آموزش فروش در اینستاگرام

در صورتی که بدانید چگونه از دیگران متمایز شوید،با آموزش فروش در اینستاگرام می ‌توانید یکی از قدرتمندترین ابزارها برای فروش محصولات و خدمات داشته باشید. این نکات به شما نشان می دهد که چگونه می توانید فروش فوق العاده ای در اینستاگرام داشته باشید. آیا می ‌دانستید که این لحظه که این مقاله را می نویسم، اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد؟ اینستاگرام اکنون یک بازار جهانی است و تنها در ایالات متحده، 37 درصد از بزرگسالان از اینستاگرام استفاده می کنند.

از آنجایی که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، مکان مناسبی برای شرکت هایی است که مایلند محصولات خود را بیش از گذشته به فروش برسانند.

آموزش فروش در اینستاگرام - Selling training on Instagram
آموزش فروش در اینستاگرام – Selling training on Instagram

اینستاگرام می تواند به مشتریان شما یاددآوری کنند که شما به عنوان یک برند یا یک فروشگاه اینستاگرامی بخش مهمی از بازار محصولات را در دست دارید. با این حال در صورتی که در تلاش خود را تنها به همین محدود کنید، فرصت بزرگی را برای افزایش فروش خود از دست خواهید داد.

در مقالات گذشته در مورد نحوه راه اندازی یک فروشگاه اینستاگرامی صحبت کرده ایم، در صورتی که این مقالات را مطالعه کرده باشید به خوبی می دانید چگونه می توانید با راه اندازی یک اکانت فروشگاهی در اینستاگرام محصولات خود را بفروشید.

اکنون در این راهنما قصد داریم راه ‌هایی را بررسی کنیم تا افراد بیشتری پست‌ های شما را مشاهده کنند و محصولات شما را خریداری نمایند. پس پیشنهاد می کنم تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فروش در اینستاگرام را می توانید در سایت مافینس مشاهده نمایید.

پست های مختلف منتشر کنید

معمولا اغلب افراد تمایلی ندارند در همان ابتدا اکانت شما را فالو نمایند. بنابراین لازم است برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، برنامه ریزی کنید تا انواع پست های معمولی و غیر تبلیغاتی را منتشر نمایید.

معمولا صدها ایده خلاقانه پست برای جلب توجه افراد و افزایش تعامل با حساب اینستاگرام شما وجود دارد. در اینجا تنها چند مورد از آنها را می آوریم:

  • آگاهی افراد را در مورد موضوعات ویژه ارتقا دهید.
  • از مخاطبان خود نظرسنجی کنید.
  • ریل ها یا استوری های ویدیویی را با شرح و موسیقی منتشر نمایید.
  • محتوای استوری های خلاقانه خود را با گرافیک، تصاویر و ویدیو تولید کنید.
  • کپشن های سرگرم کننده و جذاب بنویسید.
اینفلوئنسرها - Influencers
اینفلوئنسرها – Influencers

کپشن ها یک شرح حال از یک پست اینستاگرام برای ارائه اطلاعات بیشتر است. در صورتی که یک عکس بتواند هزاران کلمه را بیان کند، پس یک کپشن مناسب می‌ تواند با بیان داستان ‌ها و دیگر حقایق جالب، توضیحات بیشتری در مورد آن در اختیار مخاطبان قرار دهد.

به طور کلی، هیچ نسبت علمی برای پست های قابل خرید در مقایسه با پست های معمولی وجود ندارد. اما توجه داشته باشید که باید از هر ده پستی که منتشر می کنید، حدود یک تا سه پست تبلیغاتی برای فروش داشته باشید. پس از مشاهده عملکرد حساب خود می توانید نسبت آنها را برنامه ریزی کنید.

با اینفلوئنسرها کار کنید

معمولا مدرس هایی که به شما آموزش فروش در اینستاگرام را می دهند به این روش تاکید بسیاری می کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ مدتی است که به یک تاکتیک ارزشمند برای مشاغلی تبدیل شده است که به دنبال فروش از طریق رسانه های اجتماعی هستند. اینفلوئنسرها به علاوه پست های مرتبط با فروش محصولات، برای برندهایی که به دنبال فروش بیشتر در اینستاگرام هستند، یک ابزار تبلیغاتی موثر محسوب می شوند.

اغلب اینفلوئنسرها افراد مشهور با دستمزد بالا نیستند و این یک مزایا به حساب می آید، زیرا یک میکرو اینفلوئنسر با چند هزار طرفدار وفادار به احتمال زیاد مقرون به صرفه تر از یک شخصیت نامی بزرگ است و احتمال دارد آن ها نیز قابل ارتباط تر از افراد معروف باشند.

از هشتگ ها استفاده کنید - Use hashtags
از هشتگ ها استفاده کنید – Use hashtags

از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ های اینستاگرام به راحتی به پست های شما اضافه می شوند و دسترسی به محتوای شما را برای طرفداران و دنبال کنندگان جدید آسان تر می کنند. به علاوه، می ‌توانید هشتگ‌ های زیادی اضافه کنید تا بیشتر در معرض دید افراد قرار بگیرید.

افزودن هشتگ های محبوب دامنه پست شما را افزایش می دهد، با این حال همواره اطمینان حاصل کنید که تنها از آن دسته از هشتگ هایی استفاده می کنید که با محصولات شما مرتبط هستند و با ویژگی های برند شما مطابقت دارند.

در غیر این صورت، تنها شاهد افزایش کوتاه مدت در تعامل خود خواهید بود و مهمتر از همه اینکه فالوورهای رایگان جدید اینستاگرام شما به مشتری های بالقوه شما تبدیل نخواهند شد.

برای یافتن ترکیب کامل هشتگ های خود، برخی از اصطلاحات مرتبط را در نوار پرس و جو در اینستاگرام تایپ کنید و ببینید چه تغییراتی نشان داده می شوند.

UGC را به اشتراک بگذارید

یکی از مهم ترین آموزش فروش در اینستاگرام که باید بدانید، محتوای تولید شده توسط کاربر همان چیزی است که ما در تجارت، آن را تهدید سه گانه می نامیم. این نکته همان چیزی است که به شما یک ایده ثابت برای تولید محتوای بسیار عالی می دهد که باید آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. همچنین امکان دسترسی به مخاطبان سازنده را در اختیار شما قرار می دهد و به عنوان اثبات اجتماعی عمل می کند.

می ‌توانید با جستجوی هشتگ‌ های مرتبط، محتوای UGC آماده برای اشتراک‌ گذاری را مستقیماً در اینستاگرام پیدا کنید (GramFeed ابزاری منظم برای این منظور است). علاوه بر این، می توانید از مسابقات و هشتگ های دارای برند استفاده کنید تا افراد را وادار نمایید محتوای جدید برای شما ایجاد کنند.

آموزش اینستاگرام استوری های فروش استفاده کنید - Learn how to use Instagram sales stories
آموزش اینستاگرام استوری های فروش استفاده کنید – Learn how to use Instagram sales stories

آموزش اینستاگرام : استوری های فروش استفاده کنید

در صورتی که مایلید فروش خود را در اینستاگرام به حداکثر برسانید، ایجاد محتوایی که بهترین عملکرد را در پلتفرم داشته باشد، بسیار ضروری است. اینستاگرام در اواخر سال 2021 تغییر عکس ها به ویدیوی کوتاه را در اینستاگرام راه اندازی کرد. از آن زمان، این پلتفرم به تدریج محتوای ویدیویی خود را حول ریل ها تجمیع کرده است. این بدان معناست که ریل ها باید در بالای لیست کارهای ایجاد محتوای شما قرار بگیرند..

از ویدیوهای محصولات گرفته تا پیشنهادات استایل تا محتوا، گزینه‌ های زیادی برای برجسته کردن محصولات خود در ریل های اینستاگرام در اختیار دارید. برای کسب بهترین نتایج، در هر ریلی که منتشر می کنید، تنها به فروش محصولات نپردازید. در عوض، رویکردی سرگرم‌ کننده یا آموزشی برای برخی ویدیوها در نظر بگیرید تا مخاطبان شما بتوانند با محتوا درگیر شوند و چیزهای مفیدی از آنها  بیاموزند.

بدیهی است که پست‌ های درون فید تنها انواع محتوایی نیستند که می ‌توانید آنها را به پست های قابل خرید تبدیل کنید. اینستاگرام به شما امکان می دهد تگ خرید را به ریل ها و یا استوری ها نیز اضافه کنید.

معمولا ریل ها، ویدیوهای کوتاهی هستند که با آنچه در TikTok می بینید رقابت می کنند. آنها برای نمایش محصولات شما در موقعیت های واقعی بسیار عالی به نظر می رسند.

استوری ها نیز پست هایی هستند که تنها تا 24 ساعت دوام دارند و می توانند تصاویر یا ویدیوهای ثابت باشند. همچنین می‌ توانید چندین استوری را در یک زمان به هم متصل کنید. برای اینکه یک استوری با محتوای قابل خرید تولید کنید، یک برچسب به آن اضافه کنید که به محصول شما پیوند داشته باشد.

مخاطبان اینستاگرام را هدف قرار دهید - Target Instagram audience
مخاطبان اینستاگرام را هدف قرار دهید – Target Instagram audience

از یک استوری با استیکرهای قابل خرید اسکرین شات بگیرید

یکی از بهترین شیوه های افزایش فروش این است که از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید. انتشار پست های قابل خرید اصلی یک راه عالی و رایگان برای جذب خریداران بیشتر برای محصولات خود به صورت آنلاین است. اما  چنانچه حتی بودجه کمی برای تبلیغات داشته باشید، تبلیغات اینستاگرام شما را در معرض دید مخاطبان هدف قرار می دهد.

تبلیغات اینستاگرام به روش های مختلفی انجام می شود. می توانید پست های قابل خرید، ریل ها و حتی استوری ها را با استفاده از تصاویر و ویدیوهای تبلیغاتی، در معرض دید افراد قرار دهید.

مخاطبان اینستاگرام را هدف قرار دهید

یکی دیگر از موارد آموزش فروش در اینستاگرام که می توان بر آن تکیه کرد و معمولا فالوورها و مخاطبان شما اساس رشد کسب و کار شما هستند. بنابراین زمانی که مخاطبان اینستاگرام خود را هدف قرار می دهید، باید این کار را به صورت انتخابی انجام دهید. بدیهی است که مشتریان زیادی در پلتفرم اینستاگرام حضور دارند، اما همه کاربران مشتری هدف شما نخواهند بود.

بنابراین در صورتی که نمی توانید پایگاه مشتری خود را مشخص کنید، کمپین بازاریابی شما به هیچ وچه قابل دسترس نخواهد بود. در نتیجه، قادر نخواهید بود به فروش هدفمند خود دست پیدا کنید. به همین دلیل است که نباید تنها برای افزایش اعداد فالوورهای خود تلاش نمایید.

در صورتی که روی مشتریان هدفمند تمرکز کنید که به مشتریان اصلی و معمولی شما تبدیل خواهند شد، می توانید به طور قابل توجهی کسب ‌و کار خود را گسترش دهید. افرادی که به مشتری های اصلی شما تبدیل خواهند شد همواره از محتوا و کار منظم شما استقبال خواهند کرد و احتمال بسیاری دارد که محصولات شما را خریداری نمایند.

فرکانس و زمان بندی محتوا را در نظر بگیرید - Consider frequency and timing of content
فرکانس و زمان بندی محتوا را در نظر بگیرید – Consider frequency and timing of content

فرکانس و زمان بندی محتوا را در نظر بگیرید

هر پلتفرمی فرکانس ارسال محتوا و برنامه زمان بندی خود را دارد، بنابراین در مورد اینستاگرام نیز هیچ چیز استثنایی وجود ندارد. بدین ترتیب شما به یک برنامه اشتراک گذاری محتوا همراه با زمان بندی مناسب برای دست یابی به پایگاه مشتری مورد نظر خود نیاز دارید.

در اینستاگرام، می توانید بین 3 تا 7 بار در هفته پست بگذارید. این عدد ایده آل است و تیم رسانه های اجتماعی ما در مورد آن تحقیق گسترده ای انجام داده است. بنابراین به شما توصیه می کنم که این کار را حتما انجام دهید. با این حال، نمی توان گفت که انجام این کار برای دست یافتن به نتیجه ایده آل صد در صد کارایی دارد، بنابراین پیشنهاد می کنم همواره با محتوا بازی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از موثرترین ترفندهای افزایش فروش در اینستاگرام را توضیح دادیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فروش در اینستاگرام به سایت مافینس مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 3

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر