آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

نکات طلایی افزایش مشتری

7 نکته طلایی برای افزایش مشتری

7 نکته طلایی برای افزایش مشتری چیست؟ مهم نیست که شما چه کسی هستید، یک وکیل، یک پزشک و یا یک فروشنده، همه ما به دنبال مشتریان بیشتری هستیم. مشتریان بیشتر احتمالا درآمد بیشتری برای شما به ارمغان می آورند، اما چگونه می توان مشتریان خود را افزایش داد؟

آنتونی رابینز می گوید: “اگر کاری را انجام دهید که همواره آن را انجام می دهید، آنچه را که بدست خواهید آورد که قبلا نیز بدست آورده بودید.” بر این اساس، باید رویاهای خود را اصلاح کنید یا مهارت های خود را بزرگ نمایید تا به موفقیت های بیشتری در کسب و کار خود دست پیدا کنید. به همین دلیل است که در نظر داریم چند قدم طلایی را با شما به اشتراک بگذاریم که ممکن است به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری داشته باشید و کسب و کارتان سودآورتر شود.

عوامل مهم در افزایش مشتری

به طور کلی، عوامل زیادی در موفقیت کسب و کار شما نقش دارند و ما 7 نکته طلایی برای افزایش مشتری را برایتان توضیح خواهیم داد. آنها می توانند یک محصول عالی، استراتژی خوب، اجرای برتر، و همچنین کارکنان عالی و یک محیط IT خوب باشند. در حالی که شرکت ها می توانند به صورت جداگانه عملکردهای متفاوتی داشته باشند، شرکت های موفق در یک چیز وجه اشتراک دارند و آن اینکه کلیه آنها مشتری مدار هستند.

هر شرکت موفقی کاملاً مشتری محور است، باید نیازهای مشتری را بشناسد و سپس بهتر از هرکس دیگری این نیاز را برآورده کند. شرکت‌ های موفق می ‌دانند که چنانچه نیازهای مشتریان خود را برآورده کنند پیامدهای بسیار خوبی برای آنها به دنبال خواهد داشت. موارد زیر چند قدم طلایی است که ممکن است به شما کمک کند مشتریان بیشتری جذب کنید:

 

نکته اول: کجا ایستاده اید؟ انجام تجزیه و تحلیل موقعیت

حتی قبل از آغاز توسعه یک استراتژی بازاریابی، باید یک تحلیل موقعیتی کامل انجام دهید، اما این چیزی نیست که تنها یک بار آن را انجام دهید. همانطور که کسب و کار شما تغییر می کند، محصولات و فن آوری های جدید ظاهر می شوند و رقبا و بازارهای جدید وارد می شوند. بنابراین باید کسب و کار خود را همواره و به طور منظم تجزیه و تحلیل کنید. همانطور که کسب و کار خود را به طور واضح تر ارزیابی می کنید، با راه های جدیدی مواجهه خواهید شد و ایده های جدیدی در ذهنتان ظهور خواهند کرد.

نکته اول_ کجا ایستاده اید؟ انجام تجزیه و تحلیل موقعیت

نکته دوم از 7 نکته طلایی برای افزایش مشتری : تعیین هدف

گام دوم در هر طرح استراتژیک بازاریابی، تعیین اهداف است. برای انجام این کار تمرکز کسب و کار خود را به سمت چشم انداز نهایی خود قرار دهید. تعیین اهداف به عنوان یک عامل انگیزشی عمل می کند که شما را به جلو سوق می دهد.

همچنین از اصل اسمارت پیروی می کند که باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان باشد. تعیین اهداف، یک چارچوب ملموس برای عملکرد قابل اندازه گیری کسب و کار شما و ردیابی پیشرفتتان در یک برنامه از پیش برنامه ریزی شده را ارائه می کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، تعیین اهداف چندین مزیت دارد، از جمله:

  • هدف گذاری به شما کمک می کند تا تلاش و منابع خود را هدایت کنید. این کار منجر به افزایش سودآوری شما می شود.
  • افزایش پتانسیل کارکنان و افزایش مسئولیت پذیری
  • کاهش افزونگی ها (و همچنین تردید) و اجرای سریعتر استراتژی های بازاریابی کسب و کار

 

نکته سوم برای افزایش فروش ایجاد یک تجربه قوی است

هنگامی که مشتری شما اولین خرید خود را انجام می دهد، کسب و کار شما این فرصت را دارد که اولین تاثیر به یاد ماندنی را از خود به جای بگذارد. در این هنگام مطمئن شوید که فرآیند ورود شما یک دستگاه روغن کاری شده است.

مشتریان احتمالاً در ورود اولیه خود هرگونه مشکل خدمات مشتری مانند سوء استفاده از اطلاعات را در ابتدا به یاد می آورند. در حالی که کسب و کار شما می تواند به سرعت آن نقاط تعارض را اصلاح کند، ممکن است همچنان خاطره تلخی در ذهن مشتری باقی بگذارد.

نکته سوم_ یک تجربه قوی ایجاد کنید

نکته طلایی چهارم فروش : ارائه راه حل های مناسب به هر مشتری

هیچ دو مشتری دقیقاً نیازهای یکسانی ندارند و ممکن است به دنبال راه حل های متناسب با کسب و کار شما باشند.

بنابراین باید از ارائه راه ‌حل‌ های یکسان برای مشتریانی که به محصولات و خدماتی نیاز دارند که مقیاس‌ های مختلف، محدودیت‌ های زمانی یا سایر اولویت‌ ها را برآورده ‌کنند، اجتناب نمایید.

پیشنهاد خود را برای هر مشتری خاص مرتبط و شخصی نگه دارید، بنابراین راه حل ارائه شده برای مشکلاتی که مشتریان با آن وبرو هستند، مفیدترین شیوه باشد. این باعث می شود که آنها تمایل بیشتری به ادامه تجارت با شما داشته باشند.

نکته پنجم از 7 نکته طلایی برای افزایش مشتری : کسب اعتماد مشتریان

همواره این دو نکته را در نظر داشته باشید که:

به این دلیل که آنها از شما خرید می کنند، تصور نکنید که به شما اعتماد دارند.

ایجاد اعتماد زمان می برد.

بنابراین هنگام تصمیم گیری برای خرید، 81٪ از مشتریان معتقدند که اعتماد عامل مهمی در اخذ تصمیم آنها است. ایجاد اعتماد یک تاکتیک منحصر به فرد نیست که هر کسب و کاری بتواند یک شبه آن را اجرا کند.

به هر حال، تعریف اعتماد عبارت است از «اعتقاد راسخ به قابلیت اطمینان، حقیقت، توانایی یا قدرت کسی یا چیزی». قابلیت اطمینان یک عامل کلیدی در ایجاد اعتماد است، بنابراین فروشگاه شما باید به طور مداوم ارزشی را به مشتریان ارائه دهد.

نکته پنجم_ اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید

نکته ششم: یک حلقه بازخورد مشتری را پیاده سازی کنید

بگذارید یکی دیگر از 7 نکته طلایی برای افزایش مشتری را برایتان توضیح دهیم. چنانچه ندانید مشتریانتان در مورد محصولات شما چه احساسی دارند، بهبود کسب و کارتان دشوار خواهد بود. برای حفظ مشتریان، به فرآیندی برای دریافت بازخورد مشتری نیاز دارید.

این جایی است که یک حلقه بازخورد مشتری وارد می ‌شود. بنابراین توصیه می کنیم سیستمی برای جمع ‌آوری، تجزیه و تحلیل و توزیع نظرات و نظرسنجی ‌های مشتریان راه اندازی کنید.

هنگامی که آنها را جمع آوری کردید، باید نتایج نظرسنجی خود را با جستجوی روندها در رفتار مشتری و سایر زمینه ها برای بهبود تجربه کاربر تجزیه و تحلیل کنید. سپس، این اطلاعات را با تیم هایی که بیشتر از آن سود می برند به اشتراک بگذارید.

نکته هفتم: خدمات منحصر به فرد ارائه دهید

ارائه محصول یا خدماتی که از نظر مشتریان شما برتر از رقبای شما باشد، کار آسانی نیست، اما نتایج آن در دراز مدت ارزش انجام این کار را دارد.

چنانچه جایگاهی برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید که مشکل مهم مشتری را حل می کند، در مسیر درستی برای حفظ مشتریان قرار دارید.

افراد در نهایت چیزی را می خرند که برایشان ارزش دارد.

خدمات منحصر به فرد ارائه دهید

سخن پایانی

در این مقاله با 7 نکته طلایی برای افزایش مشتری آشنا شدید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مافینس مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4 / 5. تعداد رأی‌ها: 6

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر