرداخت استفاده کنیم و این کاملا صادق است. اما برخی از بخش ها و کشورهای در حال توسعه هستند که تنها از این روش ها برای پرداخت استفاده نمی کنند.

روش های پرداخت مانند کیف پول های الکترونیکی، حواله های بانکی یا پول نقد هنگام تحویل نیز در بسیاری از موارد راهکارهای بسیاری محبوبی محسوب می شوند. بنابراین توصیه می کنم که گزینه های مختلف تامین مالی را فراموش نکنید. در صورتی که بتوانید از کلیه گزینه های پرداخت هزینه استفاده کنید، می توانید فروش اینترنتی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

امکان بازگشت کالا توسط مشتریان

سیاست ‌های بازگشت کالا یا در اصطلاح عامیانه پس گرفتن محصولات از مهمترین ترفندها برای افزایش فروش آنلاین به حساب می آید. به عنوان مثال، بازده رایگان، یک فاکتور بسیار مهم برای هر مصرف کننده در انتخاب یک سایت در مقایسه با سایت دیگر است. اما آیا به عنوان یک صاحب بزنیس یا کسب و کار آنلاین باید این خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باید سیاست‌ های بازگشت کالا را در نظر بگیرید. این امکان باعث می شود به عنوان یک نکته منفی به کسب و کار شما آسیبی نرساند.

برای انجام این کار لازم است که شرایط را برای کلیه یا تنها برخی از محصولات خود تعریف کنید. کلیه این عوامل به فرآیند تصمیم گیری یکسانی نیاز ندارند یا مزایای یکسانی را ارائه نمی دهند. بنابراین تعیین کنید چه ویژگی هایی می تواند باعث پس گرفتن کالاهای شما شود.

به یاد داشته باشید که همواره در طول فرآیند فروش، سیاست بازگشت خود را به وضوح بیان کنید. یک تجربه بد یا یک سیاست بازگشت که مشتریان شما را با تردید مواجه کند، می ‌تواند منجر به رها شدن سبد خرید توسط آنها شود. بنابراین توصیه می کنم که مشخص کنید کدام محصولات را می توان بازگرداند و کدام را نمی توان پس فرستاد.

امکان بازگشت کالا توسط مشتریان - The possibility of returning goods by customers
امکان بازگشت کالا توسط مشتریان – The possibility of returning goods by customers

صفحات فرود

صفحه فرود در انگلیسی به لندینگ پیج شهرت دارند. به طور کلی، صفحه فرود، یک صفحه وب با یک هدف ویژه است نظیر تبدیل. این تبدیل ممکن است فروش، دانلود یا حتی کلیک بر روی یک عنصر خاص در صفحه وب باشد. تحقیقات نشان می دهد که صفحات فرود به طور قابل توجهی تبدیل ها را بهبود می بخشد، زیرا آنها تنها برای این هدف ایجاد می شوند.

بنابراین این صفحات قادرند فروش آنلاین شما را افزایش دهند. در صورتی که مایلید بدانید که چگونه یک صفحه فرود برای افزایش مشتریان و تبدیل ایجاد کنید، می توانید با شرکت در دوره های ترفندهای آموزش فروش اینترنتی ما، این مهارت را کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مافینس مراجعه کنید.

استفاده از بنرها یا پاپ آپ ها

یکی دیگر از ترفندهای کارآمد برای افزایش فروش آنلاین محصولات استفاده از بنرها یا پاپ آپ هاست. بسیار مهم است که اطلاعات تماس بازدیدکنندگان سایت خود را جمع آوری کنید تا در آینده با آنها ارتباط برقرار کنید. برای این کار می توانید بنرها یا پاپ آپ هایی را به صفحات سایت خود اضافه کنید که در آنها محتوای ارزشمندی که مرتبط با موضوع صفحه شما هستند در ازای اطلاعات تماس در دسترس قرار می گیرند.

این محتوا می تواند دعوت به یک رویداد، یک تخفیف، یک راهنمای آنلاین یا صرفاً یک اشتراک در یک خبرنامه باشد که از طریق آن می توانید محتوای های باکیفیتی را برای مشتریان خود ارسال کنید.

استفاده از بنرها یا پاپ آپ ها - Use of banners or pop-ups
استفاده از بنرها یا پاپ آپ ها – Use of banners or pop-ups

ارائه توضیحات در سایت خود

ارائه توضیحات در وب سایت شما باعث ایجاد اعتماد به مشتریان می شود و به برند شما اعتبار می بخشد. این یک راه عالی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید مشتری و به نوبه خود، افزایش فروش آنلاین به حساب می آید. بنابراین، نشان دادن کاربردهای مختلف برای محصولات خود و مشارکت با اینفلوئنسرهایی که می توانند تمام مزایایی را که ارائه می دهند نشان دهند، بدون شک به شما کمک می کند تا فروش آنلاین بیشتری داشته باشید.

آخرین ترفند : ایجاد وابستگان خود

آخرین ترفند فروش اینترنتی که به آن خواهیم پرداخت ایجاد وابستگان است. این یک استراتژی فروش آنلاین عالی  و ارائه کمیسیون کوچک به اشخاص ثالث در ازای توصیه محصول شماست که به آنها امکان می دهند محصولات را به طور موثر برای شما بفروشند.

مطمئناً، در این فرآیند بخشی از سود خود را به واسطه ها تقدیم خواهید کرد. چنانچه بتوانید به اندازه کافی برای متقاعد کردن مخاطبان خود به شرکت ‌های وابسته انگیزه دهید، این سیستم می‌ تواند برای شما بسیار سودآور باشد. می ‌توانید شبکه ‌های وابسته خود را از پلتفرم ‌هایی مانند کامیژن جانکشن ایجاد کنید.

آخرین ترفند ایجاد وابستگان خود - The last trick create your own affiliates
آخرین ترفند ایجاد وابستگان خود – The last trick create your own affiliates

کلام آخر

در این مقاله با برخی دیگر از ترفندهای آموزش فروش اینترنتی آشنا شدید، اطلاعات بیشتر در مورد سایر ترفندهای آموزش فروش اینترنتی را در سایت مافینس جستجو کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد رأی‌ها: 4

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر