آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

نحوه ی کسب مهارت فروش اینترنتی

هدف از آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی چیست ؟ براساس آمارها هر ماه بیش از 7000 نفر در گوگل مطالبی را در مورد نحوه فروش آنلاین جستجو می کنند. بسیاری از این افراد مایلند بدانند چگونه می توانند یک تجارت الکترونیک راه اندازی کنند، برخی از آنها به دنبال وب سایت هایی برای فروش کالاهای خود هستند، در حالی که برخی دیگر بیشتر علاقه مند به کشف بهترین راه های فروش آنلاین می باشند.

در این مقاله قصد داریم در قالبی بسیار ساده و قابل فهم، اصول تجارت، وب سایت های برتر و پلتفرم های فروش را که می توانید از آنها استفاده کنید، همچنین استراتژی های موثر برای ترغیب افراد مختلف به خرید آنلاین محصولات را توضیح دهیم.

در صورتی که شما نیز به آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی می اندیشید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به سایت مافینس مراجعه کنید.

آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی - learning to acquire online sales skills
آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی – learning to acquire online sales skills

 

اولین قدم کسب مهارت فروش اینترنتی یا فروش آنلاین چیست؟

اول از همه، فروش آنلاین یک مفهوم ساده در هسته آن است. کلیه این موارد بر این اساس طبقه بندی می شوند که شما محصولات (یا خدمات) خود را در محیطی به صورت آنلاین به نمایش می گذارید و به افراد مختلف با نیازهای مختلف اجازه می دهید، محصولات یا خدمات شما را به سرعت در همان زمان خریداری کنند و یا برای دریافت خدمات شما درخواست خود را ثبت نمایند.

توجه داشته باشید که ما به “محیطی آنلاین” و نه “در وب سایت شما” اشاره می کنیم.  این ممکن است قدری شگفت آور به نظر برسد که یک وب سایت نیازی به فروش آنلاین ندارد. با این حال بهتر است بدانید که تنها چیزی که نیاز دارید این است که پیشنهادات خود را در «محیطی» فهرست کنید (مثلاً در وب سایت شخص دیگری، یک پلت فرم رسانه های اجتماعی، و یا سایت خودتان) و سپس ابزارهایی در اختیار داشته باشید که به افراد این امکان را می دهد که کالاهای پیشنهادی شما را خریداری نمایند.

با این حال، برای اینکه کاملاً با شما صادق باشم، باید یادآوری کنم که برخورداری از یک وب سایت فروشگاه آنلاین مطمئناً فرصت های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت و به شما امکان می دهد به راحتی به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

در مقاله ی آموزش تکنیک های فروش اینترنتی به شما یاد می دهیم چگونه فروش اینترنتی سریع تری داشته باشید.

فروش اینترنتی یا فروش آنلاین چیست؟ - What is online sales or online sales
فروش اینترنتی یا فروش آنلاین چیست؟ – What is online sales or online sales

 

آیا می توانم محصولات خود را در شبکه های اجتماعی بفروشم؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم، پاسخ به این سوال مثبت است. شما در واقع می توانید محصولات و خدمات را مستقیماً از نمایه های رسانه های اجتماعی خود به فروش برسانید و یا آنها را ارائه دهید. کلیه سایت ‌های اجتماعی بزرگ، اکنون به پلتفرم ‌هایی برای فروش آنلاین با ابزارهایی به منظور تسهیل انواع عملیات تجارت الکترونیک تبدیل شده اند.

به عنوان مثال، در فیس بوک، می توانید یک فروشگاه آنلاین معتبر در صفحه نمایه خود راه اندازی کنید. این محیطی است که می توانید کلیه محصولاتی که قصد دارید به مشتریان خود بفروشید را فهرست ‌کنید، که خریداران متعاقباً بدون ترک فیس ‌بوک، آن‌ها را خریداری کنند.

با این حال، شایان ذکر است که ویژگی ‌های فروش آنلاین بر اساس کشورهای مختلف محدود است. و نه تنها در فیس بوک، محدودیت های تجارت الکترونیک خاص جغرافیایی را می توانید مشاهده کنید بلکه در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی نیز این محدودیت ها به چشم می خورند.

نحوه فراگیری فروش آنلاین محصولات یا ارائه خدمات

آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی فرآیندی است که می توانید با کمک آن فروش کالاهای خود را دو چندان کنید و یا با ارائه خدمات خود درآمد خود را افزایش دهید. برای انجام این کار لازم است که این مهارت ها را از فردی بیاموزید که پشت سر هم 30 پاسخ «نه» دریافت کرده است و در تماس اولیه فروش به او گفته شده که فرد مورد نظر نتوانسته است که فروشنده را به اندازه کافی جدی بگیرد و به کلیه صحبت های او به طور کامل گوش کند.

با این حال قبل از هر چیز این نکته را در نظر بگیرید که فروش آنلاین یا اینترنتی مهارتی است که می توانید آن را به درستی بیاموزید و کلیه تکنیک ها و نکات آن را هنگام تماس با مشتریان بالقوه خود به کار ببندید.

نحوه کسب مهارت فروش آنلاین محصولات یا ارائه خدمات - How to learn to sell products or provide services online
نحوه کسب مهارت فروش آنلاین محصولات یا ارائه خدمات – How to learn to sell products or provide services online

بسیاری از افراد فروش اینترنتی را یک “کلاهبرداری” قلمداد می کنند. اما باید بدانید در صورتی که نحوه فروش آنلاین را به درستی بیاموزید می توانید اعتماد همین افراد را جلب کنید و آنها را متقاعد نمایید که محصولات شما را خریداری کنند.

کلیه اینها نشان می دهد که فروش اینترنتی مهارتی است که می توانید آن را بیاموزید. اما چگونه می توانید این مهارت ها را به درستی بیاموزید. این چیزی است که در ادامه مطالب به آن خواهم پرداخت.

 

چگونه با کسب مهارت به یک فروشنده اینترنتی موفق تبدیل شوید؟

به عنوان یک مدرس که در آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی فعالیت دارم، هنگامی که کسب و کار خود را آغاز کردم، باید می آموختم که چگونه می توانم خدمات خود را به طور آنلاین به افراد مختلف ارائه دهم. رویکرد من این بود که انتظار نداشتم که این فرآیند آسان باشد و فوراً به موفقتیت دست پیدا کنم.

به خوبی می ‌دانستم که باید راه های مختلفی را امتحان کنم بدون اینکه تصور نمایم که در اولین تلاش تاثیرگذار خواهم بود.

البته از این نکته نیز آگاه بودم که سریع ترین راه برای دست یافتن به آن، کمک گرفتن است. بنابراین به سراغ مربی‌ های فروش آنلاین رفتم و پس از گذراندن دوره ها و مطالعه کتاب های بسیار به این مهارت دست پیدا کردم.

چگونه به یک فروشنده اینترنتی موفق تبدیل شوید؟ - How to become a successful internet seller
چگونه به یک فروشنده اینترنتی موفق تبدیل شوید؟ – How to become a successful internet seller

لازم به ذکر است که امروزه اطلاعات و برنامه های بسیار بیشتری در مقایسه با زمانی که ارائه خدمات اینترنتی خود را آغاز کردم، وجود دارد. یکی از بهترین وب سایت هایی که می توانید اطلاعات بسیار مفیدی درباره نحوه فروش اینترنتی و مهارت های آن دریافت کنید، سایت مافینس است.

منابعی که در این سایت وجود دارد می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را سریعتر از زمانی که من کار خود را آغاز کردم، به طور موثرتری توسعه دهید.

 

علت موفقیت برخی از فروشندگان اینترنتی

یکی از دلایل کلیدی موفقیت این کارآفرینان در حالی که دیگران موفق نشده اند این است که آنها تنها روی مسائل تاکتیکی کار نمی کنند (در یک تماس اکتشافی چه بگوییم یا چگونه تماس بگیریم). در عوض، این افراد به خوبی می ‌دانند که نتایج هم از کار تاکتیکی و هم از کار داخلی حاصل می‌ شود.

بنابراین می توان گفت که طرز فکر شما به اندازه هر یک از استراتژی های فروشی که استفاده می کنید، از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست. به همین دلیل است که فروشندگان موفق هنگام مواجهه با شکست تسلیم نمی شوند، بلکه آنها از طریق این شکست ها می توانند به نتایجی بسیار خوبی دست پیدا کنند.

نکته ای که باید در اینجا در نظر بگیرید این است که امکان دارد بسیاری از تماس های فروش شما رد شوند و احتمال دارد که شکست بخورید. اما همواره باید این را در نظر بگیرید که این تنها بخشی از موفقیت شما خواهد بود. بنابراین در فروش آنلاین انتظار شکست را داشته باشید و تلاش نمایید از هر مانعی عبور کنید تا در فروش اینترنتی موفق شوید.

علت موفقیت برخی از فروشندگان اینترنتی - The reason for the success of some online sellers
علت موفقیت برخی از فروشندگان اینترنتی – The reason for the success of some online sellers

اصول فروش اینترنتی چیست؟

در فرآیند آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی، مهارتی هایی را می آموزید که به اصول فروش اینترنتی معروفند. به منظور موفقیت در این حرفه باید این اصول را به خوبی بدانید. برخلاف آنچه که بیشتر افراد معتقدند، فروش در تماس فروش (یا صفحه فروش) اتفاق نمی افتد.

فرآیند خرید افراد خیلی قبل از این به وقوع می پیوندد. برای درک بیشتر این موضوع اجازه دهید آن را کمی بیشتر توضیح دهیم.

اولین چیزی که برای فروش به آن نیاز دارید، چیست؟ آیا تصور می کنید برای موفقیت در فروش اینترنتی به یک پیشنهاد کامل نیاز دارید؟

چیزی که اغلب افراد نمی دانند این است که پیشنهاد و بازاریابی شما باید به اندازه کافی خوب باشد تا محصولات شما به فروش برسند.

رابطه ای که با مخاطبان خود ایجاد می کنید، بسیار مهم است. در مورد خودم باید این نکته را متذکر شوم که  در اوایل کسب و کارم، در فروش عالی نبودم یا آنقدر اعتماد به نفس نداشتم. تنها زمانی به موفقیت رسیدم که آموختم روی ارتباط با افراد تمرکز کنم.

برای انجام این کار به طور روزانه در گروه ‌های فیس‌ بوک ظاهر می ‌شدم (این محیطی است که مخاطبانم در آنجا بودند). امروز، من این کار را برای مشترکین ایمیل، دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی و خوانندگان وبلاگ انجام می دهم.

اصول فروش اینترنتی چیست؟ - What are the principles of online sales
اصول فروش اینترنتی چیست؟ – What are the principles of online sales

کارهایم را برای یک هفته برنامه ریزی می کنم و هر روز تنها 30-45 دقیقه را صرف فعالیت های بازاریابی خود خواهم کرد. به عنوان مثال، پستی را در روز دوشنبه منتشر می‌ کنم، به کامنت های روز سه ‌شنبه پاسخ می ‌دهم، یک پست جدید را در چهارشنبه پست می‌ کنم و به کامنت ها در روز پنجشنبه پاسخ می‌ دهم. همچنین سوالاتی را که افراد در گروه ها می پرسیدند را روز جمعه پاسخ می دهم.

 

سخن پایانی

در این مقاله در مورد آموزش کسب مهارت فروش اینترنتی صحبت کردیم. در صورتی که شما نیز به عنوان یک فروشنده اینترنتی مایلید این مهارت ها را بیاموزید، با مشاوران سایت مافینس تماس بگیرید. ما شما را در رسیدن به هدفتان که یک فروشنده موفق اینترنتی است یاری خواهیم کرد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 3

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر