آموزش فروش و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین و سنتی Mafines

آموزش فروش

اهمیت آموزش فروش زمانی تاثیرگذار است که بدانید فروشندگی یک نوع مهارت است. ازطرفی می توان به کمک شیوه ها و تکنیک های متفاوتی به یکی از موفق ترین فروشندگان یا نمایندگان فروش شرکت ها تبدیل شد. انواع مختلفی از شیوه های فروش وجود دارد که شامل فروش تلفنی و فروش اینترنتی نظیر فروش از طریق رسانه های مجازی مانند اینستاگرام است.

بدیهی است که سبک خرید و فروش در طول سال ها دستخوش تغییرات بسیاری شود، زیرا به مرور زمان نیازهای خریداران تغییر می کند. بنابراین نمایندگان فروش نیز همواره باید بکوشند تا این تغییرات را در نحوه فروش خود اعمال کنند.

در ادامه شیوه های مختلف فروش و تکنیک های آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش فروش را می توانید در سایت مافینس مشاهده نمایند.

<yoastmark class=

آنچه در این مقاله می‌خوانید پنهان
1 آموزش فروش

آموزش فروش به صورت تلفنی

فروش تلفنی یکی از کارآمدترین شیوه های فروش است. هر نماینده فروش برای اینکه بتواند مشتریان و فروش خود را افزایش دهد باید بتواند مهارت های آموزش فروش تلفنی خود را ارتقا دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فروش به صورت تلفنی ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

اولین بار چگونه فروش به صورت تلفنی آغاز شد؟

علیرغم کلیشه هایی که اغلب به گوشمان میخورد، فروش به صورت تلفنی اولین بار توسط گروهی از زنان انجام شد. این  زنان در واقع خانه دار بودند و علاقه بسیاری به نانوایی و کسب درآمد بیشتر داشتند.

در ابتدا هیچ‌ یک از آنها حرفه ای نبودند، اما این بانوان توانستند از تکنیک‌ های مختلفی برای مکالمه و فروش محصولات خود استفاده کنند.

به طور کلی، این رویکرد موفقیت آمیز بود و این بانوان به فروش نان از طریق تلفن ادامه دادند و از تکنیک های بازاریابی تلفنی برای ایجاد ارتباط و کسب ثروت خود استفاده کردند.

<yoastmark class=

آموزش قوانین فروش تلفنی در ایران

احتمالا به خوبی می دانید که هیچ یک از افراد با تماس های مکرر و بی هنگام موافق نیستند. با این حال، در صورتی که قوانین و تکنیک های فروش تلفنی را بیاموزید، می توانید این مشکل را تا میزان قابل توجهی کاهش دهید. فروش تلفنی قوانین و قواعدی دارد که هریک از نمایندگان فروش باید از آنها آگاه باشد. در ایران نیز مانند سایر کشورها قوانین فروش تلفنی به نمایندگان فروش آموزش داده می شود.

سایر قوانین فروش در دیگر کشورها

قوانین فروش در سایر کشورها تقریبا مشابه است. کلیه نمایندگان فروش باید از این قوانین تبعیت کنند. یکی از مهمترین قوانین فروش، صداقت است، بدین معنی که یک فروشنده هرگز نباید در مورد کالاهای خود دروغ بگوید. دومین قانون طلایی فروش این است که به کالاهای خود اعتماد داشته باشید. اعتماد به کارفرمای خود به عنوان فروشنده نیز سومین قانون فروش محسوب می شود. مهم نیست که رئیس خود را دوست دارید یا نه، به هرحال برای موفقیت در فروش باید به او اعتماد داشته باشید. ایمان به خود و سرمایه گذاری بر روی خود همچنین اعتقاد به کاری که می کنید از دیگر قوانین فروش است که در اغلب کشورها یکسان می باشد.

چه کسانی با <yoastmark class=

چه کسانی با آموزش فروش توسط تلفن موفق تر هستند؟

فروشندگانی که به طور مداوم عملکرد بالایی دارند و در فروش تلفنی بسیار موفق عمل می کنند. از ویژگی هایی برخوردارند که آنها را از سایرین مستثنی می کند. یک فروشنده موفق رفتاری محترمانه دارد و از یک استراتژی و برنامه ریزی منسجم تبعیت می کند.

او همچنین یک مدیر تواناست و می تواند با اعتماد به نفس و درایتی که دارد به کلیه سوالات مشتریان پاسخ دهد. معمولا افرادی در فروش تلفنی موفق عمل می کنند که یک شنونده خوب هستند. آنها به مشکلات مشتریان گوش می دهند و به موقع راه حلی را برای رفع مشکلات به مشتریان ارائه می دهند.

آموزش انواع فروش تلفنی

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم فروشندگی یک مهارت است که یک نماینده فروش باید آن را بیاموزد. فروش تلفنی انواع مختلفی نظیر تماس سرد، تماس گرم، جستجوی تماس های فروش و غیره دارد که یک فروشنده تلفنی باید کلیه آنها را بیاموزد.

تعریف پروسه فروش قبل از برقراری تماس تلفنی

یک نماینده فروش موفق قبل از برقرای تماس، پروسه فروش را برنامه ریزی می کند. این کار سبب می شود که به هنگام تماس با مشتری بتواند تسلط کافی بر روی مکالمه داشته باشد و در صورتی که مشتری سوالی بپرسد بتواند به سوالات مشتری پاسخ دهد.

<yoastmark class=

آموزش فروش به صورت اینترنتی

یکی دیگر از تکنیک های فروش موفق، فروش از طریق اینترنت است. فروش اینترنتی معمولا چیزی بیش از راه اندازی یک سایت و آپلود تصاویر محصولات است. برای موفقیت در فروش اینترنتی به اشتیاق، تخصص و مهارت های بازاریابی نیاز دارید. در ادامه برخی از آنها را توضیح خواهیم داد.

تاریخچه شروع فروش اینترنتی

فروش اینترنتی بیش از 40 سال پیش آغاز شد، زمانی که معرفی فناوری اولیه مانند تبادل الکترونیکی داده (EDI) و خرید از راه دور در دهه 1970 راه را برای فروشگاه تجارت الکترونیک امروزی که اکنون می شناسیم هموار کرد.

خرید آنلاین زمانی امکان پذیر شد که اینترنت در سال 1991 در دسترس کلیه افراد قرار گرفت.

مزایای یک فروشگاه اینترنتی

امروزه هر کارآفرینی می ‌داند که فروش محصولات بدون یک فروشگاه آنلاین تقریباً غیرممکن است. راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مزایای بیشماری دارد. یکی از مهمترین مزایای آن این است که می توانید بدون رقابت با سایر فروشگاه ها محصولات خود را بفروشید. همچنین می توانید جایگاه برند خود را کنترل کنید و از مزایای پرداخت فوری بهره مند شوید. همچنین می توانید از بهینه سازی موتور جستجو برای افزایش مشتریان استفاده کنید، بدون مرز جغرافیایی کسب و کار خود را گسترش دهید و به مشتریان دسترسی آسان تری داشته باشید.

مزایای یک فروشگاه اینترنتی - Advantages of an online store
مزایای یک فروشگاه اینترنتی – Advantages of an online store

آموزش فرایند راه اندازی فروش به صورت اینترنتی

فرایند راه اندازی فروش به صورت اینترنتی شامل پیدا کردن مشتریان هدف، تعیین ایده تجارت و تهیه کالاهای مورد نیاز مشتریان، انتخاب یک پلتفروم تجاری، تعیین ساختار کسب و کار، طراحی برند، راه اندازی وب سایت و فروشگاه ها در سوشال مدیا، ارتباط با سامانه پرداخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی است.

آموزش طراحی مدل های فروش اینترنتی قبل از خرید مشتری

در حالی که بسیاری از سازمان ‌های فروش از یک رویکرد ترکیبی استفاده می‌ کنند که از انواع تاکتیک‌ها و روش‌ های فروش نشأت می‌گیرد، معمولاً یک عنصر از نحوه فروش آن‌ها برجسته‌تر از سایرین است. مدل فروش یک چارچوب کلی است که رویکرد سطح بالای سازمان را برای فروش تعریف می کند. مدل‌های فروش رایج برای اغلب شرکت ها شامل فروش ورودی، فروش خارجی، فروش مبتنی بر حساب، فروش مبتنی بر رابطه (یا فروش رابطه‌ای) و فروش تیمی است. بنابراین قبل از آغاز فروش اینترنتی باید مدل فروش خود را تعریف کنید.

مجوزهای مورد نیاز فروشگاه اینترنتی

قبل از فروش اینترنتی باید مجوزهای آن را دریافت کنید، این مجوزها شامل موارد زیر است:

  • دریافت نماد اعتماد الکترونیکی
  • نماد ساماندهی جامع رسانه های کشور
  • مجوز نظام صنفی رایانه ای
  • مجوز سامانه های دیجیتال
  • فعال کردن SSL
  • دریافت درگاه پرداخت اینترنتی
  • مجوزهای اختصاصی کسب و کارهای اینترنتی

چطور در فروش اینترنتی بهتر عمل کنیم؟

چطور در فروش اینترنتی بهتر عمل کنیم؟

افزایش فروش آنلاین هدف اصلی کسب و کارهای بی شماری، چه بزرگ و چه کوچک است. فروش اینترنتی دارای تکنیک ها و استراتژهای ویژه ای است که هر نماینده فروشی برای عملکرد بهتر خود در فروش اینترنتی محصولات باید آنها را بیاموزد و به کار گیرد. با شرکت در دوره های آموزش فروش اینترنتی می توانید کلیه این تکنیک ها را بیاموزید. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم مقاله های مرتبط با فروش اینترنتی سایت مافینس را مطالعه نمایید.

آموزش فروش در رسانه های مجازی مانند اینستاگرام

رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرام یکی از قدرتمندترین ابزارهایی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا با کمک چند تکنیک مهم، فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. اینستاگرام چندین ویژگی مهم دارد که هر یک از آنها می توانند به شما کمک کنند دسترسی خود را به مخاطبان گسترش دهید. همچنین با ارائه چندین قالب جذاب از محصولات می توانید دسترسی محصولات یا خدمات خود را برای عموم آسان تر نمایید.
اهمیت راه اندازی شبکه های اجتماعی

اهمیت راه اندازی شبکه های اجتماعی

هر پلتفرم رسانه اجتماعی، از جمله توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و لینکدین، راه های مختلفی برای افزایش آگاهی از برند شما ارائه می دهند. به عنوان مثال، با راه اندازی شبکه های اجتماعی، نمایندگان فروش می توانند مشتریان بالقوه را بسیار راحت تر از قبل هدف قرار دهند و روابط واقعی با آنها ایجاد کنند.

استفاده از رسانه های اجتماعی همچنان در حال افزایش است. با توجه به شاخص اجتماعی Sprout، کلیه گروه‌ های سنی اخیراً فعالیت رسانه‌ های اجتماعی خود را افزایش داده ‌اند، به طوری که 78٪ از نسل Z، 77٪ از نسل هزاره، 75٪ از نسل X و 54٪ کلیه جوانان از رسانه ‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. بنابراین راه اندازی شبکه های اجتماعی می تواند به میزان قابل توجهی فروش شما را افزایش دهد.

آموزش و بررسی پلتفرم هایی که بستر مناسبی برای فروش دارند؟

قبل از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باید پلتفرم هایی که بستر بسیار مناسبی برای فروش محصولات هستند را شناسایی کنید. با توجه به کشوری که در آن زندگی می کنید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که افراد جامعه بیشتر از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند. به عنوان مثال پرکاربردترین پلتفرم ها در ایران اینستاگرام و پس از آن تلگرام و واتس اپ هستند.

احتمال بیشتر دیده شدن در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پربازدید کننده ترین پلتفرم هایی اجتماعی است که در ایران نیز کاربران بسیار زیادی دارد. بنابراین راه اندازی یک فروشگاه اینستاگرامی می تواند به میزان قابل توجهی فروش محصولات شما را افزایش دهد.

راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام و آغاز فروش

چنانچه یک فروشگاه مجازی در  اینستاگرام راه اندازی کنید می توانید از طریق افزایش مخاطبان و افزایش تبدیل ‌ها، فروش محصولات خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. اما تنها راه اندازی فروشگاه اینستاگرام تضمین نمی کند که فروش بسیار خوبی از طریق این شبکه اجتماعی داشته باشید. فروش از طریق اینستاگرام خود نیاز به دانش و فراگیری استراتژی هایی دارد که می تواند فروش شما را افزایش دهد.

آموزش روش های اصولی برای فروش بیشتر

توسعه مهارت های فروش منجر به مکالمات معنادارتر با هر خریدار می شود. مشتریان بالقوه نسبت به نمایندگانی که برای محصولات راه حل ارائه می دهند، واکنش بهتری نشان می دهند. بنابراین هر نماینده فروشی که قصد دارد فروش محصولات خود را افزایش دهد باید مهارت های فروش خود را توسعه دهد. دوره های آموزش روش های اصولی برای فروش بیشتر می تواند به شما کمک کند تا مهارت های خود برای فروش بیشتر محصولات توسعه دهید.
چرا باید مدیریت فروش را آموزش ببینیم؟

آموزش یادگیری مدیریت پس از فروش

مدیریت پس از فروش به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که سازماندهی بخش فروش و خدمات مشتریان را به عهده دارد. این مهارت یکی از مهمترین عوامل در موفقیت کسب و کارهاست. خدمات پس از فروش در صورتی که با مدیریت مناسبی انجام شود می تواند باعث افزایش فروش محصولات شود.

 

چرا باید مدیریت فروش را آموزش ببینیم؟

ایجاد مهارت های جدید در فروش می تواند توانایی های شما را افزایش دهد و احتمالا منجر به فروش بیشتر محصولات شما می شود. همچنین چنانچه علاقمند هستید به یک نماینده فروش حرفه ای تبدیل شوید، باید مدیریت فروش را بیاموزید.

مدیر فروش حرفه ای کیست؟

مدیر فروش به مهارت ها و ویژگی های بسیار خاصی نیاز دارد، زیرا مدیران اغلب برای ایفای نقش های مختلف فراخوانده می شوند. یک مدیر فروش حرفه ای باید ویژگی های یک مدیر لایق را داشته باشد، بدین معنی که اشتیاق زیادی برای انجام این کار داشته باشد، همواره در دسترس کارکنان خود باشد، به عنوان مربی کارکنان خود آموزش دهد، ارتباط خوبی با کارکنان خود برقرار نماید و از همه مهمتر با کارکنان خود همراه و همدل باشد.
مدیریت برای چه کسب وکارهایی نقش مهمی دارد؟

نقش مدیریت در ارتباط با مشتریان

یکی از مهمترین عوامل در افزایش فروش و رقابت با سایر رقبا، نقش مدیریت در ارتباط با مشتریان است. نقش مدیریت در ارتباط با مشتریان شامل فاکتورهای مختلفی همچون نیروی انسانی، منابع اطلاعاتی، فناوری و فرآیندهای کاری است. بدیهی است که کیفیت ارائه خدمات به مشتریان، باعث می شود که آنها به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند. بنابراین مدیریت می تواند نقش مهمی در ارتباط با مشتریان داشته باشد.

مدیریت برای چه کسب وکارهایی نقش مهمی دارد؟

مدیریت برای کلیه کسب و کارها نقش مهمی دارد. کلیه کسب و کارها به فردی نیاز دارند تا بتواند بر کلیه جنبه های تجاری و عملیاتی کارها نظارت کند و در هنگام مواجهه با چالش ها به درستی تصمیم گیری کند. یک مدیر شایسته با جنبه های تکنیکی سازمان و عملکرد بوروکراتیک وظایف به خوبی آشنایی دارد.

سخن پایانی

در این مقاله با انواع آموزش فروش آشنا شدید، برای شرکت در دوره های آموزشی دیگر با مشاوران ما در سایت مافینس تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد رأی‌ها: 4

کسی امتیازی ثبت نکرده! اولین نفر باشید!

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر