آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

پیش فروش یا فروش مکمل چیست

پیش فروشی و فروش مکمل چیست؟

به طور کلی، تاکتیک های بسیار زیادی برای افزایش ارزش فروش و در نتیجه ایجاد سود بیشتر وجود دارد. یکی از این تاکتیک ها پیش فروش محصولات است و دیگری فروش مکمل. تصور کنید در صورتی که امکان خرید محصول شما برای مشتریان قبل از تولید آن وجود داشته باشد، چه مزایای برای کسب و کار شما دارد؟

پیش فروش محصول می تواند به شما کمک کند تا فروش خود را ایمن کنید و پایگاه مشتری خود را مجددا تقویت نمایید. فروش مکمل به عنوان فروش متقابل نیز شناخته می شود. این عمل تکنیکی است برای افزایش ارزش خرید با پیشنهاد اقلام اضافی همراه با محصول اصلی.
در ادامه این پست این دو تاکتیک موثر در فروش را بیشتر توضیح خواهیم داد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد پیش فروشی و فروش مکمل نیاز دارید، با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

پیش فروش محصولات و مزایای آن

فرض کنید که یک مخترع باهوش هستید که در کارگاه بر روی ایده باور نکردنی خود کار می کنید. قصد دارید یک ابزار که طرز تهیه نان تست را متحول می کند بسازید (اجازه دهید آن را تُست مستر 5000 بنامیم). اما قبل از اینکه تمام وقت و منابع خود را برای ساخت این ابزار سرمایه‌ گذاری کنید، آیا ایده خوبی نیست که بدانید آیا کسی واقعاً آن را می خرد؟

این آگاهی می تواند جادوی پیش فروش باشد! مانند این است که اسرار اختراع خود را برای گروهی منتخب از دوستان هیجان زده بیان کنید. طرح ‌هایی را به آن‌ها نشان ‌دهید، ویژگی‌ های نان تست این محصول را برشمارید، و به مشتریان اولیه خود تخفیف ویژه ‌ای برای پیش‌ سفارش ارائه دهید.

زیبایی این کار اینجاست که با انجام آن یک جنجال زودهنگام به پا می کنید. این جنجال در مارکت های بین الملی به نام Early Buzz (اُرلی باز) معروف است. Early Buzz یا جنجال زود هنگام به عملی گفته می شود که مردم را به هیجان می آورد و آنها را وادار می کند که همه جا با دوستان خود در مورد این جنجال صحبت کنند.

در مورد مثال ذکر شده، توستر شگفت انگیزی که در حال ساخت آن هستید، می تواند محور گفتگوهای افراد جامعه در سطح شهر، کشور و یا در سطح بین المللی شود. بنابراین همه جا آوازه این محصول پخش می شود، و انتظار را ایجاد می کند.

تامین مالی از طریق برگزاری جشنواره

در مارکت های بین المللی، جشنواره اغلب به عنوان Fiesta (فی اِستا) شناخته می شود. پیش فروش می تواند مقداری پول نقد نیز به همراه داشته باشد. افرادی که سپرده ‌ها را کنار می ‌گذارند، به سرمایه‌ گذاران کوچک تبدیل می‌ شوند و به شما کمک می‌ کنند تا هزینه ساخت شاهکار محصولات دوست داشتنی خود را تامین کنید.

البته این کار کمی مسئولیت را برای شما بیشتر می کند. زیرا وعده محصولی را می ‌دهید که هنوز وجود ندارد، بنابراین ارتباط شفاف و تحویل به موقع کلیدهای اصلی به حساب می آیند. اما در صورتی که به درستی این کار انجام شود، پیش فروش محصول می تواند یک معامله برد – برد باشد. از طریق این کار می توانید بازخورد و بودجه ارزشمندی دریافت‌ کنید، و مشتریان مشتاق خود را از انجام یک معامله داغ در مورد جالب‌ ترین محصول موجود شگفت زده نمایید.

4 دلیل پیش فروش محصولات تسلا و اپل

تصور کنید که یک غول فناوری مانند تسلا یا اپل هستید و آماده رونمایی از جدیدترین گجت پیشگامانه خود می باشید. اما قبل از اینکه آن را در سطح جهان مطرح کنید، آیا عاقلانه نیست که سطح هیجان را بسنجید؟ وارد دنیای استراتژیک پیش فروش شوید، روشی که این غول های تکنولوژی به نفع خود از آن استفاده کرده اند. در ادامه خواهید دید که چرا پیش فروش یک سکوی پرتاب برای موفقیت است.

4 دلیل پیش فروش محصولات تسلا و اپل

1. جمع آوری کمک های مالی برای تولید

اجازه دهید صادق باشیم، نوآوری می تواند پرهزینه باشد. پیش فروش به عنوان یک مکانیسم تامین مالی جمعی عمل می کند. شرکت‌ هایی مانند تسلا می ‌توانند از سپرده‌ های پیش‌ سفارش برای تامین مالی بخشی از فرآیند تولید استفاده کنند. این امر بار مالی اولیه را کاهش می دهد و به آنها اجازه می دهد تولید را بر اساس تقاضای واقعی افزایش دهند و خطر موجودی فروخته نشده را به حداقل برسانند.

2. برنامه ریزی موجودی

اعداد پیش ‌سفارش بینش ارزشمندی در مورد تقاضای پیش‌ بینی ‌شده ارائه می ‌کنند. این کار به شرکت ها کمک می کند تا از تولید بیش از حد یا تولید کم محصول جلوگیری کنند. تصور کنید اپل یک آیفون جدید را پیش فروش کند. بر اساس پیش‌ سفارش ‌ها، آن‌ها می ‌توانند تعداد واحدهای تولیدی را تخمین بزنند و اطمینان حاصل کنند که آیفون ‌های کافی برای مشتریان مشتاق وجود دارد، اما در انباری پر از دستگاه ‌های ناخواسته گیر نخواهند افتاد.

3. درباره مشتریان خود بیاموزید

پیش سفارش ها گنجینه ای از داده های مشتری هستند. شما می آموزید که پذیرندگان اولیه شما چه کسانی هستند، از این طریق جمعیت شناسی آنها و شاید حتی ترجیحات آنها را خواهید شناخت. این کار، به شرکت‌ ها اجازه می‌ دهد تا کمپین ‌های بازاریابی خود را تنظیم کنند و به طور بالقوه حتی ویژگی‌ ها را بر اساس بازخورد پیش‌ سفارش اصلاح نمایند.

4. ایجاد Launch Buzz (هیاهو و هیجان)

پیش فروش باعث ایجاد حس انتظار می شود. افرادی که پیش‌ سفارش می ‌کنند، سرمایه‌ گذار خواهند شد و مشتاقانه منتظر عرضه محصول هستند. این هیاهو به بازاریابی رایگان ترجمه می‌ شود. مشتریان هیجان ‌زده این خبر را پخش می‌ کنند و برای روز راه ‌اندازی هیجان ایجاد می‌ نمایند.

فروش مکمل چیست؟

تصور کنید مشتری یک گوشی هوشمند می ‌خرد و فروشنده در یک فروشگاه خرده‌ فروشی یا یک الگوریتم خاص در یک فروشگاه الکترونیکی به او هدفون، قاب یا فویل صفحه نمایش ارائه می‌ دهد. کلید فروش مکمل یا فروش متقابل موفق، ارائه محصولات جانبی با ارزش کمتر از محصول اصلی است. قیمت لوازم جانبی ناچیز به نظر می رسد، بنابراین مشتریان تمایل بیشتری به اضافه کردن آنها به سبد خرید خود دارند.

 

آیا فروش مکمل مفید است؟

پیشنهاد محصولات مکمل به سود واقعی تبدیل می گردد. فروش مکمل باعث تحریک خرید بیشتر می شود. طبق آمار، تقریبا 30 درصد از کل فروش بسیاری از فروشگاه های اینترنتی را محصولات پیشنهادی تشکیل می دهند. بسیاری از خرده فروشان می گویند که توصیه های خاص محصول، علاوه بر کالای اصلی، یکی از عوامل اصلی در ارزش نهایی خرید مشتری است.

فروش مکمل یک تکنیک فروش موثر است که به جای تحمیل خرید به مشتریان، به آرامی آن را پیشنهاد می کند. فروش مکمل ارزش طول عمر وفاداری مشتری را افزایش می دهد. مشتری احساس می کند مهم است زیرا برند با ارائه محصولات اضافی که ممکن است برای آنها مفید باشد به نیازهای آنها اهمیت می دهد.

بسیاری از مصرف کنندگان بر اساس یک انگیزه تصمیم می گیرند. هنگامی که فروشنده یک محصول اضافی خاص را به آنها پیشنهاد می دهد که خودشان در فروشگاه پیدا نکرده اند، احتمال خرید آن زیاد است. بنابراین توصیه می کنیم به منظور افزایش فروش خود، کالاها را با محصولات مکمل به خریداران ارائه دهید. این نکته را در نظر بگیرید که چه چیزی منطقی است که می توانید آن را در مرحله ای از فرآیند خرید به مشتریان خود نشان دهید.

در حالی که مشتریان در حال انتخاب گزینه ‌ها هستند، محصولاتی را در نظر بگیرید که مکمل محصول مورد نظر می باشند، اما ضروری نیستند. در صورتی که دستگاه ‌های قهوه‌ سازی را می فروشید، ارائه یک دستگاه آب‌ پاش به همراه آن می‌ تواند مکمل مناسبی برای این محصول باشد، چنانچه دستگاه ‌های آب ‌پاش را می فروشید، برعکس این کار را انجام دهید.

 

نحوه به کارگیری تکنیک فروش مکمل در تنظیمات فروش حضوری

برخی از افراد فروش های خود را به صورت حضوری یا تلفنی انجام می دهند و ممکن است این سوال برای آنها پیش بیاید که چگونه می توانند از این تاکتیک مبتنی بر اینترنت برای فروش واقعی خود استفاده کنند؟ با توجه به ماهیت منطقی این عمل نباید مشکلی ایجاد شود. حتی ممکن است به طور غریزی از آن استفاده کنید.

کلید درهم آمیختن محصولات تکمیلی در فروش شما، انجام بحث ‌های فروش محاوره‌ ای است، برخلاف «پیچ‌ ها». لحن دوستانه به شما این امکان را می دهد که به محصولاتی مراجعه کنید که ممکن است تجربه مشتری شما را به شیوه ای واقعی افزایش دهند.

سوپرمارکت‌ های برندهای بزرگ، کلیه سفارش‌ های مشتریان را ذخیره می نمایند و به مشتریان محصولاتی را که قبلاً در محل تسویه حساب خریداری کرده ‌اند یادآوری می‌ کنند. این نیز روشی است که می تواند در فروش B2B استفاده شود، بررسی کنید که آیا مشتریان شما مایلند عناصر سفارش خود را تکرار کنند یا خیر.

این کار همچنین می تواند یک تکنیک مفید برای بررسی مشکلات یا نارضایتی محصول باشد. چنانچه مشتری مایل به تکرار سفارشات قبلی نیست، آیا کاری وجود دارد که بتوان نظر آنها را تغییر داد؟

سخن پایانی

موفقیت تاکتیک های پیش فروش و فروش مکمل را می توان در موفقیت برندهای بزرگی مانند تسلا، آمازون و اپل مشاهده کرد که از این روش به عنوان سنگ بنای درآمد خود استفاده می کنند. کلید دستیابی به موفقیت با این روش، ارائه توصیه‌ های واقعی و مفید برای محصولاتی است که می‌ دانید مشتریان شما مایل به خرید آنها هستند. انجام این تاکتیک ها تقویت اعتماد مشتری و موفقیت در فروش را به همراه دارد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 1

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر