آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی

با آموزش بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ حوزه ای است که به سرعت در حال توسعه می باشد و به طور روزانه روندهای بسیار نوینی در این زمینه در حال ظهور است. در صورتی که شما نیز به دنبال راه اندازه ای حرفه ای یک بازاریابی دیجیتال هستید، اغلب احساس خواهید کرد که دستیابی به چنین حرفه ای یک هدف کاملا پویاست.

بنابراین اغلب افرادی که به آموزش بازاریابی اینترنتی علاقمند هستند با این چالش روبرو خواهند شد که چگونه می توانند بین نیاز به یادگیری در مورد آخرین پیشرفت ‌های بازاریابی دیجیتال تعادل برقرار ‌کنند و در عین حال خود را همچنان به رعایت اصول آن پایبند نمایند.

به همین دلیل سایت مافینس این مقاله را به عنوان راهنما برای شما عزیزانی که تصمیم دارید در حوزه بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید، تدوین کرده است. در ادامه، کلیه نکات و تکنیک هایی را که باید در مورد نحوه راه ‌اندازی حرفه بازاریابی دیجیتال و مسیر تحصیلی مناسب خود بدانید، شرح خواهیم داد.

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور کلی، می توان گفت که دیجیتال مارکتینگ فرآیندی است که طی آن از کانال های دیجیتالی برای تبلیغ و معرفی یک محصول یا خدمات استفاده می شود. به طور معمول زیرمجموعه ‌های بسیاری از بازاریابی دیجیتال وجود دارد، اما در هسته هر زیر مجموعه ایجاد روابط با مصرف‌کنندگان از طریق کانال‌ های دیجیتال مهمترین نکته است.

یک بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می دهد؟

یک بازاریاب دیجیتال از اینترنت برای ایجاد سرنخ و افزایش دید آنلاین برندهای مختلف استفاده می کند. بازاریابان اینترنتی اغلب افراد ماهر و متخصصی هستند که از کانال های مختلف برای انجام این کارها استفاده می کنند. از جمله این کانال ها می توان به وب سایت های شرکت ها، بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و وبلاگ ها اشاره کرد.

به طور معمول، یک متخصص بازاریابی دیجیتال از استراتژی و تفکر خلاق استفاده می کند تا با تکیه بر دانش خود از روندهای فناوری و بازاریابی، بهترین شیوه ها را به منظور ارتقای شرکت مشتریان خود برای دستیابی به این اهداف شناسایی کند.

 

آموزش بازاریابی اینترنتی
آموزش بازاریابی اینترنتی

آیا آموختن بازاریابی دیجیتال دشوار است؟

آموختن دیجیتال مارکتینگ کار چندان دشواری نیست، اما بررسی کلیه آموزش ‌های آنلاینی که اطلاعات مفیدی ارائه نمی‌ دهند می ‌تواند قدری چالش برانگیز به نظر برسد. در صورتی که تصمیم دارید در حوزه بازاریابی اینترنتی فعالیت کنید و به یک بازاریاب دیجتال ماهر تبدیل شوید توصیه می کنیم همواره بازاریابی دیجیتال را از افرادی بیاموزید که مایلند دانش خود را با شما به اشتراک بگذارند و واقعاً تمایل دارند به شما در دستیابی به هدفتان کمک کنند.

آموزش ‌های بسیار کارآمد و مفید در حوزه بازاریابی دیجیتال به راحتی قابل تشخیص هستند. معمولا این نوع از آموزش ها با اصول اولیه آغاز می ‌شوند تا کلیه افرادی که به این حرفه علاقمند هستند بتوانند به راحتی آنها را دنبال کنند. سپس این نوع از آموزش ها جزئیات ویژه ای را در مورد آنچه که باید در حین حرکت به جلو بدانید، به شما ارائه خواهند داد و در نهایت شما را به یک بازاریاب اینترنتی موفق تبدیل خواهند کرد.

در صورتی که مایلید بدانید چگونه می توانید بازاریابی دیجیتال را بیاموزید، ادامه مقاله را مطالعه کنید، زیرا سایت مافینس در ادامه چگونگی دنبال کردن این فرآیند را توضیح خواهد داد.

چگونه بازاریابی دیجیتال را از ابتدا به طور صحیح بیاموزیم؟

برای اینکه به بتوانید به یک بازاریاب اینترنتی موفق تبدیل شوید باید نکاتی را در نظر بگیرید. برای انجام این کار نکات زیر را دنبال کنید:

 • یک تخصص انتخاب کنید.
 • بنیاد خود را با منابع رایگان بسازید.
 • اینفلوئنسرهای دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید.
 • کارآموزی انجام دهید.
 • در پروژه های مرتبط مشارکت نمایید.
 • برای بهبود مهارت های خود یک شغل مرتبط انتخاب کنید.
 • یک دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ را تکمیل کنید.
 • از موسسه ای که در آن دوره خود را می گذارنید گواهینامه تکمیل دوره ها را دریافت کنید.

در ادامه نحوه یادگیری دیجیتال مارکتینگ آورده شده است. این روند برای افرادی است که مایلیند این آموزش ها را از همان مرحله اول آغاز کنند.

یک تخصص را انتخاب کنید

لازم به ذکر است دیجیتال مارکتینگ یک حوزه وسیع می باشد که چندین تخصص مختلف را در برمی گیرد. اولین قدم در یادگیری دیجیتال مارکتینگ، انتخاب یکی از تخصص هایی است که برای شما جذاب تر است.

بیایید نگاهی دقیق تر به محبوب ترین گزینه ها بیندازیم:

بازاریابی رسانه های اجتماعی هنر استفاده از شبکه های اجتماعی برای تعامل با مشتریان و تبلیغ برند شماست.

به طور معمول، بازاریابان دیجیتال از SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) استفاده می کنند تا به سایت های خود کمک کنند تا در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ رتبه خوبی داشته باشند و ترافیک و مشتریان بالقوه بیشتری را به وب سایت خود هدایت نمایند.

متخصصان PPC (پرداخت به ازای کلیک)، بازاریابی موتورهای جستجو یا Google Ads محصولات را از طریق کمپین های تبلیغاتی آنلاین تبلیغ می کنند. بنابراین صاحبان مشاغل به ازای هر کلیک روی لینک تبلیغ باید مبلغی را پرداخت کنند، این بدان معنی است که یکی از مشاغل شما به عنوان یک بازاریاب اینترنتی، بهینه سازی بودجه صاحبان مشاغل برای هزینه خرید کمتر است.

آموزش بازاریابی اینترنتی وب سایت مافینس
آموزش بازاریابی اینترنتی وب سایت مافینس

سایر تخصص های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی محتوا
 • کپی رایتینگ
 • بهینه سازی نرخ تبدیل
 • بازاریابی مبتنی بر حساب
 • بازاریابی وابسته
 • بازاریابی درونگرا

در صورتی که اطمینان ندارید که کدام تخصص را بهتر است انتخاب کنید، می توانید از کارشناسان سایت مافینس کمک بگیرید.

بنیاد خود را با منابع رایگان بسازید

در حال حاضر، آموختن دیجیتال مارکتینگ آسان تر از همیشه است، زیرا می توانید منابع رایگان بسیار زیادی را به صورت آنلاین پیدا کنید. بسیاری از کارشناسان بازاریابی دیجیتال وبینارها، مقالات و آموزش هایی را ارائه می دهند که می توانید در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید، بنابراین هرگز بهانه ای برای بی اطلاعی نخواهید داشت.

بنابراین توصیه می کنیم برای شرکت در وبینارهای رایگان ثبت نام کنید. با انجام این کار، این فرصت را خواهید داشت که با افراد دیگری که دقیقاً مانند شما هستند ملاقات کنید و می توانید سؤالاتی بپرسید و از آنها مشاوره دریافت نمایید.

توصیه بعدی ما این است که مقالات بازاریابی دیجیتال را از منابع معتبر مطالعه کنید. برخی از وبلاگ های بسیار خوبی وجود دارند که کلیه اطلاعات در مورد بازاریابی دیجیتال را در اختیار شما قرار می دهند. با مطالعه این اطلاعات می توانید به راحتی بیاموزید که چگونه می توانید این اطلاعات را در کسب و کار خود اعمال کنید.

در نهایت توصیه می کنیم آموزش های آنلاین را تماشا کنید. در صورتی که قبلاً در این حوزه فعالیتی نداشته اید، مشاهده فرد دیگری که این کار را انجام می ‌دهد، یک راه بسیار خوب برای فراگیری سریع و دقیق اصول اولیه بازاریابی اینترنتی محسوب می شود.

اینفلوئنسرهای دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید

آموختن تکنیک های دیجیتال مارکتینگ به این معناست که با افرادی که در حوزه کاری شما مهارت دارند، همگام شوید.

به منظور همگان شدن با این افراد می‌ توانید اینفلوئنسرهای بازاریابی دیجیتال را از طریق کانال ‌های رسانه ‌های اجتماعی مانند توییتر یا لینکدین دنبال کنید. این افراد در به اشتراک گذاشتن مطالبی که آموخته ‌اند، شکست ‌هایشان و نحوه رسیدن به جایی که هستند، به خوبی عمل می کنند.

کارآموزی انجام دهید

هیچ راهی بهتر از دوره کارآموزی برای دریافت آموزش جامع وجود ندارد. این کار به شما امکان می دهد که در دنیای دیجیتال مارکتینگ تجربه عملی کسب کنید. علاوه براین، کارآموزی به شما این فرصت را می دهد که در کنار متخصصان با تجربه کار کنید.

ساخت یا مشارکت در پروژه های مرتبط

از امتحان کردن چیزهای مختلف در اوقات فراغت می توانید مطالب بسیاری زیادی بیاموزید. برای این منظور می‌ توانید پروژه ‌ای را راه ‌اندازی یا اجرا کنید که می تواند منجر به افزایش درآمد شما شود. با این حال حتی چنانچه ناموفق باشید، در طول مسیر چیزهای بسیاری یاد گرفته‌ اید.

برای بهبود مهارت های خود یک شغل مرتبط انتخاب کنید

کسب تجربه در زمینه مرتبط، قبل از ورود به بازاریابی دیجیتال ضروری است، زیرا با کسب تجربه قادر خواهید بود تشخیص دهید که چه چیزی این نوع کار را منحصر به فرد می کند.

یک دوره آموشی را تکمیل کنید

چنانچه مایلید دانش یا مهارت ‌های بازاریابی دیجیتال خود را بهبود ببخشید، یک دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال را پشت سر بگذارید. دوره های آموزشی روشی کارآمد برای دریافت آموزش های عملی، ایجاد ارتباطات جدید در صنعت و یادگیری در مورد روندهای اخیر هستند.

گواهینامه دریافت کنید

یکی از مهم ترین راه ها برای متمایز کردن خود در بازار کار، برخورداری از گواهینامه دیجیتال مارکتینگ است. چنانچه به دنبال شغل در بازاریابی دیجیتال هستید، این احتمال وجود دارد که شما تنها یکی از متقاضیان با تجربه مشابه باشید. هرچه بیشتر بتوانید برای متمایز کردن خود تلاش کنید، شانس شما برای یافتن یک موقعیت عالی و دریافت حقوق بیشتر، افزایش خواهد یافت.

بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی

سخن پایانی

چنانچه در نظر دارید به یک بازاریاب موفق تبدیل شوید، با کارشناسان ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 2

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر