آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

فن بیان پشت تلفن

فن بیان پشت تلفن تکنیکی است که باعث می شود توجه مشتریان را به خود جلب کنید و در نهایت آنها را متقاعد نمایید تا از شما خرید کنند. در این راهنما نکات و تکنیک هایی در مورد فن بیان و نحوه فروش تلفنی را شرح می دهیم که می توانید به هنگام ایجاد برقراری تماس تلفنی با مشتریان خود از آنها استفاده کنید. مقالات بیشتر در مورد فروش تلفنی را می توانید در سایت مافینس مطالعه فرمایید.

فن بیان پشت تلفن

چگونه از طریق تلفن با مشتریان خود صحبت کنید و وفاداری آنها را افزایش دهید؟

​ارتباط تلفنی با مشتریان بخش مهمی از ارائه خدمات به حساب می آید. این ارتباط اغلب توسط بسیاری از شرکت ها از خرده فروشان و تحویل دهندگان از طریق ارائه خدمات مشتری انجام می شود. معمولاً فروشندگان برای ارائه محصولات و خدمات خود با افراد تماس می گیرند و یا افراد برای سفارش و دریافت خدمات پس از فروش با پشتیبانی مشتری تماس می گیرند. بنابراین هنگام گفتگوی تلفنی با مشتری باید بدانید با چه لحنی با مشتریان صحبت کنید و قادر باشید شرایط دشوار را مدیریت نمایید تا در نهایت مشتریان وفادار خود را جذب کنید.

 

چرا فن بیان و صحبت موثر با مشتریان از طریق تلفن بسیار مهم است؟

حرفه ای ها همواره مشتاق ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خود هستند تا اینکه آنها را تشویق کنند محصولات و خدمات آنها را انتخاب کنند. به همین دلیل است که ارتباط از طریق تلفن یک جزء مهم در فروش محصولات و یا ارائه خدمات محسوب می شود. فن بیان مهارتی است که به شما امکان می دهد مشتری های خود را متقاعد نمایید، میزان فروش خود را افزایش دهید و مشکلات پیش رو را حل کنید. حتی چنانچه مشتری ناراضی است و مایل به خرید از شما نمی باشد، ارتباط صحیح تلفنی ممکن است او را به مشتری وفادار شما تبدیل کند که بارها و بارها برای خرید کالاهای شما اقدام نماید.

در ادامه در مورد ایجاد ارتباط برای تأثیرگذاری بر وفاداری مشتریان خود بیشتر توضیح خواهیم داد.

چرا فن بیان و صحبت موثر با مشتریان از طریق تلفن بسیار مهم است؟

بیشتر بخوانید:

اگر دنبال آموزش تخصصی به صورت تلفنی هستید اینجا کلیک کنید.

دوره رایگان آموزش فروش به صورت تخصصی را در 20 قسمت مشاهده کنید.

 

واکنش های عاطفی در فن بیان

صحنه ای را تصور کنید که شما در آسانسور گیر کرده اید و به کمک نیاز دارید. یک دکمه اضطراری را فشار می‌ دهید، اما در ابتدا کسی به تماس شما پاسخ نمی ‌دهد. پس از مدتی صدای ضعیفی را می‌شنوید: “چی شده؟”

شما در حال توصیف وضعیت خود هستید و تنها یک کلمه را می شنوید: “صبر کن”. هیچ توضیحی در مورد اینکه چه مدت باید منتظر بمانید و هیچ نوع دلسوزی برای موقعیت شما وجود ندارد.

هنگامی که با مشتریان بالقوه خود تماس می گیرید بدین معنی است که مؤلفه احساسی تماس به اندازه یافتن راه حلی برای حل مشکل و رفع نیاز آنها مهم است.

به عنوان فروشنده باید مهارت های فن بیان بسیار قوی داشته باشید تا مودبانه، آرام و حرفه ای با مشتریان خود از طریق تلفن صحبت کنید. برای داشتن یک تماس موفق باید به سوالات زیر پاسخ مثبت داده شود:

  • آیا هنگام صحبت با مشتری آرام هستید؟
  • آیا از خود صبوری و متانت نشان می دهید؟
  • آیا شنونده فعالی هستید و سعی نمی کنید صحبت های مشتری را قطع کنید؟

برای برقراری تماس تلفنی باید روحیه خوبی داشت. حتی چنانچه مشتریان شما را نبینند، اما نگرش شما را می شنوند.

 

به هنگام برقراری ارتباط تلفنی مشتریان را به جایی که اولین بار باید بروند هدایت کنید

فن بیان پشت تلفن یک امر بدیهی است که توضیح دادن یک نکته برای بارها و بارها خسته کننده است. بنابراین زمانی که با مشتری خود در حال تماس تلفنی هستید، هرگز از آنها درخواست نکیند که داستان خود را چندین بار برای شما تکرار کنند.

انجام این کار نه تنها ناراحت کننده خواهد بود، بلکه می تواند ناامیدی کلی آنها را افزایش دهد. بنابراین سعی کنید در یک مکالمه کوتاه، شفاف و صریح مشکلات و نیازهای آنها را شناسایی کنید و به آنها پاسخ دهید.

صحبت های خود را کوتاه کنید

صحبت های خود را کوتاه کنید

مکالمات کوتاه تقریباً همواره کیفیت تماس تلفنی را بهبود می بخشد. این تکنیک نه تنها تمرکز مشتری را در را در طول مکالمه افزایش می دهد، بلکه یک فرصت قدرتمند برای ایجاد رابطه با مشتری برای شما نیز فراهم می کند.

به طور معمول، مشتریان ترجیح می دهند با برندهایی کار کنند که با آنها مانند افراد واقعی رفتار می شود. آنها همچنین می خواهند در ازای آن با افراد واقعی کار کنند.

 

از طریق زبان مثبت با مشتریان خود صحبت کنید

به طور کلی، نحوه چارچوب بندی موقعیت بر دیدگاه مشتریان در کل تماس تلفنی تأثیر می گذارد. در صورت لزوم به خاطر تجربه منفی آنها عذرخواهی کنید، اما در اسرع وقت از تکینک گفتگوی مثبت استفاده نمایید.

این تکنیک به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که مشتری احساس بهتری در مورد شما دارد. بنابراین تغییرات ظریف کوچک در هنگام صحبت می تواند بر نحوه مشاهده آنها از آنچه در حال وقوع است تأثیر بگذارد.

شنونده فعالی باشید

رابطه ی فن بیان پشت تلفن با شنوندگی فعال

بسیاری از نمایندگان فروش باید به مشتریان خود نشان دهند که به طور کامل به صحبت های مشتریان خود گوش می دهند.

این تکنیک حتی در مورد مدیران آنها یا صاحبان یک تجارت نیز صادق است. همه ما در هر لحظه یک میلیون موضوع در ذهن خود داریم. اما زمانی که با مشتری در حال تماس تلفنی هستید، باید کلیه موضوعات دیگر را کنار بگذارید و روی مکالمه ‌ای که در حال انجام آن هستید تمرکز کنید.

 

استفاده از نام مشتری در طول مکالمه

یکی دیگر از تکنیک هایی که می توانید به هنگام مکالمه با مشتریان خود استفاده کنید استفاده از نام مشتری در طول مکالمه است. علاوه بر این، برای اینکه به مشتری خود اطمینان دهید که برای طرف کردن مشکلات و نیازهای آنها علاقمند هستید، بهتر است یک مشکل و نیاز آنها را به طور خلاصه مرور کنید. در این هنگام صحبت مشتری خود را قطع نکنید و منتظر بمانید تا صحبت ها و افکار خود را تا انتها با شما در میان بگذارند.

 

سخن پایانی

همانطور که می دانید فن بیان پشت تلفن یکی از مهمترین تکنیک ها در افزایش فروش محسوب می شود. برای آموزش این تکنیک ها و شرکت در دوره های فروش تلفنی با مراجعه به سایت مافینس با ما در ارتباط باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.2 / 5. تعداد رأی‌ها: 6

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر