آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

آموزش فروش اینترنتی

فروش اینترنتی یا فروش آنلاین نیاز به آموزش دارد. حتی یک کسب و کار کوچک را قادر می سازد تا به یک بازار بزرگ، حتی یک بازار بین المللی دست پیدا کند. با این حال، به تنهایی محصولات یا ارائه خدمات خود به صورت آنلاین  برای جلب توجه افراد کافی نیست. معمولا بازارهای آنلاین فضای بسیار رقابتی هستند پس همواره باید پلتفرم های مناسب را انتخاب کنید.

البته باید به مشتریان اینترنتی خود ابزارهایی را ارائه دهید که استفاده از آنها بسیار سریع و آسان باشد. براساس تحقیقات، هر ماه بیش از 7000 نفر در گوگل نحوه فروش آنلاین را جستجو می کنند. بسیاری از این افراد مایلند بدانند چگونه می توانند یک تجارت الکترونیک موفق را راه اندازی کنند.

<yoastmark class=

برخی به دنبال وب سایت هایی برای فروش کالا هستند،اما برخی دیگر بیشتر علاقه مند به کشف بهترین راه های فروش آنلاین می باشند. بنابراین می توانید این منبع را به عنوان یک راهنما در نظر بگیرید که به شما می گوید چه زمانی، کجا و چگونه محصولات خود را به صورت اینترنتی بفروشید.

در قالبی ساده و قابل فهم، اصول تجارت را که می توانید از آنها برای افزایش فروش اینترنتی خود استفاده کنید. همچنین استراتژی های موثر برای ترغیب افراد به خرید آنلاین اقلام شما را توضیح خواهیم داد. اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فروش اینترنتی را در سایت مافینس جستجو کنید.

آموزش طراحی استراتژی فروش اینترنتی

هنگامی که خواستید اقلام خود را به صورت آنلاین بفروشید، وقت آن است که در مورد استراتژی کسب و کار خود به خوبی بیاندیشید. لازم نیست که در همان ابتدا مانند وارن بافت عمل کنید. اما کمی قبل از آغاز کسب و کار آنلاین خود، برنامه و استراتژهای خود را آماده نمایید.

<yoastmark class=

در صورتی که برای اولین بار آموزش فروش اینترنتی  کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید، ممکن است قدری سردرگم باشید که از کجا باید کار خود را آغاز کنید. این کار می تواند مانند یک سفر ماجراجویانه طولانی و پر از فراز و نشیب باشد. اما به هیچ وجه وحشت نکنید! زیرا که مشاوران ما در سایت مافینس اینجا هستند تا به شما در این سفر کمک کنند، و یکی از اولین گام ‌های تدوین یک استراتژی تجاری را آموزش دهند. در این بخش، برخی از سوالات کلیدی که باید قبل از آغاز فروش آنلاین از خود بپرسید را بررسی خواهیم کرد.

نکته: این یک دستور العمل قطعی نیست (هنگامی که شروع به فروش می کنید، بیشتر در مورد نحوه عملکرد بازار خود خواهید آموخت)، اما نقطه آغاز خوبی است. همچنین این سوالات به شما کمک می‌کنند تا بهترین پلتفرم تجارت الکترونیک را انتخاب کنید و به شما امکان می دهد تا بهتر در مورد نیازهای فروشگاه آنلاین خود بیاندشید.

مقداری کاغذ و خودکار بردارید و برای شروع طراحی استراتژی تجارت الکترونیک آنلاین خود آماده شوید. یک استراتژی تجاری قابل اجرا نباید پر از نمودارها یا پیش بینی های پیچیده باشد که تنها یک فارغ التحصیل ریاضی دانشگاه هاروارد می تواند آن را درک کند.

 

آموزش نحوه فروش آنلاین : استراتژی کسب و کار

هر کارآفرینی که نحوه فروش آنلاین موفقیت آمیز را بررسی کرده باشد، ابتدا یک استراتژی تجاری را تعیین می کند. بر اساس همین اطلاعات می تواند میزان موفیت و فروش خود را تضمین کند.

آموزش نحوه فروش آنلاین استراتژی کسب و کار - Teaching how to sell online business strategy
آموزش نحوه فروش آنلاین استراتژی کسب و کار – Teaching how to sell online business strategy

آرزو داری به چه چیزی دست پیدا کنی؟

به این فکر کنید که امیدوارید در شش ماه اول چقدر درآمد داشته باشید و چه تعداد محصول بفروشید. تحقیقات و معیار خود را براساس مقایسه با داستان های موفقیت تجارت الکترونیک در صنعت خود انجام دهید. بهره مند نبودن از اهداف مالی می تواند مانند رانندگی در بزرگراه با چشمان بسته بسیار مخاطره آمیز باشد.

در چنین وضعیتی احتمال دارد بسیار سریع شکست بخورید و به سرعت خود را در توده ای از مشکلات بیابید. هر فردی می‌ تواند کورکورانه فروش آنلاین را آغاز کند، اما شما اینجا هستید تا بیاموزید چگونه اقلام خود را آنلاین بفروشید. ابتدا باید حاشیه خود را مشخص کنید. پس اجازه دهید آن را به صورت ساده شرح دهیم.

دریابید که تولید، خرید و سپس تحویل محصولتان چقدر هزینه دربردارد. این هزینه جدای از میزان هزینه ای است که می خواهید از مشتریان دریافت کنید.

انجام این کار به نوعی شبیه بازی لوتو است، شما یک حاشیه خواهید داشت! در صورتی که مطمئن نیستید که چه چیزی را شارژ می کنید، کمی تحقیق نمایید و دریابید که فروشندگان برای اقلام مشابه محصول شما چه هزینه ای از مشتریان دریافت می کنند.

آموزش یافتن رقبای فروش اینترنتی شما

هنگامی که نوبت به فروش آنلاین می رسد، ایستادن بر روی شانه های غول های تجارت الکترونیک به شما کمک می کند بیشتر رقیبان خود را مشاهده کنید. هیچ شرمی در یادگیری از بهترین ها را نداشته باشید. برای محصولاتی که مایلید بفروشید، آنها در سایت های معتبر نظیر دیجی کالا جستجو کنید و بررسی نمایید چه افرادی در بالای صفحه ظاهر می شوند.

به احتمال زیاد اینها فروشندگانی هستند که از قبل همه چیز را دریافته اند. به توضیحات محصول، تصاویر و طرح بندی صفحه آنها به دقت نگاه کنید تا بتوانید لیستی از کارهایی که آنها به خوبی انجام می دهند تهیه نمایید.

رقبای فروش اینترنتی شما چه کسانی هستند - Who are your internet sales competitors
رقبای فروش اینترنتی شما چه کسانی هستند – Who are your internet sales competitors

علاوه بر این ثبت نام در خبرنامه های اقتصادی یک راه عالی برای اطلاع از نحوه قیمت گذاری و تبلیغ محصولات سایر رقباست. همواره به این بیاندیشید که چگونه می توانید این کار بهتر از رقبای خود انجام دهید، هر چه باشد شما به دنبال راهی برای متمایز کردن خود از دیگران هستید.

 

افراد چگونه پول خود را در اینترنت خرج می کنند؟

هرچه مشتریان خود را بهتر بشناسید، بهتر می توانید نیازهای آنها را برآورده کنید و هر چه بهتر نیازهای آنها را برآورده کنید، پول بیشتری به دست خواهید آورد. بخش بزرگی از این کار این است که به مشتریان اجازه دهید هر طور که مایلند هزینه ها را پرداخت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پرداخت به صورت اینترنتی به مقالات مشابه در سایت مافینس مراجعه کنید.

مشتریان چگونه شما و محصولاتتان را پیدا خواهند کرد؟

تعداد شگفت انگیزی از کارآفرینان تجارت الکترونیک هنگام یادگیری نحوه فروش آنلاین فراموش می کنند که به این موضوع فکر کنند. برای انجام این کار می توانید با وبلاگ نویسی در مورد محصولات خود یا ارسال کمپین های ایمیلی، مشتریان را به سمت فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید. به این بیاندیشید که کدام روش برای کسب و کار شما مناسب تر است.

پاسخ به این سوالات یک گام مهم در یادگیری نحوه فروش آنلاین به طور موفقیت آمیز است. انجام این کار به شما یک ایده مشخص از آنچه می دهد که به دنبال آن هستید، همچنین به شما کمک می کند که بدانید چگونه می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. اکنون زمان آن است که در مورد مهمترین چیز صحبت کنیم و آن هم محصولات شماست.

کدام محصولات را برای فروش اینترنتی در نظر بگیریم؟

مهمترین نکته در آموزش فروش اینترنتی این است که”برای محصولات خود مشتری پیدا نکنید، بلکه باید محصولاتی را برای مشتریان خود بیابید”. ما عاشق این نقل قول از ست گودین، رئیس کسب و کار دات کام هستیم. زیرا این نقل قول به طور خلاصه می گوید که «چنانچه مایلید کالاهای خود را به صورت آنلاین بفروشید، محصولات شما چقدر مهم هستند. فروشگاه آنلاین شما ممکن است یک فروشگاه سطح بالا به نظر برسد، اما در صورتی که هیچ کس مایل به خرید کالایی از شما نباشد، این بدان معنی است که کار خود را به خوبی انجام نمی دهید».

بنابراین تصور کنید که یک رستوران می ‌تواند میزهای شیک و گارسون ‌های باکلاس داشته باشد، اما در صورتی که طعم غذا بد باشد، آیا مردم در آنجا غذا می‌ خورند؟

به طور مشابه، فکر کنید فروشگاه آنلاین شما بسیار شیک و خدمات مشتری شما عالی باشد. در صورتی که کیفیت محصولات شما ضعیف باشد، برای رشد در کسب و کار آنلاین خود با مشکل مواجه خواهید شد.

برای کمک به شما توصیه می کنم که قبل از تهیه محصولات این سوالات را از خود بپرسید:

  • چگونه می دانید چه محصولاتی را به صورت آنلاین بفروشید؟
  • چگونه محصولات را برای فروش آنلاین تهیه می کنید؟
  • چگونه محصولات را برای فروش به مشتریان ارائه می دهید؟

کلیه کارآفرینان تجارت الکترونیک رویای پیش بینی “چیز بزرگ بعدی” را در سر می پرورانند. تصور کنید که از قبل بدانید پرفروش ترین یا پرطرفدارترین محصولات سال آینده چه خواهد بود.

در صورتی که یک راه ساده برای انجام این کار وجود داشت، همه ما میلیونر می شدیم!

کاری که می توانید انجام دهید این است که تقاضا برای محصولات خود را تعیین کنید. این یک نکته کلیدی در مورد به حداکثر رساندن شانس موفقیت شما خواهد بود.

ابزار آموزشی برای بررسی محبوبیت کالاها زمان فروش اینترنتی

از Google Trends استفاده کنید. این یک ابزار عالی است برای اینکه بررسی نمایید کدام محصولات محبوبیت بیشتری دارند و کدام محصولات طرفداران چندانی ندارند. نتایج بر اساس محبوبیت عبارت جستجوی انتخابی شما در گوگل در طول زمان است. فرض کنید تصمیم دارید برخی پوشاک را به صورت آنلاین بفروشید، اما مطمئن نیستید که پیراهن ‌های گلدار، شورت هاوایی یا ژاکت‌ های رترو را بفروشید یا خیر.

شما می توانید هر سه را وارد کنید و بررسی نمایید که کدام یک در حال افزایش محبوبیت است. کشور را در جایی تنظیم کنید که انتظار دارید مشتریانتان در آنجا زندگی کنند. در اینجا ایران را انتخاب کنید و کار جستجوی خود را آغاز نمایید. مطمئن شوید که به دنبال هر سنبله ای هستید. به عنوان مثال، اگر کفش ها در ماه آذر محبوبیت خاصی دارند، ممکن است بخواهید بازاریابی خود را در آن ماه افزایش دهید.

 

کلام آخر

در این راهنما برخی از ده ها نکات کلیدی برای فروش اینترنتی را توضیح دادیم. در صورتی که مایلید به یک فروشگاه اینترنتی موفق تبدیل شوید، پیشنهاد می کنم در دوره های آموزش فروش اینترنتی ما شرکت کنید. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت مافینس مشاهده کنید.

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد رأی‌ها: 6

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر