آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

بهترین دوره فروش تلفنی مبتدی تا پیشرفته

 

چرا به دوره فروش تلفنی نیاز داریم؟ یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه های فروش محصولات و ارائه خدمات، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین است.  در صورتی که شما نیز مایلید فروش تلفنی محصولات فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید، اتخاذ یک استراتژی که چندین حوزه مهم را دربر می گیرد، امری ضروری به نظر می رسد. با این حال، برخی از روش‌ های و تکنیک های فروش تلفنی کارآمد و منحصر به فرد می ‌توانند تفاوت بزرگی در صورت‌ حساب های شما در پایان ماه ایجاد کنند.

در صورتی که این تکنیک های را به خوبی اعمال کنید، قادر خواهید بود نه تنها فروش خود را افزایش هید، بلکه مشتریان خود را نیز حفظ کنید.

در صورتی که به اطلاعات جامع تری نیاز دارید یا مایلید اطلاعات بیشتری در مورد دوره آموزش فروش تلفنی کسب کنید، پیشنهاد می کنم حتما آموزش مدیریت فروش را فرا بگیرید.

دوره آموزش فروش تلفنی - Telephone sales training course
دوره آموزش فروش تلفنی – Telephone sales training course

بهترین استراتژی دوره فروش تلفنی

امروزه هیچ شرکت و یا هر کسب و کار بزرگ و کوچکی نمی تواند بدون استراتژی بازاریابی محتوای مناسب دوام بیاورد. به طور کلی هدف استراتژیتان باید با هدف نهایی شما که افزایش میزان درآمد و توسعه کسب و کار شماست همسو باشد. هدف استراتژی شامل تولید سرنخ، آگاهی از برند، ترافیک وب سایت، افزایش فروش و موارد دیگر است.

برای انجام این کار لازم است که همواره وقت بگذارید و به استراتژی بازاریابی محتوای خود را ارزیابی کنید و در صورت لزوم آن را اصلاح نمایید. همواره به یاد داشته باشید، محتوا می توان به عنوان حاکم عمل کند. افرادی که بهترین و جدیدترین محتوا را برای معرفی و فروش محصولات خود تولید می کنند، قادر خواهند بود بر بازار تلفنی فروش محصولات خود حکمرانی کنند.

دوره فروش تلفنی چیست؟

دوره فروش تلفنی، شامل مباحثی است که می توانید با پشت سر گذاشتن آن، به یک فروشنده موفق تلفنی تبدیل شوید. به طور کلی، فروش تلفنی به انجام تلاش برای فروش یک محصول یا خدمات خاص به مشتری از طریق مکالمه تلفنی اشاره دارد. این فرآیند توسط فروشنده ای انجام می شود که با مشتریان بالقوه تلفنی صحبت می کند، محصول یا خدمات را تبلیغ می نماید و آنها را تشویق می کند تا محصول مورد نظر را خریداری نمایند.

معمولاً فروشندگان این تماس ها را آغاز می کنند. فروشنده مسئول برقراری تماس ها و مکالمات جدید با مشتریان فعلی است تا در مورد بازخورد و تجربیات آنها تحقیق کند و سپس آنها را به خریدهای بیشتر در آینده دعوت نماید. همچنین فروشندگان با مشتری های بالقوه نیز تماس می گیرند و محصولات خود را به مشتریان بیشتری معرفی می نمایند.

استراتژی فروش تلفنی - Telephone sales strategy
استراتژی فروش تلفنی – Telephone sales strategy

آموزش دوره روند انجام تماس های فروش تلفنی

بدیهی است که هر عملی روند برگشتی خود را دارد! در فروش تلفنی محصولات، فروشنده فرآیندی را طی می کند و آن را دنبال می نماید تا تماس های فروش خود را با مشتریان به طور موثرتری برقرار کند.

با پیروی از فرآیند سیستماتیک، فروشنده از مزیت قابل توجهی برای افزایش رضایت مشتری و در نهایت افزایش فروش برخوردار خواهد شد.

برخی از مراحل فروش تلفنی عبارتند از:

  • اولین قدم فروش : معرفی تماس
  • حفظ اعتماد به نفس و انگیزه خود
  • ضبط مکالمه خود با مشتریان
  • طرح سوالات زمان فروش
  • نگرانی مشتری زمان خرید و مدیریت اعتراضات
  • خودداری از انجام چند کار به هنگام برقراری تماس تلفنی
  • آخرین مرحله فروش : قدام به فراخوانی
  • استراحت در طول روز

 

اولین قدم دوره آموزش فروش تلفنی : معرفی تماس

یکی از اولین تکنیک ها در که دوره آموزش فروش تلفنی خواهید آموخت، معرفی تماس است. این مرحله اولین قدم در فرآیند فروش تلفنی است. تمرکز اصلی در ابتدا این است که با مشتری بالقوه صحبت کنید و مکالمه خود را پس از معرفی خود و محصولات به پایان برسانید.

برای برقراری یک تماس موفق توصیه می کنم قبل از ارائه هر چیزی، ابتدا اطمینان حاصل نمایید که از نام و نام خانوادگی مشتری احتمالی خود آگاه هستید.

برای اطمینان می توانید از پایگاه داده مشتریان یا دفترچه تلفن خود برای جستجوی شماره تلفن مشتریان فعلی یا بالقوه استفاده کنید. شما نمی توانید با شماره تلفن های ذکر شده در رجیستری تماس بگیرید، اما مطمئناً می توانید با مشتریان فعلی که در لیست هستند تماس بگیرید.

لازم به ذکر است که برای فروش موفقیت آمیز محصولات خود توصیه می شود در همان مکالمه اول سعی نکنید محصولات خود را به مشتریان بالقوه خود بفروشید، بلکه تلاش نمایید هدف تماس را برای این افراد توضیح دهید.

روند انجام تماس های فروش تلفنی - The process of making telephone sales calls
روند انجام تماس های فروش تلفنی – The process of making telephone sales calls

دومین قدم فروش تلفنی حفظ اعتماد به نفس و انگیزه خود

یکی از مهمترین موارد در برقراری تماس های تلفنی، حفظ اعتماد به نفس و انگیزه است. این عامل برای موفقیت در تماس هایی که به متقاعد کردن افراد برای خرید محصولات ختم می شود، از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست. به منظور حفظ اعتماد به نفس و انگیزه خود برای فروش تلفنی محصولات، باید با تمرین منظم و شرکت در جلسات دوره های آموزشی فروش تلفنی بیشتر به بهبود و افزایش اعتماد به نفس خود کمک کنید.

به طور معمول از طریق تمرین، می توانید به اعتماد به نفس و انگیزه لازم برای آماده سازی خود به منظور برقراری ارتباط با مشتریان بالقو دست پیدا کنید.

همچنین قادر خواهید بود خود را برای هر نتیجه ای آماده نمایید و به طور موثری به کلیه سوالات و نیازهای مشتریان پاسخ دهید.

 

ضبط مکالمه خود به هنگام تماس با مشتریان

مورد بعدی که در موفقیت تماس های فروش بسیار اهمیت دارد، ضبط مکالمه به هنگام تماس با مشتریان است. به منظور وضوح بهتر لحن صدای خود، همواره سعی کنید مکالمه خود را با کمک یک ابزار مناسب ضبط نماید. انجام این کار به شما کمک می کند تا هر چند بار که نیاز باشد به صدای خود گوش دهید. مرور مکالمه خود با مشتریان به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را در هنگام تماس با مشتریان شناسایی نمایید و راهی برای ارتقا و بهبود این مهارت در آینده برای خود پیدا کنید.

به هر حال، درون نگری و ارزیابی مهارت های خود یکی از بهترین روش های اصلاح نقاط ضعف خود برای ارتباط با دیگران محسوب می شود.

طرح سوالات زمان فروش - Ask questions at the time of sale
طرح سوالات زمان فروش – Ask questions at the time of sale

طرح سوالات زمان فروش

پس از پایان مرحله نخست که خود و محصولات خود را به مشتریان معرفی کردید، اکنون به نظر می رسد که آنها به گفتگو با شما علاقه مند شده باشید، بنابراین توصیه می کنم عمیق تر کنکاش کنید و سوالات متناسب با نیازهای مشتری را از آنها بپرسید.

معمولا از طریق طرح سوالات مرتبط با نیاز مشتری های خود، می توانید رفتار مشتری بالقوه را ارزیابی نمایید و نیازهای آنها را بهتر درک کنید.

 

نگرانی مشتری زمان خرید و مدیریت اعتراضات

یکی از مهمترین موارد در مورد فروش تلفنی، مدیریت اعتراضات است. به طور کلی، یک مشتری احتمالی ممکن است با اعتراض، سؤال و نگرانی روبرو شود. فروشنده ای که از تکنیک های فروش تلفنی آگاهی کامل داشته باشد، همواره قادر است تا ایرادات و اعتراضات مشتریان را پیش بینی کند و به خوبی به آنها رسیدگی نماید.

بنابراین توصیه ما به شما این است که همواره از قبل با راهکارهایی خود را آماده کنید که بتوانید به اعتراضات مشتریان خود پاسخ دهید. یک فروشنده موفق و خبره می تواند اعتراضات مشتریان را به سرعت مدیریت کند.

نگرانی مشتری زمان خرید و مدیریت اعتراضات - Customer concerns at the time of purchase and management of objections
نگرانی مشتری زمان خرید و مدیریت اعتراضات – Customer concerns at the time of purchase and management of objections

خودداری از انجام چند کار به هنگام برقرای تماس تلفنی

معمولا انجام چند کار در مشاغل مختلف فروش بسیار با ارزش است، اما در حین انجام مکالمه فروش تلفنی، تمرکز شما تنها باید روی یک کار باشد، و آن مهم انجام مکالمه است.

همچنین ممکن است احساس کنید که می توانید همه کارها را به طور همزمان انجام دهید، اما مشتری بالقوه سزاوار توجه کامل شما است.

 

آخرین مرحله دوره آموزش فروش تلفنی : اقدام به فراخوانی

در آخرین مرحله فروش تلفنی لازم است که از مشتریان خود دعوت کنید تا برای خرید محصولات معرفی شده اقدام نمایند. معمولا در دوره آموزش فروش تلفنی با اصطلاح کال تو اکشن آشنا خواهید شد. این مرحله بخش مهمی از فرآیند فروش است و باید در هر تماس فروش گنجانده شود.

کال تو اکشن می تواند به سادگی رزرو یک قرار یا درخواست زمان برای برقراری ارتباط باشد. این کار به مشتری بالقوه کمک می کند تا برای خرید محصول اقدام کند.

آخرین مرحله فروش اقدام به فراخوانی - The last stage of the sale making a call
آخرین مرحله فروش اقدام به فراخوانی – The last stage of the sale making a call

استراحت در طول روز

به طور معمول، استراحت در طول روز، یکی از مهمترین مواردی است که به موفقیت شما در ارتباط با مشتریان کمک می کند. فروشندگان باید در طول روز استراحت های مکرری داشته باشند. بدیهی است که برقراری تماس های بیش از حد با افراد مختلف می تواند بسیار طاقت فرسا باشد و به طور حتم باعث خستگی یا ایجاد فشار بر روی آنها شود.

به همین دلیل است که اغلب مربیان فروش تلفنی به کارآموزان خود توصیه می کنند در طول روز استراحت نمایند. همچنین می توانید یک برنامه مناسب برای استراحت مابین تماس های تلفنی خود تنظیم کنید و بر اساس آن استراحت خود را برنامه ریزی نمایید.

 

سخن پایانی

در این مقاله با برخی از مهمترین تکنیک های فروش تلفنی آشنا شدید. بدیهی است که فروش تلفنی از تکنیک های بیشتری برخورداراست که آگاهی از آنها می تواند شما را به موفق ترین و بهترین فروشنده تلفنی تبدیل کند. برای آگاهی از دوره آموزش فروش تلفنی و شرکت در کلاس های آموزش ما پیشنهاد می کنم به سایت مافینس مراجعه کنید.

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رأی‌ها: 7

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر