مقالات مرتبط

آموزش های مافینس

اهمیت پیگیری خرید با مشتری

اهمیت پیگیری خرید با مشتری

اهمیت پیگیری خرید با مشتری چه الزاماتی دارد؟ صرف نظر از اینکه تا چه میزان خوب است که یک کسب و کار استراتژی ها و فعالیت هایی با هدف جذب مشتریان جدید داشته باشد. هر کسب‌ و کاری بدون حفظ مشتریان قدیمی خود و جذب مشتریان جدید سود کمتری خواهد داشت.

به همین دلیل است که کلیه افراد برای به دست آوردن مشتریان بیشتر تلاش می ‌کنند. از همین روی، دلایل زیادی وجود دارد که چرا شرکت ها می کوشند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند. یکی از مهمترین عوامل که در جذب مشتریان و تبدیل آنها به مشتری دائمی تاثیرگذار است، پیگیری خرید با مشتری است. انجام صحیح این کار می تواند به افزایش فروش و افزودن سود بیشتر به سرمایه شما کمک کند.

هنگامی که یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنید یا محصول یا خدمات جدیدی را عرضه می نمایید، تمرکز اصلی شما بر انتشار این خبر در سراسر بازار است و پس از انجام این کار، مشتریان بالقوه آستین خود را بالا می زنند تا با سرمایه گذاری جدید ارتباط برقرار کنند.

اما این پایان داستان نیست مهم است به خاطر داشته باشید که حتی زمانی که تصور می کنید تجربه و ارزش نهایی مشتری را برای کسی فراهم کرده اید، این کار با تکمیل تراکنش به پایان نمی رسد، بلکه همه چیز از همان جا آغاز می شود!

پیگیری مشتری ها چیست؟

پیگیری مشتریان نوعی بازاریابی است و می تواند دارایی با ارزشی برای رشد کسب و کار شما باشد. ممکن است صندوق ورودی مشتریان بالقوه شما شلوغ باشد، بنابراین باید قادر باشید آن را مدیریت کنید. بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک ارتباط شخصی، به جای ایمیل سرد و تماس است.

پیگیری مشتریان خود مهمترین بخش هر یک از استراتژی های بازاریابی شماست که اغلب کسب و کارها آن را فراموش می کنند. بنابراین، در اینجا به شما خواهیم گفت که چرا باید مشتریان فعلی و سرنخ های بالقوه خود را پیگیری کنید.

منظور از پیگیری پس از خرید مشتری ها چیست؟

دلایل پیگیری با مشتریان پس از خرید :

در موارد زیر اهمیت پیگیری خرید با مشتری را مرور می کنیم زیرا این موارد می تواند شما را به مشتری دائمی تان تبدیل کنید.

  1. انتظارات مشتری را برآورده کنید

در دنیای امروز مشتری خداست! امروزه ما در دنیای خریدار یا بازاری زندگی می کنیم که در آن مشتری شرایط و ضوابط فروش را دیکته می کند. تمرکز کلیه سیاست ها و استراتژی های بازاریابی، مشتری است. به این دلیل که مشتری کسی است که پول دارد همچنین اوست که محصول شما را می خرد و یا خدمات شما را ترجیح می دهد.

بنابراین پیگیری منظم یا دوره ‌ای با مشتریان در مورد استعلام خدمات یا درخواست خدمات به مشتریان کمک می ‌کند تا انتظارات خود را پس از خرید از شما برآورده کنند. انجام این کار دلایل بیشتری برای دریافت محصول شما در اختیار آنها قرار می‌ دهد. به یاد داشته باشید یک مشتری راضی بهترین منبع برای تبلیغ کسب و کار شما و به دست آوردن مشتریان جدید است.

 

  1. مشتریان احساس می کنند که برای شما ارزشمند هستند

ارسال یک ایمیل پیگیری خدمات مشتری به مشتریان پس از اینکه حضوری به آنها خدمات دادید یا مشکلی را برای آنها از طریق تلفن حل کردید. باعث می شود آنها احساس کنند که برای شما اهمیت دارند و از این طریق می توانید به آنها بفهمانید که از خرید آنها قدردانی می کنید. این احتمال وجود دارد که آنها مجبور باشند در یک صف منتظر بمانند تا از بخش خدمات مشتری شما کمک بگیرند، بنابراین کمی تلاش بیشتر باعث می شود که آنها احساس نکنند که برای آنها ارزش قائل نیستید.

مشتریان احساس می کنند که برای شما ارزشمند هستند

  1. بهبود تجربه مشتری با پیگیری بعد از خرید

مشتریان شما تنها بر اساس یکی از تجربیات متعددی که با نمایندگان فروش شما دارند، کسب و کار شما را قضاوت نمی کنند، اما تجربه آنها از طریق ارتباطی که هر بار می توانند با شما داشته باشند شکل می گیرد. این بدان معنی است که حتی چنانچه آنها در آخرین باری که با شرکت یا فروشگاه شما برخورد کرده اند تجربه منفی داشته اند، به این معنی نیست که نمی توان آن را نادیده گرفت، یا حداقل با یک تماس پیگیری دلپذیر و تلاش های دیگر برای جبران آن، این تعامل را بهتر کرد.

  1. ایجاد روابط قوی با مشتری

در این بازار به شدت رقابتی، چالش برانگیزترین بخش برای هر کسب و کاری، به دست آوردن مشتری و حفظ او از طریق ایجاد یک رابطه قوی با اوست.

پیگیری مشتریان، چه از طریق تلفن و چه از طریق ایمیل، به شما کمک می کند تا رابطه خود را با مشتریان تقویت کنید. هنگامی که آنها احساس می کنند مورد قدردانی قرار می گیرند و شما متعهد به حفظ تجارت با آنها هستید، در مقایسه با دیگرانی که زحمت ایجاد رابطه نزدیک با آنها را به خود نداده اند، به احتمال زیاد به برند شما وفادار خواهند ماند.

  1. حفظ مشتریان

تحقیقات نشان داده است که حفظ مشتریان همواره کم هزینه تر از کسب مشتریان جدید است. حفظ مشتری برای هر کسب‌ و کاری بسیار مهم است، زیرا انجام این کار به روش‌ هایی که ممکن است متوجه آنها نشوید به افزایش سودآوری کسب‌ و کار شما کمک می‌ کند.

هنگامی که مشتریان ناراضی هستند، به احتمال زیاد بدون صحبت با بخش خدمات مشتری، به سراغ یک رقیب می روند. در این صورت ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید.

فرصت های فروش جدید را افزایش می دهد

  1. فرصت های فروش جدید را افزایش می دهد

برقراری ارتباط یک راه عالی برای فروش مجدد یا ایجاد یک فروش جدید است. یک نماینده می تواند از مشتریان بپرسد که خدمات یا محصول آنها چگونه کار می کند و یک مورد اضافی را پیشنهاد کند که می تواند تجربه آنها را حتی بهتر کند. این یک راه فوق العاده برای ترکیب تلاش های فروش و خدمات مشتری در یک فرآیند است.

  1. ارتباطات، پیگیری با مشتری را تقویت می کند

پیگیری مداوم با مشتریان، خطوط ارتباطی را باز نگه می ‌دارد، که برای هر دو طرف سودمند است. بنابراین می‌ توانید قدردانی خود را از خریدشان نشان دهید. با انجام این کار مشتریان شما به اندازه کافی راحت خواهند بود که در مورد مشکلات یا مسائلی که با آن‌ها مواجه شده‌ اند با شما صحبت کنند و از شما درخواست کمک نمایند.

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید اهمیت پیگیری خرید با مشتری می تواند در افزایش تعامل و میزان سوددهی شما تاثیرگذار باشد. در صورتی که برای برقراری تعامل و افزایش فروش خود به مشاوره نیاز دارید با ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد رأی‌ها: 2

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر