تنها دلیل مرگ کسب و کار

به احتمال فراوان شما هم تنها دلیل مرگ کسب و کار را نمی دانید پس در ادامه همراه ما باشید. کلیه کسب و کارها باید درک کاملی از مشتریان، فروش، محصولات و استراتژی های بازاریابی خود داشته باشند. باید بدانید برخورداری از دانش و آگاهی از اعداد و ارقام مربوط به کسب و کار خود یعنی چه؟ به منظور توسعه محصولاتی که نیازهای مشتریان شما را برآورده می کند و رشد کسب و کارتان را ارتقا می دهد بسیار مهم است.

این نیاز می تواند شما را به سمت استفاده از تحلیل های آماری به منظور آگاهی از روند مصرف کنندگان و شناسایی فرصت های جدید سوق می دهد. در صورتی که از عدد و ارقام و تحلیل آماری برای توسعه کسب و کار خود استفاده نمی کنید، در اصطلاح می توان گفت که مرگ کسب و کار شما بسیار نزدیک است.

تنها دلیل مرگ کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار موفق به بیش از کار سخت و فداکاری نیاز دارد. بنابراین برای تقویت رشد و اتخاذ تصمیمات هوشمندانه، توجه به آمار و اطلاعات یک ضرورت محسوب می شود. تسلط بر این شاخص های کلیدی به شما کمک می کند تا فرآیندهای تجاری خود را ساده کنید. اینگونه با افزایش رضایت مشتری درآمد خود را نیز افزایش دهید.

در این راهنما، آمار مهمی را که هر صاحب کسب و کاری باید بر آنها نظارت کند، بررسی خواهیم کرد. مقالات  بیشتر را می توانید با مراجعه به سایت مافینس مطالعه کنید.

 

مزایای تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام

در صورتی که از اعداد و ارقام برای کسب و کار خود استفاده نمی کنید، کسب و کار شما با مشکل جدی مواجه می شود. یا نمی دانید هر ماه چند مشتری جدید به کسب و کار شما اضافه می شود و یا چند مشتری قدیمی همچنان محصولات شما را در فهرست اولویت های خود دارند. یا اینکه به طور ماهیانه آمار سود و زیان و میزان هزینه های خود را بررسی نمی کنید. این چنین است که کسب و کار شما به ورطه سقوط بسیار نزدیک خواهد شد.

بنابراین بررسی عدد و ارقام به طور ماهیانه بسیار ضروری است، همواره لازم است که فهرست مشتری های خود را بررسی کنید. میزان فروش و هزینه های خود را ارزیابی نمایید و سود و زیان خود را محاسبه کنید.

این آمار درصد قرارهایی را نشان می ‌دهد که برنامه ‌ریزی شده‌ اند. نرخ بالای عدم بررسی عدد و ارقام می تواند منجر به اتلاف منابع، از دست رفتن سرمایه و اختلال در عملیات کسب و کار شما شود.

مواردی که با استفاده از ارزیابی می تواند مانع از مرگ و میر کسب و کار شما شود را بررسی می کنیم.

کشف فرصت های جدید

کشف فرصت های جدید

معمولا کسب ‌و کارها می ‌توانند با استفاده از داده‌ هایی که پردازش، تجزیه و تحلیل و تجسم شده ‌اند سود ببرند. زیرا این فرصت می‌ تواند بینش ‌هایی را درباره فرصت‌ های بالقوه آشکار کند. با انجام این کار، آن‌ها می‌ توانند گروه هایی از مشتریان را پیدا کنند که قبلاً آنها را مورد هدف قرار ندادند.

کسب و کارها می توانند از این اطلاعات برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده کنند. بر اساس داده ها و استراتژی های طراحی، می تواند به رشد شرکت آنها کمک می کند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل آماری می تواند به شناسایی موارد اضافی در بازار و مشخص کردن مناطقی که باید از طرح تجاری فعلی حذف شوند، کمک کند و کارایی عملیاتی را افزایش دهد.

 

شناخت رفتار مصرف کننده

موفقیت یک کسب و کار با ارتباط آن با مصرف کنندگان تعیین می شود. تجزیه و تحلیل آماری به صاحبان مشاغل کمک می کند تا نسبت به الگوهای خرید مصرف کنندگان و استفاده آنها از محصولات یا خدمات آگاه شوند. از این اطلاعات می توان برای تعیین اینکه کدام محصولات و خدمات باید برای پاسخگویی به خواسته های مصرف کننده ارائه شوند، استفاده کرد.

 

شناسایی بازار هدف مناسب

برای جلوگیری از تنها دلیل مرگ کسب و کار چه نکته ای بسیار مهم است. کسب و کارها باید بازار مصرف کننده مناسب را هدف قرار دهند تا از ارائه محصولات خود به افرادی که به آنها نیاز ندارند اجتناب کنند. بنابراین به عنوان مالک یک کسب و کار می توانید از تجزیه و تحلیل آماری و به اصطلاح همان عدد و ارقام برای تعیین میزان سود آوری بازار هدف خود استفاده کنید و تصمیمات خود را مبتنی بر داده های آماری اتخاذ نمایید.

شناسایی بازار هدف مناسب

بررسی محصولات و خدمات

با استفاده از تجزیه و تحلیل آماری، شرکت ها می توانند محصولاتی که توسط مصرف کنندگان خریداری و استفاده می شود را شناسایی کنند. این اطلاعات می تواند توسط صاحبان کسب و کار برای ایجاد مفاهیم یا پیشرفت های جدید برای محصولات یا خدمات فعلی آنها استفاده شود. علاوه بر این، آگاهی از ترجیحات مصرف کننده به تولید ایده های جدید برای محصولات و خدمات کمک می کند.

 

اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر

تجزیه و تحلیل آماری ابزار ارزشمندی برای صاحبان کسب و کار است زیرا آنها را قادر می سازد تا به بینش های دقیقی دست پیدا کنند. با این روش تشخیص می دهند چه استراتژی هایی مؤثر هستند و کدام یک از آنها کارایی چندانی ندارند. این اطلاعات که تنها می تواند از طریق تحلیل های آماری کسب شود به عنوان مبنایی برای تصمیم گیری های مهم مانند استخدام کارمندان جدید یا ایجاد تغییرات در عملیات تجاری از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

 

شناسایی روندهای رفتار مصرف کننده با استفاده از پلتفرم های ویژه

برای کسب‌ و کارها انجام تحقیقات و جمع ‌آوری بینش در مورد روندها و رفتارهای در حال تحول مصرف‌ کنندگان به منظور تعیین محصولات یا خدمات مورد نیاز بسیار مهم است. این اطلاعات به کسب و کارها کمک می کند تا محصولات جدید را به طور مداوم به روز کنند. کسب‌ و کارها می ‌توانند گرایش‌ های مشتریان را با استفاده از پلتفرم هایی که به منظور تجزیه و تحلیل جغرافیایی و اطلاعات مربوط به مکان طراحی گردیده، شناسایی کنند.

یکی از این پلتفرم ها LOKASI Intelligence نام دارد که می تواند با استفاده از داده های مخابراتی عمل کند. از طرفی برای غنی سازی نتایج تحلیل، به کسب و کارها کمک کند تا روندهای مصرف کننده را بهتر درک کنند.

شناسایی روندهای رفتار مصرف کننده با استفاده از پلتفرم های ویژه

سخن پایانی

پس تا به اینجا تنها دلیل مرگ کسب و کار یا دلایلش رو متوجه شدید. اگر دقت کنید اغلب کسب و کارها از آمار برای شناسایی فرصت های جدید، اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر، هدف قرار دادن بازار مناسب، ارزیابی محصولات و موارد دیگر استفاده می کنند.

بنابراین کسب‌ و کارها برای تجزیه و تحلیل گرایش‌ های مصرف‌ کننده به آمار تکیه می ‌کنند. این آمار می‌ تواند برای بهبود محصولات و برآورده کردن نیازهای مشتری استفاده شود.

با شرکت در دوره های آموزش فروش می توانید استفاده صحیح از آمار و ارقام را به درستی بیاموزید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مافینس مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.8 / 5. تعداد رأی‌ها: 6

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر